PlayStation 3

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Mieliśmy rozmawiać o PS3 a nie Matrixie...

Wracając do tematu
Chciałbym, żeby platforma była małym dziełem sztuki pod względem wyglądu.
Z tym będzie ciężko bo kiedy to niby konsole były naprawdę ładne :?: Swego czasu N64 i PSOne całkiem obło i nieźle się prezentowały, ale z roku na rok jest coraz brzydziej i kanciasto. Wątpie by odeszło się od tej zasady, choć półprzezroczysty plastik ew. plexi i zimna niebieska lumi-dioda znacząco poprawiłaby walory estetyczne.
Warto napomknąć o jeszcze jednej sprawie - pakowanie drogiego sprzętu do wnętrza konsoli najczęściej jest równoznaczne z oszczędnościami dotyczącymi jej zewnętrznej powierzchni, tak więc nie spodziewałbym się cudów.
Mam dosyć oglądania śmieci pokroju NFS:U2, Fifa2kx, PES4, TK5, GT4. Co ja gadam? Pewnie kilka osób chciałoby mnie w tej chwili zbesztać
Co do PES4, serii FIFA się zgodzę natomiast jeśli chodzi o GT4 i Tekken5 musze powiedzieć że obydwa tytuły choć są kontynuacją serii to wprowadzają całkiem spory powiew świerzości do gatunku, nie tylko w postaci zachwycającej grafiki, ale także masy nowych pomysłów, dodatków... Podejrzewam, że podobnie będzie z nadchodzącym FFXII bo stało się tradycją że zamykające serię tytuły na daną platformę są wprost mistrzostwem świata tak było na PSXie i tak jest na PS2 w przypadku serii Tekken, MGS, GT i nadchodzacego FF.
Marzę o tym, żeby w pewnym stopniu nawiązano do czasów genialnego 2D. Żeby trzeci wymiar nie zdominował całkowicie kolejnego pokolenia konsol.
Podejrzewam, że stare, dobre 2D odchodzi w zapomnienie... wyparte przez olśniewające 3D i inne hybrydowe rozwiązania vide wspaniałe cell-shading. Zresztą wydaje mi się, że powrót 2D nie zależy od samych platform, a od deweloperów.
Polska nie jest najbogatszym krajem Europy, a nasi gracze nie śpią na $$$
Nie to zebym był pesymistą i pochwalał piracto, ale podejrzewam, że większość osób przerobi konsole biorąc pod uwagę fakt, że gry wydawane na NextGeny będą oscylować w cenie 70$. Niemiła wiadomośc, ale potwierdzona.
może Konsloa miałaby generować obraz identyczny z Obrazem odtwarzanym z DVD ?? nawet do tego droga daleeeeeka ;D
Podejrzewam, że jeśli chodzi w napędzie DVD znajduje się Final Fantasy: the Spirits Within to droga jest bardzo niedaleka. Mozolnie się zastanawiam, czy PS3 nie uraczy nas grafika na takim właśnie poziomie.
Oooj ja bym chciał taką "symulacje" człowieka ;D na przeogromnej planszy
O Matrixie zapomnij, ale jeśli marzysz o swobodzie i ogromnych planszach polecam zazopatrfzyć się w GTA:SA.
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Mieliśmy rozmawiać o PS3 a nie Matrixie...
Izi, spekulacjom nie było końca, więc dialog zszedł na tor poboczny :].

Wygląd >

Jak dla mnie, tylko dwie z istniejących konsol są ładne. PS2 - mimo surowej budowy posiada gustowną stylistykę, ładne logo i przecudnie świeci się w ciemości :]. Podoba mi się również GCN - wygląda jak zabawka, ale ma swój urok. Śliczny sześcianik najlepiej prezentuje się w wersji kolekcjonerskiej z Zeldą WW.
Wiadomo, że o jakości konsoli mają świadczyć jej możliwości, a nie dizajn. Ale mimo wszystko chciałbym, żeby PS3 był systemem o świetnym wyglądzie. Tak, żeby o konsoli mówiło się z błyskiem w oku ;].

