Problem z Final Fantasy X

Dyskusje na temat emulatorów systemu Sony Playstation 2 innych niż PCSX2, czyli.: Neutrino, PS2Emu, itd.
Awatar użytkownika
F-azer
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2006, 20:28

Problem z Final Fantasy X

Post autor: F-azer »

Jestem fanem serii Final Fantasy, lecz najbardziej lubie czesc dziesiata. Niedawno zepsul mi sie laser w konsoli i nie oplaca sie wymieniac na nowy. Zainstalowalem emulator Pcsx2 0.9 i wszystkie potrzebne patche i pluginy (tak mi sie wydaje) i odpalilem moja ukochana gre. Z poczatku bylo pieknie, 40 fps i tak dalej.... i doszlo do momentu gdy zaczyna sie tak jakby filmik (predkosc spadla do 1,2 fps). Powciskalem kilka klawiszy i po jakiejs minucie przeszlo do glownego menu gry. Menu bylo znowu eleganckie...... I zaczal sie filmik rozpoczynajacy gre (ludzie siedza sobie przy ognisku itd...) Predkosc spadla do 1,06 fps. Moja machina nie jest taka zla. Pentium 4 - 3,2GHz 1024RAM Nvidia GeForce 6600 GT. Powiedzcie co mozna zrobic aby moc normalnie grac w ta gre ?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

F-azer pisze:Pentium 4 - 3,2GHz 1024RAM Nvidia GeForce 6600 GT. Powiedzcie co mozna zrobic aby moc normalnie grac w ta gre ?
Wyłacz wszystko co nie jest potrzebne, zrzuć grę na dysk, ustaw CPU na "Recompiler + VuRecs (vuREC)" (akurat w przypadku FFX nie powinno byc problemu, a wzrost prędkości jest znaczny).

Jesli zaś przez normalne granie chodzi Ci o 100% prędkość to polecam kupić nowy laser do konsoli, ew. nową konsolę :D
2BII!2B
Juan
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 08 lipca 2006, 11:30

Post autor: Juan »

a ja mam następujący problem:

Gra już mi się włącza przelatują 2 "ekrany" i wyskakuje komunikat taki:


[ Instrukcja spod "0x722954f5" odwołuje się do pamięci pod adresem "0x0d3f00cc". pamięć nie może być "read"

Kliknij przyciskOK, aby przerwać działanie aplikacji ]


To jest problem z obrazem płyty czy czymś innym??
MANIAK FINAL FANTASY I GRAN TURISMO
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Nie to jest problem z emulatorem. Bug w tej wersji, aby go rozwiązać musisz:
a) wyłaczyć wszystkie opcje w menu {Konfiguracja > CPU}
b) uruchomić gre, poczekać aż wejdzie do menu, wybrać new game, pograć chwilę w niskiej prędkości, a następnie
c) zrobić save state, czyli szybki zapis gry za pomoca klawisza F1
d) następnie, jak już sie wszystko zapisze, wychodzisz z emulatora {ESC}
wyłaczasz program
e) właczasz ponownie i ustawiasz opcje w {Konfiguracja > CPU} tak jak były na poczatku, czyli najlepiej powłaczać eeREC i obydwa vuREC.
f) znów restartujesz emulator by wszystkie zmiany się poprawnie zapisały
g) odpalasz gre i zaraz jak wystartuje (inaczej przed tym jak wyskoczy błąd) ładujesz stan - klawisz F3
h) wwala - FFX pracuje z odpowiednią prędkością.
2BII!2B
Juan
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 08 lipca 2006, 11:30

Post autor: Juan »

nie działa. Jak wyłącze wszystkie opcje w CPU to ten komunikat wyskakuje mi już na samym począdku :?

No dobra dzięki . działa. Tylko jest jakiś filmik na Początku FFX z nazwiskami twórców ( da się to wyłąćzyć ) bo ten filmik mi leci z prędkością 1 klatka na 2 sekundy/ po pół godzinie go wyłączyłem. może ktoś ma już save tusz na początku gry i mi go wyśle.??
MANIAK FINAL FANTASY I GRAN TURISMO
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Juan pisze:No dobra dzięki . działa. Tylko jest jakiś filmik na Początku FFX z nazwiskami twórców ( da się to wyłąćzyć ) bo ten filmik mi leci z prędkością 1 klatka na 2 sekundy/ po pół godzinie go wyłączyłem. może ktoś ma już save tusz na początku gry i mi go wyśle.??
Naciśnij łaskawie start
i edytuj swoje posty
2BII!2B
Juan
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 08 lipca 2006, 11:30

Post autor: Juan »

winter_mute pisze:
Juan pisze:No dobra dzięki . działa. Tylko jest jakiś filmik na Początku FFX z nazwiskami twórców ( da się to wyłąćzyć ) bo ten filmik mi leci z prędkością 1 klatka na 2 sekundy/ po pół godzinie go wyłączyłem. może ktoś ma już save tusz na początku gry i mi go wyśle.??
Naciśnij łaskawie start
i edytuj swoje posty

Nie czaję-jaki start?? Gdzie tu jest napis start?? I w jaki sposub się edytuje nowe posty?? Na serio wogóle nie czaję co robię nie tak.
MANIAK FINAL FANTASY I GRAN TURISMO
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Juan pisze:Nie czaję-jaki start?? Gdzie tu jest napis start??
W emulatorze, klawisz odpowiadający za przycisk START. Wciśnij start by przeskoczyć z animacji z nazwiskami autorów do menu gry.
Juan pisze:I w jaki sposub się edytuje nowe posty??
Do edycji postów słyuzy na forum przycisk "Zmień" w prawym, górnym rogu kazdego wpisu (widzisz go tylko we własnych postach, bo nielogiczne by było gdybyś mógł edytować cudze wpisy)
2BII!2B
Juan
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 08 lipca 2006, 11:30

Post autor: Juan »

W emulatorze, klawisz odpowiadający za przycisk START. Wciśnij start by przeskoczyć z animacji z nazwiskami autorów do menu gry.

Dobra pomijam ten filmik i naciskam New Game. i od począdku leci ten sam filmik, tylko chyba bez napisów. Czy to jest prawidłowa kolej rzecz??


+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


No dobra podczas tego filmiku zapisałem klawiszem F1 ( w okienku od dosa pisało save ok ). Od razu po 2 ekranie naciskam F3 i Błąd opisywany wcześniej ( że nie może czytać - czegoś tam ) wyskakuje od razu po tym procedeże.

Może zrób dla mnie taki save i mi wyślij na meila?


+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Teraz jest godzina 23:11

czekam około 80 min po tym jak nacisłem "nowa gra" przeleciał cały filmik z prędkością około 1 klatka/s , przeleciał Napis FINAL FANTASY X na czarnym tle. I czarne tło trwa do chwili obecnej. wyłączam już ten emulator. jak ktoś ma save z począdku to proszę o wysłanie Morte17@o2.pl
MANIAK FINAL FANTASY I GRAN TURISMO
Awatar użytkownika
DEyON
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 21 marca 2008, 11:20

Post autor: DEyON »

Ja mam inny problem z Final Fantasy X wszystko chodzi ładnie i płynnie, nawet wstawki filmowe ale gdy zaczyna sie walka w 80% przypadków odwraca mi sie ekran do góry nogami, po walce wraca z powrotem do normalności, co można z tym zrobić? Tylko nie mówcie żeby monitor obrócić ^^
ODPOWIEDZ