Strona przechowuje informacje w plikach cookies, zgodnie z Polityk± Plików Cookies.
Możesz dokonać zmian zasad korzystania z ciasteczek w ustawieniach swojej przegl±darki i/lub UKRYĆ ten komunikat.
PSEmu: PlayStation Emulation
Serwis PlayStation PlayStation 2 Forum IRChat

Strona Główna » Emulacja » PlayStation » PSX#Emu
>> Memory Card z ePSXe do FPse i na odwĂłt Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Autor Wiadomo¶ć
gkruger
Nowicjusz

Doł±czył: 13 Maj 2017

PostWysłany: 2017 05 13 14:11    Temat postu:  Memory Card z ePSXe do FPse i na odwĂłt    

Witam. Męczę się z tym tematem już dłuższy czas i już odpuszczam, może ktoś mi tutaj pomoże.
Gram sobie na smartfonie na emulatorze FPse w Final Fantasy 9 ale przypomniało mi się że kiedyś grałem na ePSXe na komputerze, przekopałem stare płyty i znalazłem ePSXe w wersji 1.5.2. a na karcie były sejwy z 2 płyty. Chciałem sobie kontynuować przygodę na smartfonie. Przerzuciłem pliki z kartą ale FPse nie obsługuje tego typu pliku karty pamięci. W FPse są pliki w formacie .mcd a ePSXe .mcr.
Użyłem program MemoryRex i sobie po prostu przerzuciłem bloki na kartę do FPse ale ten emulator już nie widzi tam żadnych zapisów, karta była czysta. Chociaż w programie MemoryRex są wszystkie bloki. Mianowicie jak przerzucę bloki z FPse do karty ePSXe to jest wszystko w porządku. Wtedy zapisy są wszystkie.
EDIT#
Znalazłem rozwiązanie. Napisze jak by ktoś miał ten problem.
Opcja zmień kartę pamięci ze wskazaniem na ścieżkę pliku niestety nie działa.
Trzeba zrobić backup w FPse, jest opcja backup/restore. W głównym katalogu androida na internal sd utworzy się folder "fpsebackup". W folderze memcard będą pliki kart pamięci slot1.mcd i slot2.mcd. Program MemoryRex idzie w ruch i przerzucamy bloki. Zapisujemy i należy po tym zrobić w FPse restore. Wtedy nie ma problemu, sejwy są widoczne na karcie. Główny katalog FPse jest nie widoczny w zwykłej przeglądarce plików androida (.fpse) ale nawet po zrobieniu roota i mając dostęp bezpośrednio do plików karty pamięci ich edycja lub podmiana nie działały, problem występował. Dlatego przynajmniej u mnie tak jest że działa tylko sposób backup/restore.
Miłego giercowania Smile
.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć 
Bartosz
Nowicjusz

Doł±czył: 22 Sie 2017
Sk±d: Warszawa

PostWysłany: 2017 08 22 15:18    Temat postu:    

Witam czy ktoś znalazł rozwiązanie problemu, gdyż mam taki sam, z góry dziękuję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć OdwiedĽ stronę autora 
Muzzy^F8
Senior
Senior

Doł±czył: 20 Cze 2003
Sk±d: Wroclaw

PostWysłany: 2017 08 22 22:58    Temat postu:    

http://www.aldostools.org/memmanager.html

Mem manager, w którym można zrobić nową kartę i przenieść save z innego pliku na nową. Wink

Jeżeli będzie krzyczeć o brak DLL MSVBVM50.DLL to na necie można szybko znaleźć brakującą dll-kę.

Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
Powrót do góry
Alvir
Nowicjusz

Doł±czył: 01 Wrz 2017

PostWysłany: 2017 09 01 14:51    Temat postu:    

Dzięki Muzzy za pomoc, tego szukałem.
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   Sortuj według: