config Budokai 2,3

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
virti
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 04 lutego 2005, 17:05

config Budokai 2,3

Post autor: virti »

Jak ma skonfigurować pcsx2 0.7 żeby mi dzialaly te dwa Bodokaie?
Mój sprzet to:
Celeron 2.2
512 RAM DDR
Radeon 9200
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Optymalna konfiguracja PCSX2 była już niejednokrotnie podawana na forum. Co do szczegółów, to proponuję przewertować pozostałe tematy z 'DBZ' w tytule.
--==ReY_MM==--
Senior
Senior
Posty: 124
Rejestracja: 23 stycznia 2005, 19:09

Post autor: --==ReY_MM==-- »

Adult to pisał w innych tematach :!: ale dlatego że mam good dzień to ci pomoge ... oto moje konfiguracja PCSX2 0.7:
Bios:SCPH 39004
Plug Graficzny: GSdx9(SSE2)0.6
Plug Pada: SSSPSX PAD Plugin 1.4
Jeśli odpalasz gre z Obrazu CD to użyj tego plugina --> Linuzappz Iso CDVD Driver 0.4
Jeśli odpalasz gre z DVD-R lub CD to użyj tego --> P.E.Op.S CDVD Driver 1.2
Plug USB: USBnull Driver 0.3
Plug Dźwiękowy : P.E.Op.S SPU2 DSound Driver 1.2
Plug drógiego pada : taki sam jak pierwszego
Plug Dev9 : DEV9null Driver 0.2
Plug FireWire : FireWireNull Driver 0.3
Teraz Ustawienia każdego Plugina :
Ustawienia
GSdx9(SSE2)0.6 : Resolution- polecam 800x600 60Hz ... szybciej chodzi niż na małym okienku :wink: ...... Renderer-Direct3D.......Shader-Pixel Shader 2.0......Half vres : ma być zaznaczone ( dodaje pare fps )
Ustawienia
SSSPSX PAD Plugin 1.4 : Ustaw takie ustawienia klawiszy jakie chcesz :wink:
Ustawienia
Linuzappz Iso CDVD Driver 0.4 : daj na Select Iso i daj na obraz Budokai 2 lub 3
Ustawienia
P.E.Op.S CDVD Driver 1.2 : Interface - W2K/XP - IOCTL scsi commands....... Drive - Wybierz nośnik w którym znajduje sie płyta z grą........ Caching mode-None - read one sector........... W okienku ma być prędkość 4X
Ustawienia
USBnull Driver 0.3 : jest tam jedno okienko i to ma być odznaczone
Ustawienia
P.E.Op.S SPU2 DSound Driver 1.2 : Mode - 1 ...... Volume - 1......Reverb-1.......Interpolation - 2......Enable XA Playing- ma być zaznaczone......... A to pod Enable XA Playing ma być odznaczone ( dodaje pare Fps......I cała reszta odznaczona
Ustawienia
Drógi pad : Tak samo jak w pierwszym
Ustawienia
Dev9 : Nic do ustawienia
Ustawienia
FireWireNull Driver 0.3: jest tam 1 opcja i ma być odznaczona
I najważniejsze to Ustawienia CPU :
Enable Console Output : ma być zaznaczone
Enable Patches : zaznaczone
Process Priority : Normal
Disable Recompiler : MA BYć ODZNACZONE ( fps-sy idą 2X do góry )
to są moje ustawienia i DBZ Budokai 2,3 chodzi mi w menu -10-20 fps .. a w walce 2-3 fps....... Do tych ustawień musisz mieć DirectX 9.0 a , b , c......życzę miłego grania :wink: uffffff konkretnie sie narombałem :lol:
Awatar użytkownika
karollo89
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 01 marca 2005, 16:20

Post autor: karollo89 »

Mój sprzęt to:
Pentium 4c 2,8
radeonx800 256 mb
1gb ram
I żadne ustawienia (podane przez was)nie pomogły!! :twisted:

Zapomnialem dodac mam Direct9,0c i stery catalizator 5,2 i omega 5,1 i co teraz powiesz --==ReY_MM==--'ie
Ostatnio zmieniony 02 marca 2005, 18:54 przez karollo89, łącznie zmieniany 2 razy.
--==ReY_MM==--
Senior
Senior
Posty: 124
Rejestracja: 23 stycznia 2005, 19:09

Post autor: --==ReY_MM==-- »

Nieważne jaki masz sprzęt ... możliwe że ci brakuje jakiegos programu /sterownika .... polecam instalacje DirectX 9.0 a , b , c ... i najnowsze sterowce do K graficznej .... a co do mojej konfiguracji to zgłosiło sie pare osób do mnie na GaduGadu ze bardzo im pomogłem tą konfiguracją :wink: więc chyba jest dobra 8)
Awatar użytkownika
karollo89
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 01 marca 2005, 16:20

Post autor: karollo89 »

I co powiesz jak pokazałem ci stery, a nowszych juz nie ma :evil: .Postaram sie jeszcze cos pokombinoowac.

Aha powiedz mi jak zrobiles ze w GSdx9(SSE2)0.6 zrobiles okno programu!Ja moge tylko na full screen'ie grać
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

I żadne ustawienia (podane przez was)nie pomogły!!
na moje oko nie ma błeduuufff w podanych konfiguracjach. Może cosik przeoczyłeś. Na pozatek sprawdź czy debugger [w {Config>CPU} aktywuj opcję "Enable Console output"] wywala jakiś błąd :?:
jak zrobiles ze w GSdx9(SSE2)0.6 zrobiles okno programu
W ustawieniach GSdx9 ustawiasz resolution na "Windowed"
2BII!2B
Awatar użytkownika
karollo89
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 01 marca 2005, 16:20

Post autor: karollo89 »

Na pozatek sprawdź czy debugger [w {Config>CPU} aktywuj opcję "Enable Console output"] wywala jakiś błąd
Mam to wlaczone, bledu nie ma ale z w tle pokazuje sie czarne okno PS2 Output :?
Awatar użytkownika
Black-Angel
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 19 kwietnia 2004, 16:08

Post autor: Black-Angel »

Hmmm... Ale pojawiają się tam jakieś błędy? U mnie Budokai 2 zasuwa na 60-70 fps, a zrobiłem wszystko co --==ReY_MM==-- napisał. Mój komp jest nie najlepszy (Pentium 4 2,6 GHz; 512 MB RAM; Radeon 9200 PRO 128 MB). Więc musiałeś popełnić błąd gdzieś. Spróbuj jeszcze raz krok po kroku. Pozdro.

PS. Wielkie dzięki dla --==ReY_MM==-- za tut.
Nie potrzebujesz powodu, żeby pomagać innym.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

U mnie Budokai zasuwa na 60-70 fps
Albo się pomyliłeś, albo jesteś cudotwórcą :>.
ODPOWIEDZ