Zakup GamePada

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
Awatar użytkownika
warmachine
User
User
Posty: 39
Rejestracja: 25 marca 2005, 12:56

Post autor: warmachine »

Mam zainstalowane dokładnie te sterowniki do których podałeś link. Po poprawnym zainstalowaniu sterowników przejściówka będzie widoczna w windowsie jako double wibration controller 2. Jeżeli twoja przejściówka jest widoczna jako 4-osiowy 12-przyciskowy joystick z przełącznikiem ustawień czyli sterowników brak albo są one niepoprawnie zainstalowane (gdyż takie oznaczenie przejściówki jest wtedy gdy nie ma sterowników i pod taką postacią windows wykrywa ją po podłączeniu do usb, bez nich jednak wibracji nie uzyskasz). Spróbuj zrobić tak:
1. odinstaluj przejściówkę w panelu sterowania (odinstaluj w menedżerze urządzeń)
2. odłącz przejściówkę
3. zainstaluj sterowniki ponownie (te ze strony manty)
4. podłącz ponownie przejściówkę
Wszystko powinno być w jak najlepszym porządku.
siwy_pl
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 10 sierpnia 2004, 14:41

Post autor: siwy_pl »

zrobilem tak jak mowiles
ale niestety nie dziala
w panelu sterowania nadal jest 4-osiowy 12-przyciskowy joystick z przełącznikiem ustawień
nie wiem co robic :/ moze virba nie dziala wogole ?
i btw manty sterowniki to Double Vibration Controller 3
insatlaouja mi sie w program files i sa tylko dwa pliki
GAJoyFF.dll i GAJoyPS.dll
<= R e S p E c T =>
Awatar użytkownika
warmachine
User
User
Posty: 39
Rejestracja: 25 marca 2005, 12:56

Post autor: warmachine »

U mnie zabieg taki jak wcześniej pisałem pomaga i sterowniki instalują się poprawnie. Powiem tylko że dopóki się poprawnie nie zainstalują i nie ujżysz w panelu sterowania double vibration controller to wibracji nie uzyskasz. Nie mam innego pomysłu jak zaradzić. Także mam WIndows xp. Spróbuj kompletnie usunąć wszelkie ślady sterowników z przejściówki zarówno w menedzerze urządzeń jak i w program files, wszędzie gdzie pozostały jego ślady (przy odłączonej przejściówie) ponownie zainstaluj stery i podłącz przejściówę - nic innego do głowy na razie mi nie przychodzi.
Awatar użytkownika
jestem@
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 29 września 2004, 19:38

Post autor: jestem@ »

Przeczytaj post onilema na końcu tej strony http://www.manta.com.pl/forum/viewtopic ... c&start=15
PSX
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 26 stycznia 2006, 16:49

Post autor: PSX »

kupiłem pada firmy impact, xp mi go wykrywa bez i bez problemów mi działa w grac na pc natomiast w ePSXe 1.6 jako pada 1 mam ustawioą klawiaturę a jako pada 2 mam właśnie mojego pada ale nie chce działać ;-( czy da się tak zrobić żeby można było ustawić i klawiature i pada jednocześnie na 2 różnych pdach w ePSEe ?
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

PSX pisze: czy da się tak zrobić żeby można było ustawić i klawiature i pada jednocześnie na 2 różnych pdach w ePSEe ?
Da sie. Szarpalem w ten sposob z kumplem przez jakies dwa lata w ISS Pro Evolution 2. Testowane na kilkunastu roznych kontrolerach - od PeCetowych po PSXowe. Na kierownicy skonczywszy ale to tylko tak dla lansu.

Wejdz w okno konfiguracji drugiego kontrolera > ePSXe > Config > Game Pad > Pad 2. Pierwsze i najwazniejsze - zdefiniuj przyciski. Drugie, jeszcze wazniejsze niz poprzednie - w rozwijanej liscie, w prawym gornym rogu okna konfiguracji, koniecznie zaznacz Digital.... Jesli opcje Disabled pozostawisz jako aktywna, joypad bedzie pomijany [lub klawiatura - zalezy, ktory z kontrolerow przypiszesz Game Pad'owi 2].
wolumin
User
User
Posty: 45
Rejestracja: 04 lutego 2006, 22:36

Post autor: wolumin »

Mam małe pytanie. Bo Dual Shock 2 posiada analogowe przyciski. Czy te analogowe przycisko bedą obsługiwane przez PC'owe gry i przez ePSXe???
I czym się różni pad PSX od PS2??

