WWE SmackDown vs RAW 2011

Recenzje gier z systemu PlayStation 2 opublikowane na łamach serwisu PSEmu.
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

WWE SmackDown vs RAW 2011

Post autor: Yohokaru »

Obrazek


Tytuł gry: WWE SmackDown vs RAW 2011
Kategoria:Bijatyki
Producent: THQ inc
Data Wydania: 27 października 2010




Są takie gry, które mimo chocbyś nie chciał wymagają zapoznania z tematem. Swoją drogą zanim zdecydowałem się na „wejście w posiadanie” tego tytułu musiałem poświęcic kilka godzin uwagi, aby obejrzec kilka odcinków WWE RAW i SmackDown. Powiem wam, że wciągnąłem się w historie sterydowych zapaśników. Najpierw grałem w pecetowe WWE Impact, ale wielu mówiło, że to jest dno i polecali mi SmackDown vs RAW. Kiedy stałem się dumnym posiadaczem PlayStation 2 grając w recenzowanrgo ostatnio przeze mnie TTT wpatrywałem się w pasek postępu na torrencie. W końcu następnego dnia uruchomiłem długo wyczekiwane SmackDown vs RAW 2011. Spojrzałem na sterowanie w necie i...

Wtedy przeżyłem szok termiczny. Ogrom trybów rozgrywki jaki zobaczyłem, był porównywalny do znalezienia się w raju. Mamy tutaj 1vs1,Tag Team, First Blood, w którym chodzi o pierwszą krew na twarzy. Ladder Match to walka na drabiny, czyli musimy się wspiąc po walizkę, a nie jest to takie łatwe, gdyż niewymęczony rywal będzie cię ściągał z stalowego narzędzia mordu.
W Table Match chodzi o to aby przewrócic chwytem kończącym zawodnika na stól tak, aby on się złamał. Steel Cage to ucieczka z klatki, natomiast w Hell in a Cell nie ma z niej wyjścia, chociaż można wejśc na górę i zwalic przeciwnika z kilku metrów. Elimination Chamber to szóstka graczy w stalowej konstrukcji i ostatni, który zostanie na ringu wygrywa. Jednak kwintesencją tutaj dla mnie są Battle Royale i Royal Rumble, w których chodzi o wywalanie przeciwnika przez górną linę.

Głównym trybem chyba jednak jest WWE Universe, w którym stajemy do różnych wyzwań jakie oferuje nam kalendarz gal. Możemy stac się cześcią RAW,SmackDown,Superstars i wszystkich gal PPV. Każda wygrana walka przez nas jest zapamiętana i może dojśc, że po wygranej walce na ring wbije szef WWE czyli Vince McMahon i da nam dodatkową walkę. Jeżeli wygramy, to odblokowywujemy zawodnika, z którym walczyliśmy. To samo tyczy się aren. Jeżeli wygramy walkę np. na TLC, to ta arena jest odblokowana.

Gwódź programu stanowi WWE Road to Wrestlemania. Jest to tryb, w którym mamy do wyboru kilka scenariuszy. Wspomniane scenariusze polegają na tym, że np. John Cena pragnie zdobyc tytuł mistrzowski WWE, ale strasznie przeszkadza mu w tym mistrz czyli Randy Orton. Cena sprzymierza się z MVP, który wygrał RR, jednak Orton zostaje GM RAW i kontroluje tymi dwoma jak pacynkami. Gra dzieli się na tygodnie i w każdym z nich podróżujemy po zapleczu WWE w poszukiwaniu wyzwań i rozmówców. W wielu przypadkach umawiamy się na walki na WWE Superstars i za wygrane zgarniamy unlocki w postaci postaci;). W tej sytuacji wypada mi opisac nowośc w SvR jaką jest Backstage Brawl. W tej walce znajdujemy się na zapleczu i możemy używac takich elementów otoczenia jak samochody,krzesła, automat z piciem. Wcale nie po to żeby się napic;)

Zajmijmy się teraz samą walką. Mamy tutaj ogromny wachlarz gwiazd WWE i chwytów. Każda z nich ma jednak dwa lub trzy, góra cztery ciosy specjalne. Signature to takie które nas podbudowywują a Finishery to te kończące pojedynek. Sterowanie zostało świetnie opracowane. Lewą gałką poruszamy wrestlera, prawa jest od chytów,kwadrat to ciosy,x to schodzenie i sięganie obiektów,a kółko to irish whipy, czyli ciągnięcie w strone lin, lub gdzie indziej.

Grafika to istna bajka, choc nie wykorzystuje pełnych możliwości PS2. Ba, nawet nie widzę wielkich różnic w porównaniu PS2 vs PS3. Chociaż element animacji ekranu dla każdego zawodnika mógł być tu zaimplentowany. Animacja ciosów jest dokładna, wejściówek tak samo, ale tekstury komentatorów są... (tutaj wstawcie odpowiedni wulgaryzm;}).

O oprawę dźwiękową zadbały dwie rzeczy:
1)Ścieżka dźwiękowa w menu, która jest żywcem wyjęta z entranceów. Można było wgrac piosenki z PPV. Byłoby lepiej.
2)Genialny komentarz Jerrego Lawyrera i Michaela Cola, którzy opisują przebieg walki, wtrącają swoje opinie, odnoszą się do wydarzeń zarówno jak w WWE Universe tak jak i w WWE RTWM.
Jednak panowie się czasami mylą, bo usłyszec jak biorę krzesło: „He's grabbing a ladder!” to pozostawię bez komentarza.


Podsumowywując... SvR 2011 to będzie idealny zakup dla tych, którzy uwielbiają WWE, ale także dla tych, którzy są nieobeznani, bo w końcu to przecież świetna bijatyka i ostatnia tak dobra gra, którą możemy spotkac na PS2( FIFY 12 nie liczę!!!).


PLUSY:
-licencja WWE
-ogromna ilośc możliwości trzaskania się
-dużo postaci
-Road to Wrestlemania
-świetne sterowanie
-świetny komentarz


MINUSY:
-gra nawet na wysokich poziomach trudności jest za łatwa
-drobne pomyłki komentatorów
-małe wykorzystanie możliwości PS2
-brak multiplayera
-zła muzyka w menu

Ocena:7/10


Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