PSX - sprzedaż

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
f3t1
Junior
Junior
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2007, 22:17

PSX - sprzedaż

Post autor: f3t1 »

Witka,

mam starego staruśieńkiego psx'a którego nie używam, i chciałbym się go pozbyć. I tu moje pytanko do Was - czy opłaca mi się takie coś ? Czy ktoś to w ogóle jeszcze kupi ?? ( zakładając, żę sprzedawać także będę Dual-S.,i "kupę" płytek z Playstation Magazine Polska ( jakieś stare numery ).

Czy taki manewr ma jeszcze sens, czy równie dobrze mogę ją wywalić na śmietnik/postawić na honorowym miejscu w pokoju, i oddawać cześć, wspominać stare czasy....

Pozdrawiam ^^

ps. BTW: czy ten Plejstejszyn magazin Polska to jeszcze istnieje ?? Pamiętam, że potem zaczęła chyba wychodzićedycja dvd na PS2, ale co potem to już nie wiem :)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

mam starego staruśieńkiego psx'a którego nie używam, i chciałbym się go pozbyć. I tu moje pytanko do Was - czy opłaca mi się takie coś ? Czy ktoś to w ogóle jeszcze kupi ?
Konsola zawsze znajdzie nabywcę, cena zaś uzależniona jest od wielu czynników:
1) skład zestawu (przewody, pady, memorki, inne dodatki)
2) stan techniczny i wizualny sprzętu
3) model konsoli (PSOne, czy PSX, jesli to drugie to który model konkretnie)
4) przeróbka (w przypadku PlayStation podnosi wartość sprzetu)
5) inne uwarunkowania (jak choćby liczba komentarzy w serwisie aukcyjnym)
Generalnie (uszkodzone) PSXy mozna kupić już od 10zł, a w przypadku atrakcyjnych zestawów można liczyć nawet na kilkaset.

Sprzedaż czy pozostawienie sprzętu to już kwestia indywidualna i decyzje będziesz musiał podjąć sam, jednakże jeśli chcesz mojej rady to cokolwiek byś nie postanowił nie wyrzucaj konsoli - to grzech ciężki.

btw; w razie braku innego wyjścia, zamiast wyrzucać sprawną konsolę na śmieci, drapnij dwa słowa na PW, przygarnę niechcianą zabawkę : ) przy okazji pokrywając koszty pakowania i przesyłki :]
BTW: czy ten Plejstejszyn magazin Polska to jeszcze istnieje ?
Szczerze powiedziawszy nie wiem, ale odnoszę dziwne wrażenie, że nie : )
2BII!2B
f3t1
Junior
Junior
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2007, 22:17

Post autor: f3t1 »

To chyba jeszcze nie tak źle ze mną, jako że :

1) skład zestawu - wszystko co potrzebne do grania, czyli przewody,pad, memorka ( jak kupowałem, to już wtedy mi wszystko dali :)

2) stan techniczny i wizualny sprzętu - idealny - ani brudny, ani zniszczony ani nic. Kosztowała mnie MASE kaski, więć dbałem o konsolkę bardziej niż o oczy O.o heh.

3) model konsoli (PSOne, czy PSX, jesli to drugie to który model konkretnie)
PSX, 1-wszy model, ten co niby problem był z laserem, że za blisko cpu, przegrzewa się czy coś w ten deseń. Nie wiem, ja nic takiego nie zauważyłem o.O

4) przeróbka - brak ;/

Z tym wyrzucaniem na smietnik to tylko taka metafora, Panowie, spokojnie :)
Tyle wspaniałych chwil co z PSx to z nikim chyba nie spędziłem.

Eh, no szkoda mi się jej pozbywać, no ale po co ma stać i się kurzyć, skoro śmigam jak czuję potrzebę na ePSXe. Z drugiej strony - TV, padzik w dłoń, piwko w drugą, i równie dobrze mogę grać stojąc na głowie, a przy pracy z PC nie mam takich możliwości :)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

PSX, 1-wszy model, ten co niby problem był z laserem, że za blisko cpu, przegrzewa się czy coś w ten deseń. Nie wiem, ja nic takiego nie zauważyłem o.O
Z tyłu jest nakleja z nazwą modelu: SCPH-XXXX, no właśnie co stoi w miejscu X`ów?

Zależnie od modelu za konsole w idealnym stanie wyciągniesz 50-100zł. Oryginalne gry podniosą cenę i atrakcyjność zestawu - z braku chipu, chętnych na gołą konsolę będzie o 1/2 mniej niż na zestaw z grami.
2BII!2B
f3t1
Junior
Junior
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2007, 22:17

Post autor: f3t1 »

Jeśli dobrze czytam, to scph-1001. ( jak już wcześniej pisałem - 1-wszy model psx )

Do zestawu dorzucam oryginałki RE2,Carmageddon i Rapid Racer. Mam jeszcze Ridge Racer i coś tam jeszcze ale ntsc,wiec raczej tych nikt nie weźmie ;/

Anyway - dzięki za podpowiedzi :)

Pozdrawiam ^^
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

SCPH-1001 to obok 7502 doskonały nabytek, dodatkowo w stanie idealnym jest swego rodzaju białym krukiem. W związku z tym 100zł to prawdziwe minimum dla opisywanego zestawu...

... a biorąc pod uwagę wartość sentymentalną i kolekcjonerską osobiście konsoli bym z rąk nie wypuszczał....

... ale jak już wspomniałem wcześniej, decyzja należy do Ciebie.
2BII!2B
ODPOWIEDZ