Brak wibracji na PS2

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
Artur23
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 13 października 2006, 07:19

Brak wibracji na PS2

Post autor: Artur23 »

Witam, kupilem konsole PS2, w zadnym padzie nie mam wibracji pomimo ze sa wlaczone w kazdej grze co to moze byc ???
Narazie gralem w medal of honor :rising sun i gt3
Awatar użytkownika
Misiek
User
User
Posty: 47
Rejestracja: 15 kwietnia 2006, 17:11

Post autor: Misiek »

Mozliwe ze nie wlaczyles w opcjach gry lub masz nieoryginalnego pada lub jeszcze po prostu pad jest juz stary i wibracje sie zwyczajnie zepsuly
Posiadane konsole:
PS3 :twisted:
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

lub masz nieoryginalnego pada
to nie gra roli - zarówno oryginalny jak i podrabiane, przeznaczone dla PS1 (białe) jak i dla PS2 (czarne) Duale mają wibracje. Wydaje mi się że w chwili obecnej jedyny kontroler bez tej funkcji to dostepny na Allegro, kosztujący kilka zł pierwszy pad dla PSXa - łatwo go poznać, nie ma analogów.
po prostu pad jest juz stary i wibracje sie zwyczajnie zepsuly
W przypadku duala Sony to raczej ciężkie - te kontrolery są pancerne, bezproblemowo pracują po kilka lat. Nie można jednak wykluczyć iz (jesli kupiłeś konsolę z drugiej ręki) poprzedni właściciel uszkodził w jakiś sposób kontroler.

Ostatnia możliwość, o której nie wspomniał mój przedmówca to fakt, że silniczki wibracyjne nie pracują cały czas, a włączają się tylko w momencie wystapienia pewnej sytuacji. I tak można szaleć w śmigałkach i nie odczuć wibry. Zrób mały test - w GT3 najedź na pobocze, bądź na 'próg zwalniający' na zakręcie [nie wiem jak to nazwać - chodzi mi o umieszczone na zakrętach biało-czerwone elementy, których zadaniem jest zwolnienie pojazdu i polepszenie przyczepności]... po najechaniu na wspomniany próg włącza się wibra. Aha, silniczki pracują cicho, więc jeśli chcesz empirycznego dowodu popartego nie tylko za pomocą czucia, ale także i słuchu to polecam wyłączyć dźwięk.
2BII!2B
ODPOWIEDZ