PS2 + multitap + Crash Team Racing = problem

Ogólne dyskusje na temat gier.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1.PSX to już wiekowy sprzęt, więc różnie może być z jego laserem i dalszą żywotnością konsoli.
Na laser nie ma rady, pódzej czy później ten element pada. Może to nastąpić po paru dniach, może być po 5 latach. Zależy jak się będziesz obchodził z konsolą... szanując sprzęt na niezajechanym powinieneś lekko pociągnąć parę latek, a jak laser jest trup, to zawsze możesz zwrócić towar w ciągu 10 dni bez podania przyczyny.
2. Czy któryś z multitapów , które posiadam zadziała z PSX. Jeden ponoć jest kompatybilny, przynajmniej tak pisał sprzedawca, ale w praktyce jak zwykle może być różnie.
Na moje oko, sprzęt dla PS2, jest szansa (bo kto tam wie co upchnięto w te pudełeczka), ale moim zdaniem nikła.

edit: jeśli chodzi o pewniaki to polecam - SCPH-70120 (dla PS2) oraz SCPH-1070 (dla PS1) obie wersje multitapów są 4 portowe, w pełni kompatybilne z konsolami i jak na moje oko wciąż do znalezienia. Cenowo 100-170zł za nówkę dla PS2-ki i tyle samo za używkę do PS1-ki.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Post autor: Yohokaru »

Święta prawda, mój PSX jest rozkręcony, ale hula już 13 lat z jedną wymianą lasera, a jak coś padnie to tylko tasiemka przy laserze i trzeba przestawic... a potem na nowo HAVE FUN!
Warciarz
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 07 listopada 2011, 21:04

Post autor: Warciarz »

winter_mute pisze:
1.PSX to już wiekowy sprzęt, więc różnie może być z jego laserem i dalszą żywotnością konsoli.
Na laser nie ma rady, pódzej czy później ten element pada. Może to nastąpić po paru dniach, może być po 5 latach. Zależy jak się będziesz obchodził z konsolą... szanując sprzęt na niezajechanym powinieneś lekko pociągnąć parę latek, a jak laser jest trup, to zawsze możesz zwrócić towar w ciągu 10 dni bez podania przyczyny.
2. Czy któryś z multitapów , które posiadam zadziała z PSX. Jeden ponoć jest kompatybilny, przynajmniej tak pisał sprzedawca, ale w praktyce jak zwykle może być różnie.
Na moje oko, sprzęt dla PS2, jest szansa (bo kto tam wie co upchnięto w te pudełeczka), ale moim zdaniem nikła.


edit: jeśli chodzi o pewniaki to polecam - SCPH-70120 (dla PS2) oraz SCPH-1070 (dla PS1) obie wersje multitapów są 4 portowe, w pełni kompatybilne z konsolami i jak na moje oko wciąż do znalezienia. Cenowo 100-170zł za nówkę dla PS2-ki i tyle samo za używkę do PS1-ki.
Jutro wybieram się do komisu z konsolami. Ponoć jest jedna PSX na stanie to sprawdzę chociaż czy któryś z multitapów pójdzie.

I na tym SCPH-70120 na pewno pójdzie gra z jedynki? Cena jednak mimo wszystko trochę spora.


A tego typu wynalazek ktoś próbował?
http://allegro.pl/rozdzielacz-multitap- ... 30924.html
Ponoć kompatybilny zarówno z PSX jak i PS2
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

I na tym SCPH-70120 na pewno pójdzie gra z jedynki? Cena jednak mimo wszystko trochę spora.
Nie, multi do PS2 (SCPH-70120) jest tylko do gier z PS2.
2BII!2B
Warciarz
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 07 listopada 2011, 21:04

Post autor: Warciarz »

Czyli rozumiem, że jeśli na PS2 chce pograć w grę z PSX jedyną szansą na to jest oryginalny multitap z PSX, który działa z grami z PSX, jednak nie działa z grami z PS2?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Dobrze rozumiesz.
2BII!2B
Warciarz
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 07 listopada 2011, 21:04

Post autor: Warciarz »

Dzięki za wyjaśnienie. Szukam w takim razie takowego multitapa, o ile żaden z tych które mam obecnie nie zadziała z PSX.

Swoją drogą rewelacyjna jest ta kompatybilność wsteczna Sony. Ciekawe, czy jak zakupię PS3 to, aby pograć w starsze gierki, będę musiał mieć 3 konsole, 3 rodzaje multitapów, 3 rodzaje kart pamięci, 2 rodzaje padów, bądź jeden z przejściówką, czy też jedna PS3 będzie w stanie to wszystko ogarnąć bez jakiś gratisów w postaci braku kompatybilności :x
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Nabór

Post autor: Yohokaru »

Nie no wystarcza cztery SISAXIS(kazdy po kolo 200zl),bo gre mozna pobrac z PSN za chyba 36zl i memorki nie beda potrzebne,gdyz PS3 tworzy wirtualne obrazy kart:)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Swoją drogą rewelacyjna jest ta kompatybilność wsteczna Sony. Ciekawe, czy jak zakupię PS3 to, aby pograć w starsze gierki,
Wsteczna kompatybilność PS3-ki ssie. 90% modeli nie obsługuje gier PS2 w ogóle, a za te, dobrze obsługiwane z PSXa trzeba zapłacić drugi raz i pobrać z PSN. Dlatego też mam 3 generacji sprzętu Sony i interesuje/zajmuję się emulacją - bo po co mam się denerwować skoro na spokojnie mogę grę odpalić na kompie czy też starszej konsoli.
2BII!2B
Warciarz
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 07 listopada 2011, 21:04

Re: Nabór

Post autor: Warciarz »

centation3 pisze:Nie no wystarcza cztery SISAXIS(kazdy po kolo 200zl),bo gre mozna pobrac z PSN za chyba 36zl i memorki nie beda potrzebne,gdyz PS3 tworzy wirtualne obrazy kart:)
W sumie niewiele zwłaszcza, że sama konsola to wydatek rzędu około 800zł :x

Wrócę jednak jeszcze do głównego wątku tego tematu. Byłem dzisiaj w posiadaniu PSX i żaden z multitapów, które posiadam, nie był w stanie nawet do niej wejść... Dodatkowy wtyk na kartę pamięci niestety nie wchodzi, bowiem w PSX porty karty pamięci i porty pada są bliżej, aniżeli w PS2. Szkoda. Cóż szukam jakiegoś multitapa do PSX.
ODPOWIEDZ