Strona przechowuje informacje w plikach cookies, zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz dokonać zmian zasad korzystania z ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki i/lub UKRYĆ ten komunikat.
PSEmu: PlayStation Emulation
Final Fantasy 7 po polsku
Serwis PlayStation PlayStation 2 Forum IRChat

Strona Główna » Gry » Ogólnie o grach
>> Gra, której nazwy nie pamiętam Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Jinx1337
Junior
Junior

PostWysłany: 2005 05 21 22:19    Temat postu:  Gra, której nazwy nie pamiętam    

Witam Smile

Mam male pytanie apropo nazwy jRPG'a w ktorego chetnie bym zagral, ale za cholere nie moge:

a) przypomniec sobie nazwy
b) odszeprac starego numeru psx extreme w ktorym czytalem jego recenzje

Rzecza najbardziej charakterystyczna ktora zapamietalem z recenzji bylo cos w rodzaju wspolczynnika sympatii pozostalych postaci do Twojej (i chyba calej reszty w druzynie).
Z tego co pamietam, bylo tam napisane, ze kazda postac nabiera postawy wobec reszty druzyny zaleznie od popelnionych czynnosci Smile
Brzmi dosc nietuzinkowo, wiec moze ktorys z Was bedzie w stanie mi pomoc? Smile

Pozdrawiam, i dziekuje z gory za jakiekolwiek sugestie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 
BzyRes
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2005 05 21 23:42    Temat postu:    

Moze przypominasz sobie jakies szczegoly?

- numer / okladka PE, w ktorym recenzowana byla owa gra
- okres wydania
- sposob prezentacji grafiki
- kolorystyka [jasna / ciemna]
- developer
- cokolwiek, co sobie przypominasz

Sprobuj, bedzie latwiej :].

Jinx1337
Junior
Junior

PostWysłany: 2005 05 22 00:38    Temat postu:    

Hah! No sęk w tym, ze nic a nic Smile

Pamietam tylko to, ze w tym samym numerze PE byla oceniana gra WWF ATTITUDE, i maly artykulik o jakiejs smiesznej japonskiej grze (symulatorze koparki Smile).

I apropo samej gry, to wlasnie to, ze kazda postac w druzynie ma ten wspolczynnik sympatii/antypatii do reszty ktory sie zmienia.

Jakies sugestie? Smile

Ps.
O! Wlasnie to WWF ATTITUDE mi sie przypomnialo, i chyba na okladce byl wlasnie jakis wrestler i napis WWF ATTITUDE Smile A okres wydania? Hmm, napewno bylo to PRZED ukazaniem sie gry Final Fantasy 9, ale juz po ukazaniu sie PS 2, bo gazeta zawierala juz pierwsze recenzje gierek na ps2.
Powrót do góry
BzyRes
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2005 05 22 00:53    Temat postu:    

Momento, przewale kiladziesiat kilogramow prasy branzowej - pewnie sie znajdzie.

Dodane po 30 minutach:

Co prawda nie posiadam numeru PE, o ktorym mowisz, ale jestem niemal pewien, iz gra, ktorej tytulu poszukujesz, to [podobno] znakomity jRPG od Enix'a - Star Ocean 2: The Second Story.

Ostatnio zmieniony przez BzyRes dnia 2005 05 22 02:05, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email 
Jinx1337
Junior
Junior

PostWysłany: 2005 05 22 01:50    Temat postu:    

Hah!!!

Dokladnie!! Very Happy

Podczas pisania pierwszego postu ciagle chodzil mi po glowie tytul filmu Ocean's Twelve Wink

Teraz wiem dlaczego! Smile

Star Ocean 2: The Second Story Smile Dokladnie tak brzmial ten tytul!

Bardzo Ci dziekuje Smile

Pozdrawiam!
Powrót do góry
BzyRes
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2005 05 22 02:06    Temat postu:    

Nie ma sprawy. Polecamy sie na przyszlosc.
warmachine
User
User

PostWysłany: 2005 05 22 04:19    Temat postu:    

"Pamietam tylko to, ze w tym samym numerze PE byla oceniana gra WWF ATTITUDE, i maly artykulik o jakiejs smiesznej japonskiej grze (symulatorze koparki Smile). "

Panie Jinx1337 wielka prośba do Ciebie, kawał czasu temu pamiętam że czytałem recenzję gry na psx o tematyce symulacji koparki. Nie pamiętam czy recenzja ta była zamieszczona w jakże kultowym czasopiśmie psx extreme ale później widziałem ją także w programie telewizyjnym, niestety nie pamiętam nazwy i kanału ale z pewnością ów program już nie istnieje. Mniejsza o to, nie wiem czy chodzi mi o pozycję o której mówiłeś (wątpię jednak że było wiele takowych gier na psx), niemniej jednak czy mógłbyś podać dokładny tytół owej gry. Pamiętam jedynie że w owym programie była krótka prezentacja, w grze należało załadować piasek\urobek na ciężarówkę w określonym czasie (gra na pewno wyszła na psx nie na ps2) Jeśli ktokolwiek zna tytół tej pozycji, czy nie omieszkał by się nim ze mna podzielić?
Powrót do góry
BzyRes
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2005 05 22 12:33    Temat postu:    

Power Shovel - gre znam jedynie z opowiesci znajomych i prezentacji w jakims programie telewizyjnym o grach [czyzby Mutimedialny Odlot?].