Gry >
o do PES4, serii FIFA się zgodzę natomiast jeśli chodzi o GT4 i Tekken5 musze powiedzieć że obydwa tytuły choć są kontynuacją serii to wprowadzają całkiem spory powiew świerzości do gatunku, nie tylko w postaci zachwycającej grafiki, ale także masy nowych pomysłów, dodatków...
W ww. tytuły nie dane mi było jeszcze szpilać. Jednak naczytałem się wystarczająco dużo, żeby posiadać własną opinię na ich temat.
Dlatego proszę Cię, byś mnie oświecił i napisał na czym polega ten powiew świeżości. Ilość istotnych zmian w tychże produktach potrafię wyliczyć na palcach jednej ręki - zaskoczysz mnie czymś nowym?
Sequelom z powiewem świerzości na PS3 - mówię po raz kolejny - NIE. Będę wyjątkowo wybredny i napiszę, że tym razem oczekuję rewolucyjnych zmian.
Paradoksalnie i tak będę katował wspomniane niejednokrotnie kontynuacje, ale tym razem bardziej z przyzywczajenia, a nie z chęci poznania czegoś nowego.
Podejrzewam, że stare, dobre 2D odchodzi w zapomnienie... wyparte przez olśniewające 3D i inne hybrydowe rozwiązania vide wspaniałe cell-shading.
Zapewne Twoje podejrzenia są słuszne, co nie napawa optymizmem. Kilka tytułów, z serią Viewtiful Joe na czele, pokazały, że dobrze wykorzystany potencjał 2D może jeszcze pokazać pazurki. Niestety nie wszyscy doceniają artyzm i feeling, płynące z zastosowanej w grze, dwuwymiarowej grafiki. Dlatego nie nastawiam się na znaczącą poprawę sytuacji staroszkolnych rozwiązań, mimo iż bardzo bym chciał otrzymać namiastkę dawnego standardu w postaci kilku, dobrych 2D-gier.
resztą wydaje mi się, że powrót 2D nie zależy od samych platform, a od deweloperów.
Taa, a poczynania developerów zależą od potrzeb rynku. A potrzeby rynku określają gracze. Na niekorzyść 2D niestety.
Podejrzewam, że jeśli chodzi w napędzie DVD znajduje się Final Fantasy: the Spirits Within to droga jest bardzo niedaleka. Mozolnie się zastanawiam, czy PS3 nie uraczy nas grafika na takim właśnie poziomie.
Śmiem twierdzić, że jeszcze nie czas na taki skok jakościowy. Bynajmniej nie dlatego, że wątpię w moc przerobową PS3. Ja nawet nie mogę sobie tego wyobrazić :].
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Jak dla mnie, tylko dwie z istniejących konsol są ładne. PS2 - mimo surowej budowy posiada gustowną stylistykę, ładne logo i przecudnie świeci się w ciemości :]. Podoba mi się również GCN - wygląda jak zabawka, ale ma swój urok.
Wydaje mi się, że jeśli chodzi o PS2 to dużą rolę odgrywa tu gust danej persony. Jedni uważają konsole za ładną inni wręcz przeciwnie, za najbrzydsze pudło jakie świat ujrzał. IMHO nie jest źle - bo konsola ładnie dopasowa się do mojej półki i reszty sprzętu RTV, a diody rzeczywiście świca piknie. Co do GaCka to wydaje mi się iż Nintendo przesadziło - pomimo faktu że konsola jest mała i zgrabna i co niezwykle istotne solidna to ciągle pozostaje nad wyraz cukierkowa, może to niektórym nie przeszkadza, ale dla mnie osobiście wygląd jest niezwykle sugestywny... na pierwszy rzut oka sugeruje dla kogo przeznaczona jest platforma (sorki, ale już dawno skończyłem 5 lat i przestałem bawić się pluszowymi misiami) i jakich tytułów można się po niej spodziewać (cukierkowe pokemonstra, i równie kolorowi hydraulicy, jośki i inne kolorowe monstra).
