Nowe pluginy graficzne wolniejsze od starych ?

Dyskusje na temat emulatorów systemu Sony Playstation 2 innych niż PCSX2, czyli.: Neutrino, PS2Emu, itd.
N25
User
User
Posty: 90
Rejestracja: 23 marca 2007, 22:53

Nowe pluginy graficzne wolniejsze od starych ?

Post autor: N25 »

A wiec tak opisze wszytsko jak wyglada na grze tekken4 PAL,
Na emulatorze 0.9.2 i pluginie graficznym ZeroGS 0.96.0 Gra działa dosc dobrze podczas walki 20-25 fpsów. Na nowym pluginie GS dx9 0.10.0 Gra działa o połowe wolniej! 10-11 fpsów, a przecierz miałobyć 10-20% szybciej :(.
Na początku myślałem że to wina visty i dx10 którego chyba mam, no ale przecierz gdby to była wina Dirext'a to pewnie wogóle by sie niewłączyło. Szybko pogodziłem się z tym problem kiedy to dowiedziąłem sie że jest emulator 0.9.4, odrazu go pobrałem i biore się do testów, krótka konfiguracja i odpalam tekkena4 (drobne błędy graficzne, na starym pluginie takich niemiałem) ale duza prędkosć w menu, niestety w trakcie walki spadła do 10-12 fpsów :(.
Moja karta graficzna to GF 7600 GS, Głównie chodzi mi o prędkosć i staram się tak konfigurować wszystkie pluginy, raptem wraz z wyjściem nowej wersji emu wszytsko mi zwolniło.
Być może coś źle konfiguruje ? Może do nowej wersji trzeba sie zabrać inaczej żeby wycisnąć z niej max, Nowe pluginy graficzne mają nowe opcje moze któreś powinienem zaznaczyć? Kompatybilnosć wzrosła moge odpalić gta vcs i gta lcs ale prędkosc jest gorsza. A więc czekam na propozycje konfiguracji a no i co to jest odpluskiwacz? i dlaczego jest on tylko w PCSX2t ?
Podobno na słabszych kompa uruchamianie emulatora poprzez PCSX2t daje niewielki wzrost prędkosc, a jak isę ma sprawa przy szybszych komputerach i keidy możemy sobie pozwolić na odpalanie go poprzez PCSX2 (bez "t") ?

Mój komp: 2GB DDR2 800MHz, intel core 2 duo 2,4 GHz, GF 7600GS

pozdro
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Sprawa wygląda tak, wraz z nową odsłoną emulatora, dodawane są do niego nowe opcje, które przeważnie zwalniają emulacje.
Często zdarza się także iż z realease`u na release niektóre gry tracą na prędkości podczas gdy inne działają szybciej.
Reasumując nasuwają mi się na myśl dwa wnioski:

1) skoro gra działa dobrze na sterej wersji emulatora i pluginu wideo z takich powinieneś korzystać
2) sprawdzałeś jakieś inne gry, czy swoje wnioski opierasz na teście tylko jednej gry? PCSX2 jest emulatorem PlayStation2 a nie czwartej osłony Tekkena.
a przecierz miałobyć 10-20% szybciej
W trybie SOFTWARE!
jak się ma sprawa przy szybszych komputerach i keidy możemy sobie pozwolić na odpalanie go poprzez PCSX2 (bez "t") ?
No nie wiem, ale ja nie mam problemu z uruchomieniem wersji VM.
2BII!2B
N25
User
User
Posty: 90
Rejestracja: 23 marca 2007, 22:53

Post autor: N25 »

dzięki, a co to jest Odpluskiwacz ?
I 10-20% szybciej w trybie SOFTWARE czyli ?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

dzięki, a co to jest Odpluskiwacz ?
Narzędzie dla developerów służące śledzeniu kodu przetwarzanego przez emulator. Potocznie nazywane jest także okno logu pokazujące co w danej chwili robi emulator.
w trybie SOFTWARE czyli ?
Czyli bez akceleracji graficznej, tzn. obraz jest generowany w głównej mierze przez procesor, a nie wyspecjalizowane układy na karcie graficznej.
2BII!2B
ODPOWIEDZ