BIOS z PS2 - detale techniczne dotyczące zrzucania z konsoli

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
MartiusR
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 13 października 2013, 22:31

BIOS z PS2 - detale techniczne dotyczące zrzucania z konsoli

Post autor: MartiusR »

Jako że to mój pierwszy post, chciałem wszystkich przywitać - cześć, witajcie :)

Przeczytałem już w sieci kilka artykułów na temat zrzucania BIOS-u z PS2. (tak, ten z tej strony również :) ). Mam tu jednak kilka wątpliwości:

a)Czy konieczne jest użycie tzw. modchipa? Czytałem również o jakiejś metodzie z wykorzystaniem "adaptera ethernetowego" (nie wiem jak to się nazywa dokładnie po polsku, ale wiem jak wygląda :P), w metodzie tej nie było nic wspomniane na temat modchipa.

b)Czy zgranie BIOS-u i wiąże się z koniecznością grzebania wewnątrz konsoli? W sumie z tego co zrozumiałem, ten modchip wymaga "zamontowania" wewnątrz PS2.

c)Czy wobec niechęci do grzebania w środku konsoli polecalibyście raczej nabycie używanej PS2 już z modchipem na pokładzie? Obecnie i tak kupienie nowej konsoli tego typu nie wchodzi w rachubę. Czy raczej nabycie takiej konsoli jest zbyt ryzykowne?

d)Jakie różnice robią poszczególne modele PS2 w tym procederze? Czytałem, że podobno łatwiej idzie to w przypadku wersji slim konsoli, to prawda czy jakiś wymysł? A jeśli prawda, to na czym DOKŁADNIE polegają te różnice?

Z góry wielce dziękuję za udzielenie odpowiedzi (im bardziej wyczerpujących, tym lepiej :))
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Witamy na forum - co się tyczy Twoich pytań:

ad a) Nie - modchip nie jest wymagany do zrzucenia BIOSu. Możesz użyć innej metody uruchamiania własnego kodu na konsoli.
ad b) Nie - grzebanie w konsoli nie jest konieczne przy wykorzystaniu nieinwazyjnych metod tj. Swap czy MCboot.
ad c) Osobiście, tudzież na dzień dzisiejszy, nie ryzykowałbym z modchipem. Zainwestowałbym raczej w zestaw złożony z konsoli w jak najlepszym stanie (może nawet nowej) i MCboot-a.
ad d) Free MCboot 1,8C działa na konsolach do modelu 90004 CB włącznie. Szukałbym zgodnie z powyższym, w jak najlepszym stanie. Wersja slim jest nowsza, przez to szanse na zjechany laser są teoretycznie niższe. W praktyce zaś wszystko zależy od tego jak poprzedni właściciel obchodził się ze sprzętem, nie należny więc z góry skreślać modeli fat, bo czasem są w lepszym stanie niż nowsze konsole, plus możesz w nich zamontować dysk twardy.
2BII!2B
ODPOWIEDZ