Plyta głowna a Karta graficzna

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
Awatar użytkownika
MAT
Senior
Senior
Posty: 116
Rejestracja: 04 lipca 2008, 14:04

Plyta głowna a Karta graficzna

Post autor: MAT »

Czy jest znaczenie wydajności jeśli kupię płytę główną i kartę graficzną jednego producenta (Gigabyte) lub płytę główna Asusa i kartę graficzną od Gigabyte :?:

Zauważyłem że jak składają w sklepach to właśnie płyta główna i karta graficzna są od jednego producenta.
Konsola PS2 SCPH 79004 PAL/NTSC
Kable BigBen RGB EURO Scart i Orginalny SONY Component
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Może tak:
+ Po pierwsze i przede wszystkim liczą się parametry (prędkość, niezawodność) podzespołów, a nie fakt czy pochodzą od tego samego producenta czy od różnych
+ Wybór producenta ma jednak wpływ na funkcjonowanie,z szczególnym uwzględnieniem niezawodności komponentów. Ot im lepszy proces produkcyjny i lepsze materiały w nim wykorzystane tym większa szansa że sprzęt będzie Ci dobrze służył.
+ Asus (pomijając najtańsze modele, czy to płyt czy kart grafiki) to dobry wybór.
+ Gigabyte przez ostatni rok czy nawet dwa zszedł jednak na psy. Wiąże się to głównie z przejściem tej firmy na produkcję w technologii bezołowiowej. Sprzęt jest niby zdrowszy dla użytkownika i powoduje zdecydowanie mniejsze zanieczyszczenia środowiska w czasie wytwarzania... niemniej ta technologia powoduje, że połowa układów na płytce po upływie jakiegoś czasu (pół roku, rok, różnie to bywa) się odlepia, albo coś nie kontaktuje jak powinno i układy się palą. Siedzę w tym już jakiś czas, widzę że co 3 płyta wraca na gwarancji a grafiki sypią się w stosunku 8 uwalonych na 10 sprzedanych. Absolutnie odradzam.

Co więc polecić:
+ Z kart graficznych ASUS (raczej bezproblemowy i tani), Palit (tu trzeba dbać o wentylator bo to pięta achillesowa tych kart, reszta niezawodna), Gainward (niby nic nadzwyczajnego, średnie osiągi, ale karty się nie sypią), XFX (możesz zaryzykować, bo to renomowana marka, ale absolutnie nie bierz najwyższych modeli - bardzo kiepskie czyt. zawodne chłodzenie, plus widziałem jak jedna zrobiła małe ognisko za obudową - tak jak wcześniej pisałem, średnia półka będzie ok, z górnej brałbym raczej ASUSa bo może jest wolniejszy, ale dużo pewniejszy).
+ Płyty główne: DFI (jak Cię stać, bo nie ma nic lepszego), ASUS (najlepszy stosunek cena-jakość), Intel (znajdziesz w paru sklepach, średnie osiągi, bardzo przystępna cena i naprawdę dobra niezawodność).
+ I tak na marginesie - procesor niezaprzeczalnie Intel (jesteś już jakiś czas na forum więc nie muszę tłumaczyć dlaczego), myślę że na chwilę obecną najlepszy wybór to i5, bo i7 jest wypasiony, ale ma też sporo wad (cena, temperatura pracy, no i wydajność której nie wykorzystasz). Więc na mój gust lepiej kupić najmocniejsze i5 aniżeli najsłabsze i7. Wyjdzie taniej (kasę można ulokować choćby w lepszą grafikę) a mocy i tak będzie dużo :]

Tyle z mojej.
2BII!2B
ODPOWIEDZ