I jeszcze jedno. Można jeszcze gdzieś oprócz Allegro kupić tą przejsciówke Manty? A może są już jakieś lepsze przejsciówki.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

wolumin pisze:Mam małe pytanie. Bo Dual Shock 2 posiada analogowe przyciski. Czy te analogowe przycisko bedą obsługiwane przez PC'owe gry i przez ePSXe??
Nie - analogowe przyciski wykorzystasz obecnie jedynie podłączając pada pod PS2... choć możliwe, że obsługa analogowych przycisków zostanie zaimplementowana w przyszłości również w PCSX2.
wolumin pisze:I czym się różni pad PSX od PS2??
Wspomnianymi analogowymi przyciskami, kolorem, długością kabla (w DS2 jest dłuższy) i ceną.
wolumin pisze:Na tej aukcji pisze że to jest oryginalny PAD PS2 za 44,00?????
Jak myślicie czy to jest napewno oryginalny Sony??
Wg. mojej teorii są 3 rodzaje podróbek DS2, nazwijmy je marne, średnie i dobre:
- marne to zwykłe klony firmowane dziwną nazwą typu Mony. Ze względów estetycznych i technicznych odradzam zakup.
- średnie to podróbki Soniaków, dla laików na pierwszy rzut oka nie do rozpoznania, gdyz wygladają w zasadzie identycznie jak oryginalny DS2.. jednakże ma pare mankamentów tj. głośno pracujące silniczki czy "strzelające" i zacinające się przyciski. Wiedząc czego szukac łatwo je rozpoznać bo na blistrze nie ma oznaczenia koloru - tzn. na oryginale jest napis np. BLACK umieszczony w prostokącie.
- dobre podróbki to takie które oprócz wygladu nie różnią się także działaniem - przyciski chodza cichutko, i z padem nie ma najmniejszych problemów. Co więcej na pudełku widnieje napis BLACK, więc rozpoznanie jest praktycznie niemozliwe. W kazdym bądź razie nie mozliwe bez otworzenia blistru... jak się jednak okazuje jest jedna róznica > wtyczka oryginalenego DS2 zawiera 9 wystających bolców, podczas gdy w podróbce jest tylko 8. Może się myle ale sprawdziłem w 4 oryginalnych (w 100% bo dołączanych do konsoli) kontrolerach zarówno czarnych jak i srebrnych i we wszystkich było 9 bolców. Tak czy siak dobra podróbka działa idealnie, aczkolwiek trzeba uwazać by nie zapłacić za nią tyle co za oryginał.

Jesli zaś chodzi o DualShock2 z aukcji to obstawiam iz jest to podróbka klasy średniej... do takiego stwierdzenia skłaniają mnie do tego 2 rzeczy:
1) Istnieje możliwość zakupu taniego, oryginalnego DS2 np. pozostałego po wymianie uszkodzonej konsoli, jednakże te pady nie sa pakowane w blister, a znajdują się w plastikowych woreczkach.
2) Możliwe tez że pady sa z likwidacji jakiegoś sklepu, ale brak zdjęcia towaru (podobno jest w blistrze, a tam jest niby rozpakowany) skłania mnie do wniosku że na blistrze brak jest oznaczenia koloru, przez co sprzedający nie upłynni towaru, bo osoby zaznajomione z tematem nie zakupia podróbki.

Polecam Ci najlepsze rozwiązanie - z tego co widze sporo osób kupiło pady, zapytaj pierwszych kupujących (powinni juz mieć towar) o newralgiczne kwestie (czyli oznaczenie koloru i liczbę bolców we wtyczce) i wrażenia z użytkowania sprzetu (czy silniczki i przyciski pracują bezgłośnie, czy wszystko zaskakuje, czy plastik nie trzeszczy etc.). Jesli wszystko będzie ok, kup.. jesli nie radzę odłożyc większą ilość gotówki i zakup oryginału. aha... i daj znać czego się dowiedziałeś - może ktoś inny też będzie chciał kupić.
2BII!2B
wolumin
User
User
Posty: 45
Rejestracja: 04 lutego 2006, 22:36

Post autor: wolumin »

niestety to nie był oryginalny pad bo nie miał napisu BLACK na blisterze. Spróbuje popatrzeć jeszcze za innymi. A tak wogule to ile kosztuje oryginalny Pad w sklepie??
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

niestety to nie był oryginalny pad bo nie miał napisu BLACK na blisterze.
Zgodnie z moimi przypuszczeniami - tania podróbka, w dodatku szwankująca, nie warta swojej ceny.
wolumin pisze:A tak wogule to ile kosztuje oryginalny Pad w sklepie??
Wg cennika w Empiku za
czarny pad zapłacisz 130zł
http://www.empik.com/showobject.jsp?objectId=350982
a za srebrny 180 zł
http://www.empik.com/showobject.jsp?objectId=349772

natomiast w ultimie zarówno czarny jak i srebrny kontroler kupisz za niecałe 100zł
> http://www.ultima.pl/itemnfo.php?id=467
> http://www.ultima.pl/itemnfo.php?id=2490
2BII!2B
ODPOWIEDZ