4 RP nadchodzi !!!

Piszta co chceta
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

4 RP nadchodzi !!!

Post autor: Adult »

To że 4 RP nadchodzi wiemy od dawna a teraz mamy przykład tego co będzie się działo. Bo jeżeli w 3 Rp było źle to ja dziękuje co będzie w następnej. A teraz czytać i do wyboru płakać lub śmiać się zależy co kto woli:


Jak donosi Życie Warszawy, w naszym kraju również działa odpowiednik sławnej organizacji RIAA, a jest nim Ministerstwo Kultury, które swoją ostatnią propozycją, chyba pokonało amerykańską instytucję w szczycie absurdu. Otóż nasi dzielni urzędnicy wpadli na pomysł stworzenia ustawy, na mocy której każdy (!!) kto posiada urządzenie do kopiowania płyt, może zostać wtrącony do więzienia. Tak więc, jeśli tylko posiadamy np. komputer z nagrywarką, zdolną do skopiowania legalnego nośnika (!!) to znaczy że mamy u siebie nielegalne urządzenie, za co grozi nam kara pozbawienia wolności do 1 roku.
Przepis ma znaleźć zastosowanie również wobec producentów takich sprzętów, którzy dołączyliby do nas za kratkami, jednakże na nieco dłużej (3 lata). Nowy projekt ustawy już wywołał olbrzymią burzę sprzeciwów ze strony różnych środowisk, w tym także Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Pomysły polskich urzędników względem sektora IT zaczynają przypominać decyzje urzędników z Ministerstwa Głupich Kroków z serii Monty Python.

http://www.benchmark.pl/
Obrazek
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

To chyba oczywiste, że z tego należy sie śmiać?
Oni mnie już rozśmieszają tym, że coś takiego im do głowy przyszło :) To jest niewykonalne, aby zlikwidować w każdym/każdej domu/firmie nagrywarki cd...jak dla mnie albo - walka z wiatrakami (coś jak z piractwem...) albo - bardzo dobry żart na weekend :D
...A nawet jeśli ustawa przejdzie, to około 1/2 narodu pójdzie siedzieć (jeżeli nie więcej...)
Obrazek
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

poki jestem bezrobotny to beda musieli mnie karmic w pierdlu :P
cos nawet madrego wymyslili :twisted:
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
ODPOWIEDZ