Co jest grane?

Ogólne dyskusje na temat gier.
Awatar użytkownika
emcefreak
Senior
Senior
Posty: 105
Rejestracja: 22 grudnia 2004, 21:25
Kontakt:

Post autor: emcefreak »

No to może platformami :D :

PC: ostatnio nieśmiertelny Baldur's Gate (cała saga złączona modem BGT), Dungeon Siege II, Mechwarrior 4 i okazyjnie GTA: San Andreas (do IV-ki niestety trzeba ramiku dokupić)

PS2: God Of War, Marvel Ultimate Alliance i Tekken 5 w większym gronie

GBA: Finale od początku (w tym przetłumaczona III-ka na PocketNES)

Emulator MAME: Puzzle Bobble (a.k.a. Bust-A-Move) - gra kultowa :D :D :D
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

No to, odświeżając temat:

1) W wątku emulacji, na potrzeby nowego nabytku software`owego odpaliłem jedną z moich najulubieńszych pozycji dla PSX/ePSXe`a:
http://www.youtube.com/watch?v=621lwSh6hL4
miłego oglądania tym, którzy jeszcze nie widzieli

2) W wątku pt.: "nic tak nie bawi jak granie na oryginalnym systemie" sięgnąłem po ukochaną serię z gatunku kopnij go w twarz i obserwuj jak daleko poleci,

Obrazek

ehhh... VF2 ile to już lat, a miód wciąż cieknie z ekranu
Ostatnio zmieniony 11 maja 2009, 00:21 przez winter_mute, łącznie zmieniany 1 raz.
2BII!2B
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

imponująca kolekcja Virtua Fighterów ale osobiście wole Tekkena :D
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

osobiście wole Tekkena
TAG i piątka są fajne, mój wymiatający faworyt to oczywiście wspaniały Tekken3, który stanowi doskonałą odskocznię, tudzież świetną alternatywę dla nieudanego niestety VF3tb. Pomijając niniejszą niedoskonałość w mojej skromnej i absolutniej prywatnej opinii seria VF jest lepsza (głównie z uwagi na świetny system walki, dopracowanie i realizm, czy nawet oprawę AV) od konkurencyjnych Tekken`ów.
imponująca kolekcja Virtua Fighterów
średnio, jeśli miałbym być szczery, a to z kilku powodów:
1) tylko pięć pozycji :]
2) łatwo dostępnych w co najmniej b.dobrej kondycji
3) i za naprawdę niewielkie pieniądze, bo najwięcej zapłaciłem za VF5, który w stanie idealnym wyssał mi z portfela afair 75zł.

Jeśli miałbym podać przykład czegoś konkretnego, nie wiem czy imponująca, ale z pewnością robiącego furorę i wrażenie na znajomych to byłaby to kolekcja pozycji z serii FF, na czele z FFX w ozdobionej bonusami, czteropłytowej wersji VIP:
Obrazek
jest tego jeszcze trochę - duble, !3xA, US NTSC, OSTy, itp) - ale po co przesadzać z przechwałkami, powyższe robi wystarczająco duże wrażenie, nieprawdaż? : )
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

ehhh... VF2 ile to już lat, a miód wciąż cieknie z ekranu
+
nic tak nie bawi jak granie na oryginalnym systemie
Ba!

Obrazek
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Tekken. I to bez dwóch zdań. O ile w VF2 akceptowałem "sztuczną" animację postaci (chociażby ze względu na ówczesne możliwości), o tyle w VF4 (w którego miałem okazje ostatnio zobaczyć w akcji u znajomego) zwyczajnie nie przypada mi to do gustu. Bo ani nie jest to autentyczne (radzę pójść pooglądać jakiś turniej sztuk walki w "realu"), ani arcadowe...

Wracając do tematu – aktualnie odłożyłem wszystkie komercyjne gry na bok i zabrałem się za dział freeware. Nie licząc mego powrotu do Wolfenstein'a ET (nowa część już nadchodzi!) znalazłem kilka nowych/ciekawych propozycji, które i Was powinny zainteresować.

Battlefield Heroes - to darmowa produkcja znanego studia DICE odpowiedzialnego za takie tytuły jak (i tu niespodzianka!) Battlefield 1942 oraz Battlefield 2. Niestety na dzień dzisiejszy jest w fazie closed beta testów… ale na Wasze (i moje?) szczęście wczoraj wygrałem CDKeya*.
Mierząc się z moimi całkiem sporymi oczekiwaniami, gra zdecydowanie odniosła sukces. Niby to fps, ale: gramy z widoku TPP, otrzymujemy sporą dawkę elementów rpg (customizacja postaci, lvl'e, możliwość zakupu nowych broni, ubrań, umiejętności), przystępność (tutorial + prostota mechaniki rozgrywki) oraz grywalność. Mało tego, dzięki oryginalnej grafice, utrzymuje bardzo humorystyczny klimat. Oczywiście screenów i filmików mojej produkcji póki co nie ujrzycie (…zabronione), ale na oficjalnej stronie również można znaleźć „małe co nieco”:
Release Announcement
Pierwotnie premiera gry miała być latem 2008… ale z przyczyn bliżej nie określonych została przełożona. Do kiedy? Tego oficjalnie nie podano, jednak sądząc po stopniu zaawansowania bety, III kwartał roku 2009 jest bardzo prawdopodobny.

Quake Live - …pamiętacie legendarnego Quake 3, który swego czasu wraz z UT zdominował świat FPS? Id software wpadło na genialny pomysł ożywić tego umarlaka. Dlaczego genialny? Ponieważ całą grę odpalamy przez przeglądarkę internetową (Firefox lub IE). Jest to o tyle mylące, że człowiek od razu myśli „pewnie jakaś marna flashówka”. A tutaj niespodzianka - to ta sama produkcja co niegdyś, wzbogacona o nieco lepszą grafikę i parę modyfikacji. Osobiście nie miałem jeszcze czasu na większe testy (open beta trwa), ale po przejściu tutoriala mogę stwierdzić, że wygląda to niezmiernie ciekawie i ambitnie. I na dodatek wszystko za darmo. :]

*nie ukrywam, jestem z tego powodu bardzo zadowolony, gdyż walczyłem o niego dokładnie rok czasu...
Ostatnio zmieniony 25 marca 2009, 23:16 przez Zardon, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

Co do QuakeLive... Może i przez przeglądarkę, ale pliki gry mają u mnie ponad 300MB na hdd :D

i co ciekawsze można wybrać tryb grania na pełnym ekranie... ;)
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Quake Live - gram, polecam. Byłem naprawdę zaskoczony tą produkcją. Nie spodziewałem się aż tak dopracowanej gry w przeglądarce.
Battlefield Heroes - gram, polecam ( na keya jakieś 2 miesiące czekałem ) i tu też jestem mile zaskoczony, zwłaszcza, że gra ma być darmowa czego po EA nigdy bym się nie spodziewał.
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Obrazek
Normalnie z życia wzięte xD
Obrazek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Ehhh, nie będę się rozpisywał, bo wypadałoby zrobić to jak wymęczę do końca tytuły, ale aktualnie ciupię w:

+ Fallout 3 - miazga!
+ Virtua Fighter 5 - w wolnych chwilach od powyższego
+ Resident Evil 5 - odpaliłem by zobaczyć jak chodzi i wygląda, przeszedłem 3 misje i gra poczeka aż skończę dwa powyższe tytuły :)
2BII!2B
ODPOWIEDZ