problem z epsxe pod linuxem

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
pajacykk
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 01 października 2004, 13:01

problem z epsxe pod linuxem

Post autor: pajacykk »

* Running ePSXe emulator version 1.6.0.
* Memory handlers init.
* ePSXe: PSX BIOS loaded [/root/Desktop/epsxe160lin/bios//scph7502.bin].
* Init internal cdrom ... ok
* First/Last track: 1 1
* Track 1: (DATA) - Start 0: (00,02,00)
* Force PAL cdrom detected.
* Init gpu[0][libgpuPeteMesaGL.so.1.0.75]
NVIDIA Corporation
GeForce4 MX 440/AGP/SSE/3DNOW!
* Open gpu[0]
* Init spu[0][libspuPeopsOSS.so.1.0.9]
* Open spu[0]
Naruszenie ochrony pamięci

-------------------------------------------------------------

I nie wazne co robie, i tak zawsze dostaje ten blad (probowalem trickow z libthread ale nie dziala). Nie jest wazne czy uzywam innego gpu lub spu (moge w ogole wylaczyc dzwiek albo uzyc null driver), czy odpalam z cd, iso czy w ogole sam bios tylko (probowalem scph7502.bin i scph1001.bin). Zawsze dostaje to samo....

Nie wie ktos o co chodzi? Jak na razie nadal gram w psxowe gierki na windowsie.

Jakby co to mam Fedora Core 2 z jajem 2.6.8.1 (wiem, wiem, kaszana z fc2... ale mandrake nie potrafi podniesc zadnego interfejsu sieciowego, mimo ze na innych dystrybucjach chodzi z tym samymi sterami bez problemu (zarowno oryginalne skompilowane z jadrem jak i od producenta ze zrodel), slackware jest generalnie ok, ale X odpalic moge tylko w trybie FB 800x600 i wiesza sie mi z czymkolwiek innym - nie mowiac juz o zainstalowaniu sterow nvidii ze wspomaganiem 3d... Tymczasem FC2 jak do tej pory sprawuje sie bardzo dobrze i wszystko chodzi niezle - no to pierwszy moj powazniejszy jakis problem w tej dystrybucji)

EDIT:

To samo w starszych wersjach jak np 1.52

EDIT2:

Sam ePSXe odpala sie bez problemu... Tak samo bez problemu konfiguruje pluginy (zreszta identycznie jak pod windowsem prawie)... Dopiero kiedy uzyje ktorejkolwiek z opcji run (cdrom, iso, exe, bios) wysypuje mi sie ten blad...
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Nie będę prorokował i wygłaszał mądrych wykładów bo ePSXe odpalałem jedynie na 3 dystro:
a) RedHat 9
b) Mandrake 7/10
c) Knopix 3.4 (na PEopS Soft GPU Driver, bo były problemy z Mesa/OpenGL)
we wszystkich 3 przypadkach emulator pracował bez zarzutu... hmm, ale co z tego wynika :?:
Niewiele - ePSXe chodzi pod Linuxem :D Skąd więc błąd pod FC :?: Zainteresowało mnie to
Naruszenie ochrony pamięci
1. Może X-owi ie podoba się katalog, z którego uruchamiasz program - spróbuj przegrać do /home i wł. ePSXe stamtąd
2. Mówiłeś, że próbowałeś innych pluginów gpu - czy z PEOPS Soft też są problemy :?: Sprawdź bo MesaGL to IMO najbardziej problematyczna wtyczka.
2. Spróbuj zmienić priorytet procesu emulacji.
3. Sprawdź czy nie masz uruchomionego jakiegoś procesu, który powoduje konflikt zasobów po uruchomieniu emulatora.
4. Sprawdź czy nie ma nigdzie ustawień umożliwiających wyboru trybu ochrony pamięci dla uruchamianych procesów/programów.
5. Sprawdź i wypróbuj (jeśli takowe znajdziesz) ustawienia dynamicznej alokacji pamięci.

Wiem, że wygląda to jak strzelanie na oślep, ale na 80% procent Twoje problemy sa związane z konfliktem zasobów powodowanym przez SO. Co prawda Twój problem jest powiązany z ePSXe, ale dysputy na temat ustawień emulatora / pluginów, które najczęsciej prowadzimy, a rozprawki nt. jądra orientalnego Linuxa to całkiem dwie różne sprawy.
2BII!2B
pajacykk
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 01 października 2004, 13:01

Post autor: pajacykk »

Wielkie dzieki... Ale w miedzy czasie uswiadomilem sobie jedna rzecz - mialem prekompilowane jadro z FC2 Update (taki live update w fc...)... Skompilowalem swoje wlasne z podobnymi ustawieniami (no tylko je nieco odchudzilem - tak gdzies o polowe, bo po co mi obsluga sprzetu ktorego nie mam, albo uslug z ktorych nie skorzystam)... No i zgadnij co? Ano dziala, i to zarowno z mesa gl jak i peops)

Oni zawsze tyle tego wrzucaja , ze mozliwe ze rzeczywiscie cos jakies konflikty robilo (ale w linuxie jestem troche barsz wiec nawet nie bardzo wiem jak to sprawdzac - na codzien uzywam slackware jako router w mojej malej sieci i w zasadzie nic poza tym... to dopiero druga proba uzycia linuxa jako systemu domowego, a pierszy raz w ogole zainstalowalem Xa)

Tak wiec moj problem moge uznac za rozwiazany... Dzieki za zainteresowanie :D
Awatar użytkownika
::BRAYAN::
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 03 października 2004, 18:01

Post autor: ::BRAYAN:: »

Wy gnojki wy go cholery cywy do huja macie pojecie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Dałni pomidor wam w oko
Pozdro 4 all... (Pono, Agusia, Ana, Aneta, MaRyChA, Gumek i dla pastucha. No i oczywiście dla sprzedawczyni ze sklepu obok...
:)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Może specjalistą w dziedzinie Fedora Core nie jestem, ale potrafię sklecic kilka zdań po polsku, nie używając przy tym wulgaryzmów i nie obrażając wszystkich wokoło.

Cóż, mamy wolność słowa, każdy może pisać co uważa za słuszne, ale łamanie regulaminu forum i chamskie zachowanie wobec innych użytkowników forum nie jest tu mile widziane. Na niektóre kwestie można przymknąć oko, ale Twoja powyższa wypowiedź do nich nie należy. Gratuluje, BAN.

do moderatorów: nie usuwajcie powyzszej wypowiedzi, niech służy za przykład za co nakłada się BANy na Forum serwisu PSePSXe. Tnx
2BII!2B
ODPOWIEDZ