MC format ??

Dyskusje na temat emulatorów systemu Sony Playstation 2 innych niż PCSX2, czyli.: Neutrino, PS2Emu, itd.
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Nie zapisało by i musiałbyś jeszcze raz przechodzić do danego momentu w grze
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

lipa dalej
Hmmm, pomysły już mi się skończyły. Jeśli to nie wina konsoli i masz konto na Allegro to mogę Ci odsprzedać (12zł = pudełko, koperta bąbelkowa, wysyłka priorytetem) jedną z pewnych kopii DUMBIOSa, które pozostały mi po testach.
nie ma innego sposobu?
Jest - zaopatrz R3Navi, przygotuj sobie płytkę narzędziową i bootuj aplikacje bezpośrednio z memorki (trójkąt podczas startu konsoli).
konsola ostrzega przed wyciąganie lub resetowanie czarnuli - co by sie stało gdyby nie posłuchał komunikatu?
Z konsolą nic, co najwyżej możesz uszkodzić memorkę, bądź pliki na niej znajdujące się.
2BII!2B
szerszy
Junior
Junior
Posty: 9
Rejestracja: 02 lipca 2007, 16:20

Post autor: szerszy »

nie ma innego sposobu?[Jest - zaopatrz R3Navi, przygotuj sobie płytkę narzędziową i bootuj aplikacje bezpośrednio z memorki (trójkąt podczas startu konsoli).
wypaliłem R3Navi - działa ale co znaczy "bootuj bezposrednia z memorki" bo tam w menu nic konkretnego nie znalazłem
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

ale co znaczy "bootuj bezposrednia z memorki"
To znaczy że jak Ci się R3navi zainstaluje na memorkę, to wyjmij płytę, wyłącz konsolę i uruchom ponownie trzymając trójkąt na padzie. Zobaczysz sam :]
2BII!2B
szerszy
Junior
Junior
Posty: 9
Rejestracja: 02 lipca 2007, 16:20

Post autor: szerszy »

zaczynamy od włożenia CD
wyskakuje menu:

1.INSTAL RIP NAVI (wchodze)
- jest programming succesful (konsola wisi)

2.INSTAL APLICATION (wchodze)
-error (nie wiem czemu)

3.SHOW INSTALED APLICATION (tu sie nie da wejsc)

4.RETURN TO MAIN MENU(wchodzimy)
-Update firmware
-Memory card manager (jak daje to - wyskakują te punkty 1-4)
-Return to browser (wracamy do menu z ps2)

sciągnąłem plik ze strony http://www.ripper3.com/r3-downloads.htm


cos na karcie sie zainstalowało bo jest jakis save. ale jak daje trójkąt to pojawie sie to samo co wyżej
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

No więc po kolei:
1) R3navi stosuje się do uruchamiania plików wykonywalnych ELF z memorki bez potrzeby wkładania płyty. To jest jego zastosowaniem i tak należy go wykorzystywać.
2) Po zainstalowaniu programu na memorce R3navi odpala się poprzez przytrzymanie trójkąta na padzie przy włączaniu konsoli (w napędzie nie musi, a eręcz nie powinno być płyty).
3) Po uruchomieniu konsoli z memcarda wyskakuje Ci menu R3navi z listą aplikacji dogranych na memorce (tego nie zrobiłeś). Może to być HDLoader do uruchamiania gier z HDD (można wtedy grać na całkowicie uszkodzonym laserze), uLaunchELF do zarządzania plikami na wszystkich mediach (mc, usb, hdd, lan, itd), może być tam SMS do odtwarzania multimediów, może byc w zasadzie dowolne pliki ELF.
4) Twoim celem jest format memorki, wiec albo umieszczasz sobie MCkiler`a bezpośrednio w menu R3navi, albo też wrzucasz do niego uLauchELF, który wśród wielu dostępnych opcji umożliwi Ci uruchamianie innych plików wykonywalnych.

Całą operację masz opisaną tutaj:
http://www.konsola.pl/forum/viewtopic.php?t=3726

Miłej lektury.

edit: znalazłem też błąd - Ripper3 ma buga w kodzie odpowiedzialnym za sczytywanie sektorów - kolejna wersja DUMBIOSa będzie miała fixa naprawiającego tą usterkę.
2BII!2B
szerszy
Junior
Junior
Posty: 9
Rejestracja: 02 lipca 2007, 16:20

Post autor: szerszy »

aaaaaaaaaaaa :o ja z tego http://www.konsola.pl/forum/viewtopic.p ... 1604ab8248 nic nie rozumiem - dochodze do punktu 4 wszystko sie instaluje - dalej jak włączam kosnole z trójkątem wchodzi mi do menu r3navi (dogrywane z memorki) - jest komunikat - EXEC UN LAUNCHELF - daje to i wychodzi do browsera i dupa (heh jeśli ten tutorial wyżej jest dla laików to ja jestem świety)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Złota zasada toturiali - najpierw przeczytaj całość, a dopiero później działaj!

punkt 5 nie bez powodu jest opisany " To jest najwazniejszy punkt w tym tutorialu"!
[zresztą masz tam opisane dlaczego program (uLF) nie rusza]
2BII!2B
Exhard
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 18 grudnia 2007, 13:58

Post autor: Exhard »

wznawiam temat bo mam pytanie
wypalilem na plycie dumbios (dziala) i na MP3 (nie mam pendrive) mc killer to teraz jak go odpalic (mc killer)?? uzywam swap magic
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

wypalilem na plycie dumbios (dziala) i na MP3 (nie mam pendrive) mc killer to teraz jak go odpalic (mc killer)?
Jeśli DUMBIOS wykryje mp3 (opis w readme) to wystarczy za pomocą DUMBIOSa odpalić MCKILLER`a z MP3 (opis również w readme).

edit: W jednej wersji należy zdajsie wcisnąć L1/R1 (albo dójki) zależnie od tego w którym slocie jest memorka - instrukcje powinny być w reame dołączonym do elf`a, bądź na ekranie. Na wszelki wypadek - jeśli masz więcej niż jedną memorkę, wysuń tą dobrą żeby przypadkiem nie usunąć plików.
2BII!2B
ODPOWIEDZ