Wybiegam w przyszłosc

Dyskusje na temat emulatorów systemu Sony Playstation 2 innych niż PCSX2, czyli.: Neutrino, PS2Emu, itd.
grifos
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 07 lipca 2007, 23:30

Wybiegam w przyszłosc

Post autor: grifos »

Witam :D powiem tak jestem tu nowym zarejestrowanym ziomkiem ale starym użytkownikiem :P [nielegal :P] do rejestracji zachęciło mnie pytanie .... zamierzam zmienić kartę graficzna z Shappire 960 pro advantage 256 ddr na [mniej wiecej] Sapphire Radeon X1950 PRO 512MB GDDR3, 256bit, AGP,TV/DualDVI, full retail . Mam Athlona 3000 + 64 bit + 1 g ramu kingstom 400 MHz. Moze mi ktoś udzielić odpowiedzi czy to wystarczy [ewe. dokupienie kolejne kości ramu] na emulacje PS2 na takim poziomie żeby grac [wiem ze minie czas aż emu będzie dopracowane i liczę sie z tym, ale nie chce wydawać więcej hajsu poza ta karta i ewe. ramem przez co najmiej 1 rok ] szczerze to chce zagrać w parę gier dlatego nie widzę sensu kupna PS2 ,wole pożyczyć [oryginały of koz :P:P:P] od kumpla i go zaliczyć u siebie(bez podtekstów)] dzięki za odp.
N25
User
User
Posty: 90
Rejestracja: 23 marca 2007, 22:53

Post autor: N25 »

Na hwilę obecna niewe wszystkie gry się da pograć i niepomoże tutaj anwet komputer z kosmosu. Z pewnoscia taki upgrade twojego kompa przyśpieszy prędkosć emulacji, ale te ramki jakieś słabe 400MHz, mało. Podejżewam że jak pojawi isę ostateczna wersja emulatora to wymagania wcale niebędą takie duże, ale na to trzeba poczekać taki "tuning" kompa ci isę przyda w końcu nieużywasz go tylko do emu ps2.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Moze mi ktoś udzielić odpowiedzi czy to wystarczy [ewe. dokupienie kolejne kości ramu] na emulacje PS2
Szczerze? Nie :] W emulacji PS2 jak i wszystkich innych systemów pierwsze skrzypce wśród komponentów komputerowych mających duży wpływ na prędkość emulacji gra procesor, reszta to tylko dodatek.
Jeśli chcesz zmieniać sprzęt pod kątem PCSX2 to inwestuj w porządny procesor - SSE2/3, dwa jajka i co najmniej 2GHz na rdzeń (nie zawadzi nawet 3GHz ). 2GB RAMU i karta graficzna DX10 mogą się przydać (szczególnie przy przesiadce na Viśte), aczkolwiek na dzień dzisiejszy są zbędne bo równie dobrze pociągniesz emulację na 1GB ramu i średniej karcie graficznej z porządnym wsparciem DX9c (np. GF7600GT).
2BII!2B
grifos
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 07 lipca 2007, 23:30

Post autor: grifos »

wielkie dzięki za odpowiedz :) co do pierwszego postu to - nie tylko dla emu kupuje kartę :) Nowy MoH BiA i Call [chyba dostaniemy 4 na 3 ni3 liczę] ]w drodze na pc :)
Co do 2 postu. nie mam aż tyle kasy z chęcią bym wymienił ale nie stać mnie na to. na ta kartę wydam ok 650 zl za stara dostane max 170 zl .może dokupię za to ram . nie wiem sam :D jeszcze dużo dobrych ciskow wyjdzie na Pc zanim emu będzie tak dopracowane jak ePSX [które jednak ma niedopracowania. np nie da sie dac multi na 4 w crash bash .. ale to tylko taka drobnostka : za to CTR działa wyśmienicie] jeszcze raz dzięki za doinformowanie Pozdro
ODPOWIEDZ