Bylo ladnie a jest CZARNO!

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Domino
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 12 września 2003, 01:49

Niezle

Post autor: Domino »

Powiem Ci ze nie trzeba od razu GF:FX do takiego obrazu. Wystarczy w Radeonie (nie wiem jak inne - mowie na swoim przykladzie - ale w 9700 PRO tak) wlaczyc cos co nazywa sie SMOOTHVISION - X4 i ustawic na jakosc obrazu MAX, oraz kazać wymusic bufor. Zreszta ten screen jest bardzo rozmyty ;)

Dobra rada dla wszystkich - jesli macie wyjscie telewizyjne to warto przelaczyc na tele. Rozmywa sie obraz i jest milo ;)

Pozdrawiam
P.S. slyszeliscie o czyms takim jak Dreamer? Podobno to emu Dreamcasta ale tylko tyle slyszalam, a code Veronica jest niezle
...and then?...
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Oczywiscie sie z Toba zgodze... bo screen ten prezentuje ustawienia, z ktorymi powinien poradzic sobie juz wysluzony GF3 (o ile predkosc CPU i zasoby RAMu zgadzaja sie z podanymi wczesniej wartosciami). Wiecej na ten temat pisalem w dziale OFF-Topic w temacie "problem z wyborem, pomozcie" - zajrzyj jesli masz ochote.

Bardzo dobrze, ze wspomialas rowniez o funkcji SMOOTHVISION - w przypadku tego screena rowniez jest wlaczone sprzetowe filtrowanie i wygladzane krawedzi o wartosci x4 + `screen smoothing` i `2xSAI` w ustaweniach pluginu GPU (stad to rozmycie), tyle ze przypadku kart nVidii SMOOTHVISION nazywa sie ANTIALIASING (w skrocie AA)...
Skoro juz jestesmy przy temacie Radeonow to mialbym kilka pytan:
1) czy w ustawieniach sa rozdzielone opcje ulepszania jakosci obrazu na AA i Filtrowania Anizotropowego (o ile jest dostepny to powinien byc opisany jako opcja usuwajaca schodki na krawedziach) czy obydwa efekty sa dostepne pod jedna nazwa - SMOOTHVISION ?
2) Jakie wersje Radeonow sa kompatybilne ze standardem DX8, pomijajac wszelkie obciete, niskobudrzetowe wersje kart (bo podobnie jak seria MX u GF nie poradza sobie z wyswietlaniem podrasowanej grafiki). AFAIK sa to 9500 i wyzsze, ale co z wczesniejszymi np. 8500?
Pytam o to gdyz w swej dotychczasowej przygodzie z kompami nie mialem jeszcze pod maska karty ze stajni ATI (najpierw zabytek w postaci S3Trio, a pozniej Matrox + Voodoo2, VooDoo3, GF2, GF4 i teraz GFFX).

Co do tego TV Out`u to sprawa nie jest juz taka kolorowa - rzeczywiscie u Ciebie wyglada to doskonale (zawsze tak bylo z kartami ATI), ale jesli ktos posiada taniego i popularnego GF2MX to efekt moze mu sie nie spodobac...

A.D. P.S. Jasne ze Veronica jest niezla (jak wszystkie gry z serii RE), ale rownie fajny jest Soul Calibur, VF3 (mnie sie podoba choc wszyscy na niego jada) czy Crazy Taxi. Dreamer zas jest w stadium rozwoju gorszym niz PCSX2, wiec o zagraniu w cokolwiek mozna z gory zapomniec. Doskonale natomiast prezentuje sie Icarus - lista odpalanych tytulow jest ogromna (jak na nowy emu nextgena), a efekty jego pracy po prostu zrywaja kask... Szkoda tylko, ze autorzy nie wydali do tej pory zadne bety, co dopiero mowic o gotowej wersji tego emu.
2BII!2B
alien
Senior
Senior
Posty: 210
Rejestracja: 03 marca 2003, 18:45

Post autor: alien »

Ja tam b.lubie VF3 , ale jak dla mnie najlepsza gra na Dreama jest V.Tennis-wymiata.A Co do Dreama to jak na razie zemulowano plansze startowa,a sam emulator ma juz mozliwosc konfigu:)Jednak bez konf dzwieku.Kazda proba odpalenia gry konczy sie zawieszka systemu: Znam to z autopsji:)
Obrazek
Domino
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 12 września 2003, 01:49

winter_mute Na twoje Pytania...

Post autor: Domino »

Na wstepie musze zauwazyc ze nie mpge sie wypowiadac o wszystkich znanych mi RAdeonach poniewaz znam tylko 2 ;)
Wczesniej tez mialam Matroxa +vooDoo2 ;)
A terza do rzeczy:
1 W opcjach wyswietlania (open GL i direct - oczywiscie osobne zakladki) sa OSOBNO ustwienia Filtrowania anizotropowego (kto wymyslil te nazwe?) i osobno SMOOTHVISION (i tu musze przeprosic firme ATI iz nie dodawalam wszedzie (tm) wybaczcie mili kanadyjczycy) przy obu opcjach mozna ustawic #X , dodatkowo kazda z tych opcji ma subopcje (?) Wydajnosc oraz Jakosc, o takich opcjach jak Ustawienia tekstury,poziom szczegulowosci mapowania itp nie bede juz pisac bo nie mam ku temu kompetencji

2 na pewno 9700 w zwyz ale slyszalam o tez ze karty 9500. Zawsze mozna (chyba) sprawdzic na str producenta?


Vf3 bardzo sie zagrywalam na Dreamcascie: Zauwazyliscie ze ta gra jest szybsza niz Tekkeny? Mi sie to bardzo podoba. i sterowanie tez jest przemyslane. Troche brakuje mi przycisku GUARD w innych bijatykach (tj w t3 i sfa 3 no i czasem kof 2002) Za to nie kojaze pilek noznych i ogolnie gier sportowych - procz tony hawka (mat hofman to juz nie to)
...and then?...
ODPOWIEDZ