proszę Cię, byś mnie oświecił i napisał na czym polega ten powiew świeżości. Ilość istotnych zmian w tychże produktach potrafię wyliczyć na palcach jednej ręki
Może trochę przesadziłem, bo zwazywszy na fakt, iż wymienione wcześniej serie nie są zadnym nowum i ciągną się za Sony od poprzedniej platformy wymusza to pewne ograniczenia. Po pierwsze nie mozliwy jest zwrot o 180stopni wzgledem poprzedniczek (bo czy GT4 w arcadowym stylu Burnouta wciąż byłoby GT) co jest w dużej mierze podyktowane oczekiwaniem samych graczy. Cóż skoro się jednak uparłeś postaram się postawić jakieś konkretne argumenty. Wydaje mi się że w tym przypadku najlepszymi byłyby gameplay i perfekcja. Gameplay -> co tu dużo mówić, miód wylewa się hektolitrami z tych tytułów, przy grach tj. GT4, MGS3, T5 nie zaznasz nudy... możesz przez miesiąc katować grę, a i tak za każdym razem zasiadał będziesz przed danym tytułem z wypiekami. Perfekcja -> kurczę, w MGS3 zauważyć mozna pewne niedociągnięcia w wykonaniu gry, reszta nie budzi zastrzerzeń, w GT5 co prawda nie ma trybu Online i zniszczeń, ale gra (z tego co słyszałem) doskonale radzi sobie bez tego, bo całe multum mozliwości doskonale wypełnia braki. Tekken 5 - kurcze gdyby nie te skały... a tam skały reszta i tak jest cudna... ten klimat, oprawa, dodatki, możliwości... kurcze wszystkie te cechy czynią z niej (podobnie jak w pozostałych wymienionych pozycjach) grę prawie idealną. Mógłbym tu chwalić, pisać w samych superlatywach, ale w to trzeba zazgrać bo choćbym nie wiem co myślał i pisał to nie zdołam odwzorować tego co dzieje się na ekranie i w umyśle gracza podczas ciupania w te tytuły.
. Kilka tytułów, z serią Viewtiful Joe na czele, pokazały, że dobrze wykorzystany potencjał 2D może jeszcze pokazać pazurki.
A od kiedy to VJ jest w 2D :?: Toż to czyste 3D wykonane w technice cell-shading. Zresztą wymień mi 3 powalające gry/serie w 2D wydane na obecną generację. Osobiście widziałem zaledwie Marvel vs. Capcom, KOF i BoR, a także słyszałem o kilku RPG w pseudo 3D (choćby DQ) ale gry nie licząc środowisk do których zostały skierowane (skośnoocy, fani danej serii etc.) przeszły bez większego echa.
Taa, a poczynania developerów zależą od potrzeb rynku
I koło się zamyka... tym samym wbijając gwóźdź do trumny gier 2D
Śmiem twierdzić, że jeszcze nie czas na taki skok jakościowy. Bynajmniej nie dlatego, że wątpię w moc przerobową PS3.
W takim razie co? Widziałeś możliwości 3DMark05. Śmiem twierdzić że PS3 będzie w stanie wyciągnąć więcej... Śmiem twierdzić iż wstawki filmowe z FFX to grafika jaką będzie prezentował FFXIII na PS3... a stąd już niedługa droga do FF:tSW.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Rycek
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 15 marca 2005, 15:51

