Proszę o pomoc PSX PILNIE :(

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
Awatar użytkownika
Daniu
Spammer
Posty: 171
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 16:50
Kontakt:

Proszę o pomoc PSX PILNIE :(

Post autor: Daniu »

Witam spowrotem ja wysiadam juz nie wiem co robić mój PSX ma problemy z czytanniem płyt znaczy sie kopiami czysciałem laser i troszke pomogło czyta coraz częściej ale nic to nie daje ponieważ filmy i muzyka sie tną :( PROSZE POMOCY !! CO ZROBIĆ ABY TO NAPRAWIć NIE MAM KASKI NA NOWY LASER :(
Bez wyjątku tak już to jest poprostu w każdym z nas to żyje i każdy ma swój Old School...
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Albo laser wybiera sie na tamten swiat [bardzo prawdopodobne] albo slabo go przygotowales do pracy. Mozna wiedziec, w jaki sposob czysciles?
Awatar użytkownika
Daniu
Spammer
Posty: 171
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 16:50
Kontakt:

Post autor: Daniu »

Starym dobrym sposobem Spirytus na wacik i soczewka przeczyszczona mozna jeszcze jakos inaczej berdziej skutecznie bo widać na soczewe maleńkie ryski w niektórych miejscach
Bez wyjątku tak już to jest poprostu w każdym z nas to żyje i każdy ma swój Old School...
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Uuu, niedobrze. Powinna byc gladka. Przeczysc jeszcze raz - bardzo dokladnie i delikatnie, nie zostawiajac zadnych sladow, typu pol milimetra waty z wacika. Niegdys czyscilem PSXowy laser alkoholem salicylowym - rownie dobry jest izopropylowy [o ten pierwszy pytaj mamy]. Nie wiem, czy zmiana plynu do czyszczenia cos da, ale w ostatecznosci warto sprobowac.

BTW; po postawieniu konsoli w pionie odczyt sie poprawia, czy filmy i muzyka wciaz sie rwa?
Awatar użytkownika
Daniu
Spammer
Posty: 171
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 16:50
Kontakt:

Post autor: Daniu »

tak nadal sie rwią:(

<bzy>edycja!</bzy>

ale gdy poradziłeś mi postawić w pionie zaczęło mi płyty które nie chciały odpalić zaczęło czytać teraz właśnie zauważyłem
Bez wyjątku tak już to jest poprostu w każdym z nas to żyje i każdy ma swój Old School...
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Jesli ponowne przeczyszczenie nic nie da, podejrzewam, ze konieczna bedzie wymiana lasera. Bo jesli o PSXowa soczewke chodzi, to niestety nie ma cudownych metod - trzeba zabulic i nabyc nowy laser. Albo pogodzic sie z rwaniem.
Awatar użytkownika
Daniu
Spammer
Posty: 171
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 16:50
Kontakt:

Post autor: Daniu »

a może wina też stać po tej stronie że konsola leżała od pół roku na strychu kolego ??
Bez wyjątku tak już to jest poprostu w każdym z nas to żyje i każdy ma swój Old School...
alien
Senior
Senior
Posty: 210
Rejestracja: 03 marca 2003, 18:45

Post autor: alien »

W nieznacznym stopniu , gdyz jak sam zauwalyles jest widoczna szrama na soczewce.Jezeli byla dobrze przechowywana na tym strychu nie powinno raczej jej nic byc
Obrazek
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Zacznijmy od tego, ze strych to nie jest najlepsze miejsce dla lezakowania konsoli. Wilgoc, zimno, mrok, nietoperze... wiekszosc urzadze elektronicznych bardzo zle nosi takie warunki. Co sie z soczewka dzialo i kto w niej wiercil dziury - nie wnikam. Moze to Cie poratuje. Od razu mowie, ze nie udziele praktycznych wskazowek montazu, bo to delikatna sprawa, a w dodatku nigdy nie mialem potrzeby zamieniac szklanych oczu miejscami.
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2006, 22:44 przez BzyRes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Daniu
Spammer
Posty: 171
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 16:50
Kontakt:

Post autor: Daniu »

Ciekawostka :) konsola normalnie czyta
muzyke w każdej innej grze tylko nie w Matt Hoffmanie inne jak narazie ładnie zaczyna czytać tak jakby wracała do pierwotności
Bez wyjątku tak już to jest poprostu w każdym z nas to żyje i każdy ma swój Old School...
ODPOWIEDZ