Problemo z CMI8738 i centralnym glośnikiem w X-530 logitecha

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
Awatar użytkownika
Bati
Moderator
Moderator
Posty: 319
Rejestracja: 10 lutego 2003, 20:40

Problemo z CMI8738 i centralnym glośnikiem w X-530 logitecha

Post autor: Bati »

Witam.
Mój problem polega na tym iż głośnik centralny mojego zestawu 5.1 jest jakby "zamieniony miejscami" z Subwooferem... przy instalacji sterowników do wspomnianej w temacie karty dźwiękowej, zainstalował się program o dźwięcznej nazwie "Mixer" w tymże programi zauważyłem że kiedy przycisze wszystkie głośniki... a podgłosze subwoofer, zaczyna grać głośnik centralny. Oczywiście sęk w tym że głośnik centralny nie wykonuje swojej pracy, co mnie strasznie irytuje ;P Kiedy podgłosze ten głośnik gra cicho (jak na swoje możliwości ) i wydobywa z siebie tylko basy... widziałem na forum zagadki niedziałających centralnych głośników i odrazu mówie że ustawiłem gdzie się da 5.1 a creative playcenter nie mam bo w końcu nie mam karty creativa i nie wiem czy będzie działał... bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki bo nie moge tego tak zostawić
Z góry dzieki i pozdrawiam.
PS. Text skopiowalem sobie z innego forum lol ;P
And remember, the respect is everything }:->
I am watching U.

PAN RURA
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Hmmm, moim skromnym zdaniem jest głupota podłączanie półprofesjonalnego zestawu 5.1 do zintegrowanej karty muzycznej, bo te choć z roku na rok działają coraz lepiej wciąż mają się nijak do produkowanych obecnie kart muzycznych Creative'a. Co więcej zestawy 2.1 czy 5.1 IMHO są produkowane właśnie z myślą o kartach jakościowo lepszych nich wbudowane w MB-dy kości VIA czy co tam macie.

Dlatego moja rada brzmi nastepująco - zaopatrz się w kartę muzyczną > zakup starego, poczciwego SB Live! 5.1 to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Kartę bez problemu dostaniesz na Katowickiej giełdzie... lub na Allegro. Wydatek będzie niewielki, poprawa doznań audio makabryczna, a kłopoty z subwooferem/g.centralnym zostaną zarzegnane.

BTW; SBLive! radzi sobie znakomicie również z innymi zestawami - na moim 6-cio głośnikowym Soniaku śmiga slicznie.
2BII!2B
ODPOWIEDZ