Post autor: Rycek »

Odnośnie ceny konsoli co możecie o niej powiedzieć, ile będzie kosztowała na początku, ile będzie kosztowała po 1 roku, a ile po 2 latach. Mi się wydaje żę z takim zawansowanym sprzętem to cena konsoli może sięnąć nawet 4000 zł w czasie premiery w polsce, po roku cena może spadnie przy dobrych wiatrach do 2000 zł, a po dwuch 1500 zł. A co wy myślicie o tym.

Bo ja nie kupie konsoli dopuki cena nie spadnie przynajmniej do tych 1200 zł + 300 zł na dodatkowe uleprzenia = 1500 zł

Mam nadzieje żę cena 1200 zł szybko zostanie osiągnięta.

I ile będzie kosztować płyta BD-ROM i nagrywarka BD.
Transfer przy Blu-raya sięga aż 36.5Mbps (1x). Z tą prędkością zapis 25gb danych będzie trwał około 1 godzine i 33minuty
Jeśli czas nagrania będzie trwał 93 min to i tak nie jest źle.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Odnośnie ceny konsoli co możecie o niej powiedzieć,
Podedjrzewam, że zaraz po światowej premierze cena tej zabawki w naszym pięknym kraju będzie oscylowała w granicach 3000zł bo kazdy będzie chciał zarobić i do ceny detalicznej i kosztów importu z KKW doliczy sobie niemałą marżę. Co do późniejszych cen pozwolę sbie zacytować Romka
A i z tego co wiem sama konsola na początku nie ma kosztować tyle co ps2 kiedy przyszła do europy czyli około 2500, tylko w granicach 800 zł do 1200 zł.
Prognoza niezwykle optymistyczna i jeśli się sprawdzi, a awayjnośc systemu będzie rzeczywiście niska jak zapowiada Sony to istieje duże prawdopodobieństwo iż kupię sobie ten system niedługo po europejskiech premierze.
I ile będzie kosztować płyta BD-ROM i nagrywarka BD
Co do nagrywarek i płyt mogę snuć jednie domysły, jednakże podedjrzewam, że ceny korsarskich wersji gier na BD bedą oscylowały w granicach 20-50 zł w zależności od miejsca zakupu i innych czynników tj. znajomości etc. W zasadzie nawet w najgorszym przypadku nie będzie to super wygórowana cena zważywszy iż oryginały będą kosztować 250-300zł.
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Co do GaCka to wydaje mi się iż Nintendo przesadziło - pomimo faktu że konsola jest mała i zgrabna i co niezwykle istotne solidna to ciągle pozostaje nad wyraz cukierkowa.
Muszę tutaj stanąć w obronie GCN. Owszem, konsola wygląda jak zabawka (w końcu jest zabawką), ale wystarczy, że w chwili zakupu poprosisz o model z inną kolorystyką, np. czarny i problem z głowy. Do tego RE:0 i możesz zapomnieć o skojarzeniach z infantylnością ;].

Powracając do kwestii gier. Zgadzam się ze wszystkim, co napisałeś. TK5, GT4, MGS3 - to są znakomite gry. Powiem więcej. Tytuły te są najlepszymi odsłonami swoich serii, patrząc obiektywnie oczywiście. Jestem po krótkiej sesji w GT4, bo właściciel pobliskiego salonu zadbał by gra znalazła się jak najszybciej w ofercie. Wlazłem do środka, siadłem przed TV. Przebiegłem migiem po menusach i odpaliłem wyścig. Chwila oczekiwania... i urwało mi łeb na wysokości kolan. Dotąd nie dane mi było widzieć czegoś TAKIEGO. Sposób w jaki wykonano GT4 można określić mianem mistrzostwa świata. Ale... No właśnie.

To jest wciąż ta sama gra. O ile zachwytom nie było końca, to jestem przekonany, że dziecko Polyphony nie przyciągnie mnie na czas stosunkowo dłuższy niż to miało miejsce w przypadku poprzednich odsłon gry. Oczywiście, są zmiany, kupa zmian i usprawnień, ale w dalszym ciągu nie ma tego czegoś, co mógłbym nazwać rewolucją.

Biorąc pod uwagę fakt, że możliwości techniczne PS3 dadzą nowe pole do popisu programistom (może w końcu zobaczymy wizualizację uszkodzeń w GT, albo wydłubywanie oczu małym palcem w TK) mam cichą nadzieję, że zmiany jednak zajdą. Nie można wypluwać w nieskończoność tych samych gier z podrasowaną grafiką, bo otrzymają status growej noweli. A odtwórczość szkodzi graczom i to bardzo - nie chciałbym, żeby z biegiem czasu genialne serie odeszły w zapomnienie z powodu nieuleczalnego syndromu sequela.

I jeszcze parę zdań odnośnie 2D. Poprawię się. VJ nie jest grą 2D, ale bardzo przypomina tytuły dwuwymiarowej epoki. Zarówno wykonaniem, sposobem gry (lecieć w prawo, po jednej płaszczyźnie) jak i świetnym, oldschoolowym feeling'iem. Stąd moje porównanie.
Skoro 2D ma zdechnąc, to idąc za przykładem CAPCOMu, warto byłoby chociaż nawiązać do drugiego wymiaru w tak subtelny sposób, jak zrobił to ww. developer w przypadku świetnego VJ. Widać, że ze staroszkolnej konwencji można jeszcze sporo wykrzesać i nie musi ona odchodzić w zapomnienie.
Śmiem twierdzić, że jeszcze nie czas na taki skok jakościowy. Bynajmniej nie dlatego, że wątpię w moc przerobową PS3.