*EDIT

Temat przyklejam, a jego nazwe zmieniam. Niech dobrze sluzy.

Jinx1337
Junior
Junior

PostWysłany: 2005 05 22 13:43    Temat postu:    

warmachine napisał:

[snip]

Jeśli ktokolwiek zna tytół tej pozycji, czy nie omieszkał by się nim ze mna podzielić?

Niestety, gazeta juz dawno poszla do pieca podczas porzadkow generalnych Confused

Ale moze jest to wlasnie ów Power Shovel?

Edit:
Patrząc po screenach, jest to wlasnie ta gra, ktorej recenzje widzialem w PE.

Panie BzyRes - po Twej wczorajszej pomocy, szybko zajrzalem na Allegro, omowilem sie z pewnym czlowiekiem prywatnie, i jestem juz szczesliwym nabywca Star Ocean 2 Smile

Naprawde polecam ta gre!
Powrót do góry
warmachine
User
User

PostWysłany: 2005 05 22 15:22    Temat postu:    

Dzięki BzyRes.
Rozchodziło mi się właśnie o Power Showel
(Najprawdopodobniej to był Multimedialny Odlot).
Powrót do góry
warmachine
User
User

PostWysłany: 2005 05 24 03:01    Temat postu:    

Korzystając z tematu, była jeszcze jedna mniej znana gra na psx (a takie są prze ze mnie teraz najbardziej poszukiwane) lecz tytółu nie pamiętam.
Były to wyścigi o charakterze mocno arcade'owym, zresztą były bardzo podobne do typowych pierwszych trójwymiarowych ścigałek z salonów gier opartych na wielkich bitmapach i sprite'ach. Czyli pojazdy były widoczne od tyłu, otoczenie było w ubogim trójwymiarze przepełnionym bitmapami i pojazd rózwnież był wielką kupką pikseli (nie potrafię tego wyrazić w fachowy sposób). W pozycji tej ścigało się z rywalami walcząc z nimi podczas wyścigu przy wykorzystaniu różnych dopałek np. turbo, pancerz itd. Pamiętam też że można było oddawać szczały z broni na obydwie strony pojazdu. Cechą charakterystyczną co bardzo mi utkwiło w mózgoczaszcze były wielkie gwiasdkii które zbierało sie podczas wyścigu. Do wyboru było kilka postaci. Ścieżka dźwiękowa to coś w rodzaju trance. Podałem szczególowy opis ponieważ grę pamiętam jak dziś ale za nic nie mogę przypomnieć sobie tytólu. Gra była mało znana, miałem kiedyś przyjemność grać w wersję demonstracyjną u przyjaciela. Na pewno ktoś będzie znał nazwę bo bez niej nici z poszukiwań.
Powrót do góry
BzyRes
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2005 05 24 04:03    Temat postu:    

1. Pierwszy tytul, jaki nasunal mi sie namysl, to World Rally Fever AFAIK wydany jedynie na PC. Pytanie. Czy gra, ktora masz na mysli utrzymana byla w takiej wlasnie konewncji?

2. Moglbys napisac, w jakich latach widziales ow tytul?

3. Nie byl to czasem jakis future racer?

warmachine
User
User

PostWysłany: 2005 05 24 11:52    Temat postu:    

Gra o której pisałem miała dokładnie tego typu grafikę jak World Rally Fever. Dokładnie o tego typu przedstawienie grafiki mi się rozchodziło ale nie wiedziałem jak dokładnie to opisać, dlatego zapomniana pozycja była utrzymana w podobnej konwencji.
Nie był to future racer, ścigano się np. pickupem, lub pojazdami sportowymi ale nie różniły się one zbytnio osiągami. Cała gra miała charakter humorystyczny, np. pojazdy były komicznie namalowane, podobnie jak ich kierowcy.
Jeśli chodzi o lata w których grałem to ciężko mi precyzyjnie powiedzieć, było to kawałek czasu temu i gra mało znana\popularna. Ale możliwe że było to w 1998\1999 roku i było to świeżo po premierze gdyż grałem w demo.
Powrót do góry
BzyRes
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2005 05 25 00:18    Temat postu:    

Prawie mi sie mozg ugotowal, ale w koncu przypomnialem sobie tytul poszukiwanej przez Ciebie gry. Zmylila mnie troche ta grafika, ale zaczalem w koncu szukac w myslach, majac na uwadze konwencje - durnowate postaci i pojazdy i debilny klimacik towarzyszacy rozgrywce. Szarpalem niegdys w toto, ale bylo to tak dawno, ze gre pamietam jedynie przez mgle. Wreckin' Crew - mam racje?
warmachine
User
User

PostWysłany: 2005 05 25 00:28    Temat postu:    

He no jasne że racja. Nie wiem jakim cudem udało Ci się przypomnieć nazwę tej gry. Ja po prostu się poddałem, nie miałem żadnych domysłów - ciężki tytół. Właśnie jej szukałem. Wielkie dzięki. (coś czuję że ten temat będzie baaardzo przydatny)
Powrót do góry
Strona 1 z 4 [48 Posts]   Idź do strony: 1, 2, 3, 4 Następny
Strona Główna » Gry » Ogólnie o grach
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Obecny czas to 2019 10 14 02:46
Wszystkie czasy w strefie UTC + 4 (DST)