Final fantasy 8

Dyskusja na temat gier wydanych przez firmę Square-Enix (dawniejszy SquareSoft).
tyron
User
User
Posty: 48
Rejestracja: 22 czerwca 2008, 18:48

Final fantasy 8

Post autor: tyron »

Mam bardzo proste pytanie.Otóz chciałem przypomnieć FF8.I do tego pytanie jaka lepsza wersja na PC czy konsole.>Bo mam z tym problem
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Obie były dobre, ale wersja pecetowa ma tę wadę, że niskorozdzielczościowe tła fatalnie wyglądają na monitorze, zwłaszcza w połączeniu z akcelerowanymi obiektami 3D. To samo z muzyką, gdzie oryginalny PSF został zastąpiony MIDI. Na korzyść FF VIII PC przemawia zaś fakt, iż możesz sobie zażyczyć, by FMV uruchamiane były w kosmicznym hi-resie, a wygląda to nierealnie.

Wersja PSX jest tańsza i uruchamialna zarówno na konsoli jak i na komputerze za pośrednictwem emulatora. Jeśli chodzi o prezencję, najlepsze efekty uzyskasz uruchamiając grę pod ePSXe z obrazem puszczonym na telewizor. Jeśli zaś priorytetowo traktujesz kompatybilność i zgodność z oryginałem, nie widzę innej możliwości niż wersja konsolowa uruchomiona na PlayStation. Najlepiej wydanie NTSC U/C, za którym polecam sie rozejrzeć - zazwyczaj jest tańsze,a w dodatku ładniej wydane od palowskiego.
tyron
User
User
Posty: 48
Rejestracja: 22 czerwca 2008, 18:48

Post autor: tyron »

Dzięki bardzo.Zamawiam 8 na PSX.
ODPOWIEDZ