osprzęt do ps2

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
hambi
Junior
Junior
Posty: 9
Rejestracja: 21 marca 2008, 10:44

osprzęt do ps2

Post autor: hambi »

witam.
kupiłem okazyjnie PS2 (za 100 ;) wersja fat model SCPH 50004. oczywiście przerobiona. niestety kupiłem tą konsolę wyłącznie z kablem zasilającym jako niekompletną. po podłączeniu do prądu normalnie chodzi, ale jest parę problemów, otóż:
- nie mam kabla do tv
- nie mam padów
- nie mam memorek.
w związku z tym mam pytania:
- czy kabel z psx'a będzie pasował do ps2?
- czy pady z psx'a będą pasowały?
- czy memorka bedzie pasować?
bo mam to wszystko z psx'a już niedziałającego a chciałbym se na tym ps2 pograć.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

- czy kabel z psx'a będzie pasował do ps2?
Będzie.
- czy pady z psx'a będą pasowały?
Będą, ale w niektórych przypadkach mogą okazać się pół-przydatne z uwagi na brak anaglowych przycisków fire.
- czy memorka bedzie pasować?
Będzie, ale jedynie w przypadku zapisywania gier na stare PlayStation. Tytuły na PS2 z kolei wymagają karty pamięci dedykowanej tej konsoli.
hambi
Junior
Junior
Posty: 9
Rejestracja: 21 marca 2008, 10:44

Post autor: hambi »

a jeszcze jedno - czy korsarze z psx'a też będą działały??
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

NIe bardzo rozumiem. Masz na myśli pirackie kopie? Gardzę piratami i ich licznymi dylematami, zatem następne pytanie proszę, albo zamykamy temat.
hambi
Junior
Junior
Posty: 9
Rejestracja: 21 marca 2008, 10:44

Post autor: hambi »

chodzi mi o kopie bezpieczeństwa, bo mam taki problem akurat, bo wiem że ps2 jest wstecznie kompatybilna z psx'em a z psx'a mam tekkena 2 i 3 w oryginale ale te plytki nie bardzo juz dzialaja ( te sreberko z nich mi poodpadalo w paru malych miejscach) ale wczesniej mialem je skopiowane na dysk twardy, i chodzi mi o to czy jakbym nagral te obrazy plyt z dysku na cd to mi je przeczyta ps2? PRZYPOMINAM że mam ORYGINALNE wersje tych gier ktore juz niestety nie dzialaja.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

( te sreberko z nich mi poodpadalo w paru malych miejscach)
O jakie sreberko chodzi? Mówisz o srebrnej warstwie odczytu [spód] oryginalnych nośników?
hambi
Junior
Junior
Posty: 9
Rejestracja: 21 marca 2008, 10:44

Post autor: hambi »

niee, chodzi mi o tą warstwe od góry płyty.
na dole płyta jest czarna a u góry srebrna z wszelakimi napisami na niej, i chodzi o to ze w wyniku niedbalstwa ta warstwa mi sie poobdzierala i nie działa płytka przez to.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

NIe bardzo chce mi się wierzyć w uczciwość twoich intencji, ale w drodze wyjątku odpowiem na pytanie.

Tak, modowana PS2 powinna poradzić sobie z odczytem gry nagranej na CD-R. Mimo wszystko radzę oddać oryginalne nośniki do regeneracji [biegli w temacie twierdzą, że po takim zabiegu kompakty wychodzą jak świeżo wytłoczone], bowiem uszkodzenie sreberka, nadruku, etykiety, czy jak tam to sobie nazwiesz raczej nie ma wpływu na odczyt. Winić należy laser w konsoli albo warstwę optyczną problematycznego nośnika.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Mimo wszystko radzę oddać oryginalne nośniki do regeneracji [biegli w temacie twierdzą, że po takim zabiegu kompakty wychodzą jak świeżo wytłoczone], bowiem uszkodzenie sreberka, nadruku, etykiety, czy jak tam to sobie nazwiesz raczej nie ma wpływu na odczyt.
Nie za bardzo Bzyku, uszkodzenie wierzchniej warstwy płyty (tej z etykietą) kwalifikuje nośnik CD do wyrzucenia. Tego typu defekty można regenerować tylko w przypadku płyt DVD.
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Nie za bardzo Bzyku, uszkodzenie wierzchniej warstwy płyty (tej z etykietą) kwalifikuje nośnik CD do wyrzucenia.
Może też służyć jako podstawka pod kufel albo bombka na choince.

P.S. Niech ktoś mi powie, co trzeba robić z kompaktem, aby zeszła zeń warstwa odbijająca...?
ODPOWIEDZ