Final Fantasy VII Crisis Core

Dyskusja na temat gier wydanych przez firmę Square-Enix (dawniejszy SquareSoft).
Luka Wars
Junior
Junior
Posty: 9
Rejestracja: 23 września 2007, 08:45

Final Fantasy VII Crisis Core

Post autor: Luka Wars »

Co sądzicie o tej części kompilacji? Grał już może ktoś w nią.

S tego co się orientuję czas akcji to wydarzenia grubo przed akcją Final Fantasy VII, a gra kończy się na śmierci Zacka Fair'a. Głównym wątkiem chyba jest cały projekt genesis i eksperymentowanie na ludziach, dzięki czemu powstają: Sephiroth, Genesis i Angeal.

Mi się wydaje, ze fabuła jak w przypadku FFVII DoC będzie równiez słaba, ale po filmikach w sieci zauważyłem pare remake'ów muzyki, nowsze melodie i wspaniała grafika.

A tutaj filmiki (przetłumaczone przeze mnie, może nie jest to w 100% to, ale sens jest w miarę zachowany):
http://www.veoh.com/videos/v1187312pQ7dgZFc
http://www.veoh.com/videos/v11884038fgJ3yk5
http://www.veoh.com/videos/v1195112XYgEh7E2
http://www.veoh.com/videos/v11956085ZpEQbty
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

PSP nie mam więc na temat samej gry (gameplay, grafika, miodność itd) się nie wypowiadam.

Jestem jednak zdania, że Crisis Core jest wyjątkowa, a to choćby dlatego, że za jej sprawą, po raz pierwszy w Japonii, pod względem sprzedanych egzemplarzy konsoli PSP prześcignęło DS.

Jak dla mnie, wielkie wooow :]
2BII!2B
Luka Wars
Junior
Junior
Posty: 9
Rejestracja: 23 września 2007, 08:45

Post autor: Luka Wars »

Fakt, to zmusza fanów... sam sprawdziłem na allegro ceny PSP, ale chyba nie opyla się jeśli potem miałbym kupić grę. Poczekam pare lat, doczekam się sprawnego emulatora :D
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

sprawdziłem na allegro ceny PSP, ale chyba nie opyla się
Kwestia gustu:
- 7 stów za full-zestaw lub
- 500 zł za goła konsole
... to niewiele zważywszy iż sprzęt fajny, cena ustabilizowana, zabawa w `ruchu` zapewniona, no i oczywiście FF:CC oraz FFT :]
Poczekam pare lat, doczekam się sprawnego emulatora
Nie mów hop.
2BII!2B
Luka Wars
Junior
Junior
Posty: 9
Rejestracja: 23 września 2007, 08:45

Post autor: Luka Wars »

Swoją drogą, żal mi, że kwadratowi całą kompilację tak rozrzucają po platformach. PS1, PS2, PSP i gra na komórkę :D

Wracając do CC może wejdzie wcześniej na xboxa i jakiś emulator się znajdzie...
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

o emulacji Xboxa zapomnij jeszce nei ma dobrego emulatora i nie będzie raczej długo prędzej doczekasz się emulatora PSP bo już odapal kilka komercyjnych gier ale nic w 3D jesze więc poczakaj albo kup konsole
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Swoją drogą, żal mi, że kwadratowi całą kompilację tak rozrzucają po platformach. PS1, PS2, PSP i gra na komórkę
A mnie nie, bo lubię sprzęt ze stajni Sony, plus odnoszę dziwne wrażenie, że marka PlayStation podupadłaby gdyby kwadratowi wycofali wsparcie exclusive`ów dla Sony.
prędzej doczekasz się emulatora PSP bo już odapal kilka komercyjnych gier ale nic w 3D
1) Tales of Eternia - PSPPlayer
2) Puzzle Bobble Pocket (J) - Potemkin
no i to tyle jesli chodzi o komercyjne gry z PSP, które można emulować.
Sprawa druga, tylko Potemkin doczekał się releasu więc jakby na problem nie patrzeć... jedna emulowana gra, jeden dostępny emulator, jedna jaskółka wiosny nie czyni :D

Co więcej sam widzisz jak się sprawy z PCSX2 mają, emulator wciąż w wersji beta, a ludzie oczekują po nim nie wiadomo czego, o fakcie że wolą się pytać dziesięć razy zamiast znaleźć informacje czy przeszukać listę kompatybilności już nie wspominam. Suma sumarum, emulacji PSP nie ma :]
2BII!2B
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

A jest jeszce PSP PLAYER można binarki pobrać ale jakoś nie chciał mi się włączyć
Patrz powyżej - punkt pierwszy, odp do drugiego cytatu mojej wcześniejszej wypowiedzi "1) Tales of Eternia - PSPPlayer " to raz.... a dwa, binarek akurat pobrać nie można, jest kod z SVN, który można sobie skompilować, acz autor nie daje żadnej gwarancji na jego działanie, a oficjalnego releasu jeszcze nie było.
ściągnąlem nowszą wersję i się włącza ale nie mam zadnej gry żeby przetestować. Jakieś Tales of Eternia jest obecnie w menu do tego standardowo buble boble i podobne
1) Jak wyżej, patrz wyżej
2) z raportu na stronie autora - Tales of Eternia (UK) reports are that some versions don't work - czyli ToE działa ale nie działa :]
3) nie jakieś podobne tylko "AI Go"
4) reasumując na obu emulatorach działa jedynie Puzzle Bobble, czyli nic :]
2BII!2B
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

a tu można pobrać skompilowany kod
Awatar użytkownika
Damianuss
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwietnia 2008, 19:52

Post autor: Damianuss »

Dla tej gry jestem zdolny zakupić konsolkę co niedługo zrobię po otrzymaniu wypłaty. Jeśli chodzi o samą grę... tego nie da się opisać.
ODPOWIEDZ