Komiks Zone - Z cyklu "Cooltura"

Film, książka, prasa... i takie tam.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Komiks Zone - Z cyklu "Cooltura"

Post autor: BzyRes »

Oto LOSUX - ostatnimi czasy niezwykle popularny, ryjący beret elektroniczny szmatławiec. Polecam wszystkim miłośnikom lekkiej lektury :].
Po przeczytaniu wyraź swoją opinię w niniejszym temacie :].
BTW; Namiar na LOSUX'a dostałem od pewnego uzytkownika Naszego forum /niestety za cholerę nie mogę sobie przypomnieć od kogo/, za co serdeczne dzięki!

*EDIT - Link specjalny dla osób, które przeczytały tylko komiks znajdujący się na stronie głównej, zapominając o kilkudziesięciu wcześniejszych częściach :].
Ostatnio zmieniony 12 lutego 2005, 15:28 przez BzyRes, łącznie zmieniany 1 raz.
--==ReY_MM==--
Senior
Senior
Posty: 124
Rejestracja: 23 stycznia 2005, 19:09

Post autor: --==ReY_MM==-- »

Ale jaja... chyba też zaczne cos takiego robić ... a co do karotki to nie jest aż taka zła :wink: :D
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Czytam to już od pewnego czasu i po każdym stripie czekam niecierpliwie na nestępny :-) Pozwolę sobie jednak polecić coś innego - Wiśnia autorstwa kolesia, który jeden z gościnnych stripów w Losuxie zrobił (pięknie wyglądał ten strip).
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Skoro już o tym mowa to >

http://www.dilbert.com/
http://www.gamespy.com/comics/dorktower/
http://www.inktank.com/at/
http://www.megatokyo.com/
http://nsbq.whitetrashdesign.com/
http://www.nekobox.org/

Polecam powyższą lekture.
BTW; jak wątek się utrzyma to zarzucę większą ilością linków bo musze przyznać, że komiksy obok fantastyki i s-f to moja ulubiona forma literatury :D
2BII!2B
Awatar użytkownika
emcefreak
Senior
Senior
Posty: 105
Rejestracja: 22 grudnia 2004, 21:25
Kontakt:

Post autor: emcefreak »

BTW; jak wątek się utrzyma to zarzucę większą ilością linków bo musze przyznać, że komiksy obok fantastyki i s-f to moja ulubiona forma literatury
W_m moja też:) (BTW:Polecam Soul Sagę i Spawna)
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Spawny mam tylko do 84 bodajże (czekam aż znajomy udostępni resztę :P), a z Soul Sagi mam chyba tylko 2 pierwsze zeszyty na PC (reszty znaleźć nie umię).
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

w_m pisze:Polecam powyższą lekture.
BTW; jak wątek się utrzyma to zarzucę większą ilością linków bo musze przyznać, że komiksy obok fantastyki i s-f to moja ulubiona forma literatury
Zarzucaj już teraz - powyższe z grubsza obadałem i o dziwo się spodobały (heh, takiego Dilbert'a chyba wszyscy znają ;]).
Komiksy czytam nie od dzisiaj i cenię je bardzo wyskoko. Żal mi tylko z powodu cen, jakie dyktują polscy wydawcy za poszczególne zeszyty (obojętnie jakiego komiksu) - niestety nie moge sobie pozwolić na kupno papierowych wersji, a takie wydają się mi najodpowiedniejsze :].
emcefreak pisze:W_m moja też (BTW:Polecam Soul Sagę i Spawna)
Patrzcie, sami bracia ;]. Spawn jest dobry, mroczny i świetnie narysowany - miałem gdzieś kilka zeszytów, ale chyba poszły się kochać /niezależnie ode mnie/.
SS - ogólnie może być, ale jak widzę te pastelowe barwy i błyszczący papier, to mnie zbiera na vomits'y.
Mortus pisze: a z Soul Sagi mam chyba tylko 2 pierwsze zeszyty na PC (reszty znaleźć nie umię).
Na eMule masz pięć pierwszych w jednym pack'u.

Z komiksami zapoznałem się jako mały kajtek dzięki serii "Tytus, Romek i Atomek". Następnie wertowałem znalezione gdzieś w gąszczu prasy "Kajko i Kokosz(e)".
Wielkim boom'em był 'Thorgal' - kto nie miał okazji zetknąć się z tym komiksem może nadrobić zaległości - w Empikach i nie tylko dostępna jest błyszcząca reedycja, dosyć droga na dodatek ;].
Początek lat 90 - inwazja MARVELa i DK od której w Polsce rozpoczęła się komiksomania. Transformers + Turtles + Batman + Spiderman + inne badziewia > to było COŚ. Później MEGA MARVELe, wszystkie wydania komisków o Alienach i Predatorach - szkoda, że większość zeszytów się rozpłynęła :/.
Kolejny BOOM i jednocześnie jedna z moich ulubionych serii komiksów - LOBO, którego do dziś chętnie czytam, bo nie ma chyba lżejszej i bardziej odprężającej lektury :].
W międzyczasie:

- Garfield - podoba mi się specyficzny humor
- Funky Koval - kto czytał, ten wie ;]
- Ghost Rider
- Punisher
- kilkadziesiąt pojedynczych wydań (głównie w formie elektronicznej), których nazw nie chce mi się wymieniać

BTW; co sądzicie o komiksach wydawanych przez DK - Dobry Komiks? IMO w 90% są to badziewne szmatławce - zeszytom przydałby się dobry offsetowy papier, a samym komiksom (dużo) lepsza kreska. Fabularnie bywa róznie, zależy od wydania - taki Spiderman ssie, SF również, ale SS świetnie.
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Mi się tam DK podoba :P Nie jest oczywiście taki dobry jak przykładowo stare wydania.... LOBO (:D) albo Spawnów, ale Ultimate X-men i New X-men można sobie poczytać (cóż poradzę - lubię X-men'ów :P).
BTW. Czytał ktoś Spawn Violator i Spawn The Dark Ages? :-)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Awatar użytkownika
emcefreak
Senior
Senior
Posty: 105
Rejestracja: 22 grudnia 2004, 21:25
Kontakt:

Post autor: emcefreak »

A z DK jest jeszcze Silent Hill dobry :) Hehe widze że tu dużo "Spawnomaniaków" ;) Mc Farlane wogóle ma dobrą kreskę :)

Mi się tam DK podoba Nie jest oczywiście taki dobry jak przykładowo stare wydania.... LOBO () albo Spawnów, ale Ultimate X-men i New X-men można sobie poczytać (cóż poradzę - lubię X-men'ów ).
Proste Mortus, nie ma jak Wolvie ;) He's da man :P :D
ODPOWIEDZ