ePSXe 1.8.9 for android

Nowinki ze świata związane z emulacją systemu Sony PlayStation
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

ePSXe 1.8.9 for android

Post autor: winter_mute »

Nawiązując do wcześniejszej wiadomości, tym samym kontynuując temat aplikacji dla smartfonów, chciałbym w dniu dzisiejszym, poświęcić słów kilka emulatorowi prężnie rozwijającemu się pod skrzydłami androida, a mianowicie ePSXe. Program bliski memu sercu i doskonale znany bywalcom naszego serwisu, toteż nikomu przedstawiać go chyba nie trzeba, zamiast tego, możemy spokojnie skupić się na zmianach jakie programiści poczynili w projekcie od stycznia bieżącego roku.
Obrazek
Oto i one, w postaci skondensowanej, acz pełnej listy:
  • wprowadzono obsługę obrazów płyt w formacie ECM.
  • dodano obsługę dla wielo-płytowych plików CUE,
  • rozszerzono interfejs aplikacji o przeglądarkę gier z opcją wyszukiwania pozycji na karcie SD oraz wyświetlania informacji i okładki danego tytułu,
  • dodano również opcję automatycznego wyszukiwania BIOSu na karcie SD,
  • poprawiono działanie wtyczki opengl w poziomej orientacji ekranu,
  • oraz pasek wyświetlający stan wtyczki we wspomnianym wyżej trybie wyświetlania,
  • do przeglądarki gier dodano informacje o numerze płyty oraz testy sprawdzające poprawność danych
  • dodano możliwość przypisania niektórych funkcji (np. zapisz / odczytaj stan gry) do sprzętowych klawiszy urządzenia,
  • wprowadzono możliwość tworzenia skrótów przez długie przytrzymanie danej pozycji w przeglądarce gier,
  • dodano obsługę dwóch zewnętrznych kontrolerów gier (padów),
  • naprawiono błędy w jądrze programu, poprawiając tym samym kompatybilność względem gier takich jak: Street Fighter 2 Alpha czy NBA Live 98,
  • dodano wsparcie dla panelu dotykowego telefonu Xperia Play,
  • zoptymalizowano wtyczkę opengl pod kątem gier z dwuwymiarowymi elementami (Chrono Cross, czy Valkyrie Profile),
  • eksperymentalnie dodano obsługę multitapa (zależnie od gry aktywowanego na 1- lub 2-gim porcie), tym samym umożliwiając jednoczesną rozgrywkę dla 4 osób.
Ładna lista, nieprawdaż? Z praktycznego punktu widzenia, odniosłem wrażenie, że w porównaniu do wersji 1.8.4 aplikacja pracuje dużo stabilniej (ff7 z frameskippem przestał mi skakać jak oszalały) i nieznacznie szybciej (5fps wzwyż w tekkenie 3 i na ogół pełna prędkość w ff7). Jak podkreśliłem jednak nie raz i nie będę ukrywał też dzisiaj, mój -fon do najnowszych wynalazków się nie zalicza, a opisana powyżej poprawa może nie tyle wynikać z aktualizacji programu, co z pełnego formatu jaki ostatnio wykonałem na urządzeniu :] Toteż, w kwestiach czysto praktycznych, zdaje się w pełni na Wasze opinie, do których pozostawiania w komentarzach bardzo serdecznie zapraszam. Ze swojej zaś strony, standardowo, odsyłam po szczegóły i plik na stronę aplikacji w serwisie Google Play.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2013, 20:24 przez winter_mute, łącznie zmieniany 1 raz.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

Czytam sobie te informacje, ale póki co na moim fonie emu nie ruszy, a póki roboty nie znajdę jakiejś, to na tablet mnie nie stać.

W każdym razie coraz ciekawiej się to rozwija.
Szkoda tylko, że na androida, a o PC to trochę się zapomniało im o wypuszczaniu czegoś nowego.
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Tablet fajna rzecz i mocno się nad takim (Lenovo A2109A) urządzeniem zastanawiałem ostatnio, ale suma sumarum, doszedłem do wniosku, że wstrzymam się jeszcze trochę - niedługo powinien wysypać się sprzęt z Tegrą 4/4i oraz Snapdragonem 800+ pod maską... więc będzie w czym wybrać coś konkretnego pod granie i emulację.

Biorę też pod uwagę Shield od nvidii, zawsze to kolejna konsola do kolekcji, a że będzie można ją wykorzystać do innych celów, to IMHO tylko na jej korzyść świadczy :]
2BII!2B
ODPOWIEDZ