PS2 vs. PSTwo

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Kwestia szumiącego wiatraka w poszczególnych modelach PS2 na pewno nie zaważy o zakupie tej, czy innej wersji. To jest w sumie detal, ale osobom szcególnie wyczulonym na drobne szmery może niekiedy przeszkadzać, więc pozwoliłem sobie o nim napomnieć. Osobiście nie przykładam wielkiej wagi do tego, czy mój sprzęt pracuje głośno, czy cicho (co innego, jeśli na ruszt wrzucam zestaw Audio), ale sam fakt bezszumowego działania świadczy chociażby o lepszej konstrukcji urządzenia i dobrych jakościowo elementów, na które urządzenie się składa.

Masz rację mówiąc, że najbardziej uciążliwym podzespołem jest charczący napęd. Niekiedy miałem wrażenie, że w środku PS2 wiruje zębatka, a nie płyta, bo dźwięk wydobywający się spod czoła Czarnuli przypominał odgłos, towarzyszący przestawianiu wskazówek zabytkowego zagara ;].

Jeszcze mały akapicik w kwestii zgonów Czarnuli. Pisząc o awaryjności PS2 nie miałem na myśli przypadków złego traktowania konsoli przez jej użytkownika. Skoro sprzęt karmiony jest kanapkami z dżemem zamiast czystych CeDeków i od czasu do czasu polewany gulaszem, colą, piwem, moczem psa i rzygiem kota, to siłą rzeczy skazany jest na rychłą śmierć. Jednak przypadki o których wspomniałem dotyczą ludzi, którzy dbali o swoją konsolę lepiej niż o siebie - ot, kilka obejrzanych filmów na DVD, parę tygodni grania (na oryginałach) i szszszsz....tszszsz...tszszbbzzszyyt - laser nadaje się do wymiany. Niestety nie są to tylko moje wymysły, ale prawdziwe sytuacje, które dodatkowo spłukały właścicieli swoich konsol.

Bati pisał o tym, że starsze modele PS2 bardziej nadają się do przestrajania i dłużej funkcjonują po takim zabiegu - przynajmniej ja tak to zrozumiałem. Podając kontrargument, chciałem zwrócić uwagę na to, że Twoja konsola trzyma się równie dobrze, mimo że należy do nowszej linii ;].
Awatar użytkownika
Bati
Moderator
Moderator
Posty: 319
Rejestracja: 10 lutego 2003, 20:40

Post autor: Bati »

ale sam fakt bezszumowego działania świadczy chociażby o lepszej konstrukcji urządzenia i dobrych jakościowo elementów, na które urządzenie się składa.
Ale czy nie zmniejszono szumu wiatraczka kosztem szybkości jego obrotów ?? (a co za tym idzie kosztem chłodzenia ?)
And remember, the respect is everything }:->
I am watching U.

PAN RURA
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Nie wiem jaki dokładnie zabieg poczyniono w przypadku PS2, być może jest tak, jak Ty mówisz. Nie zauważyłem też żadnych nieprawidłowości w działaniu konsoli z wyciszonym układem chłodzącym - widocznie techniczni spece poszli po rozum do głowy i usprawnili PS2 nie ponosząc dodatkowych kosztów ;].
ODPOWIEDZ