W takim razie co? Widziałeś możliwości 3DMark05. Śmiem twierdzić że PS3 będzie w stanie wyciągnąć więcej... Śmiem twierdzić iż wstawki filmowe z FFX to grafika jaką będzie prezentował FFXIII na PS3... a stąd już niedługa droga do FF:tSW.
Cóż, wstrzymam się ze spekulacjami na ten temat, bo nie chciałbym się przypadkiem niemiło rozczarować :]. Jedno jest pewne - skok jakościowy nastąpi, i to znaczący. Ale IMO gra, z interaktywnym środowiskiem, wykonaniem zbliżona do FF:tSW, to cel trudny do osiągnięcia i nie sądzę, żebyśmy obserwowali TAKIE arcydzieła na nadchodzącej generacji konsol. Chciałbym się mylić, ale realne spojrzenie na problem podpowiada mi coś innego.
Odnośnie ceny konsoli co możecie o niej powiedzieć, ile będzie kosztowała na początku, ile będzie kosztowała po 1 roku, a ile po 2 latach. Mi się wydaje żę z takim zawansowanym sprzętem to cena konsoli może sięnąć nawet 4000 zł w czasie premiery w polsce, po roku cena może spadnie przy dobrych wiatrach do 2000 zł, a po dwuch 1500 zł. A co wy myślicie o tym.
Nie mam pojęcia ile może kosztowac PS3 w dniu europejskiego launchu. Jestem jednak przekonany, że będą to dosyć duże pieniądze. Na polską premierę nie ma co liczyć, bo SONY Poland zapewne pójdzie za ciosem i zaserwuje nam kosmiczną cenę (kosmiczną dla typowego polskiego gracza). Jeśli chcesz być na czasie, to jedynym rozsądnym wyjściem z tej sytuacji będzie złożenie Pre-Order'a i import PS3 z jednego z krajów UE.
Awatar użytkownika
Rycek
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 15 marca 2005, 15:51

Post autor: Rycek »

No właśnie odnośnie UE, teraz i my jesteśmy w uni czy ten fakt może spowodować to że ceny konsoli w polsce będą porównywalne z ceno np w niemczech.

A to że cena ps2 była tak wysoka na początku i to przez długi czas ma coś wspulnego z tym że w polsce piractwo jest ogromne
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

No właśnie odnośnie UE, teraz i my jesteśmy w uni czy ten fakt może spowodować to że ceny konsoli w polsce będą porównywalne z ceno np w niemczech.
Podejrzewam, że cena PS3 będzie podobna / taka sama w większości krajów wspólnoty. Ale rynek niemiecki, szwedzki, czy (prawie) każdy inny, to żaden punkt odniesienia do polskich realiów. Zauważ, że przeciętny Niemiec zarabia kilka razy więcej od statystycznego Polaka. Cena konsoli, mimo że zbliżona, jednakowo odczuwalna - jak zwykle Nam dostanie się po tyłku. Chyba że nastapią jakieś rewolucyjne zmiany, na które się nie zanosi - wtedy wytatuuję sobie na czole wszystkie powyżej napisane wyrazy.
A to że cena ps2 była tak wysoka na początku i to przez długi czas ma coś wspulnego z tym że w polsce piractwo jest ogromne
Raczej nie. Podczas startu PS2 w naszym kraju, rynek piracki tego systemu ledwie raczkował. SONY Poland postanowiło nabić trochę kapusty na rządnych wrażeń graczach - PS2, jako bezpośredni następca niezwykle popularnego w Polsce PSXa nie mógł się źle sprzedawać, dlatego też zaserwowano zawyżone ceny.
Awatar użytkownika
Rycek
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 15 marca 2005, 15:51

Post autor: Rycek »

Podobno PS3 będzie przed targami E3

http://newsroom.chip.pl/news_archive.php?b=50084
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

PS3 już jest, ale mimo wszystko pierwsza, światowa prezentacja odbędzie się w maju. Przynajmniej na to wskazują wszystkie znaki na niebie i ziemi.
BTW; news ze strony CHIPa jest troche przestarzały - info zostało zamieszczone ponad miesiąc temu.
ODPOWIEDZ