kopiowanie mp3 player---->ps2two

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
melon721
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 20:40

kopiowanie mp3 player---->ps2two

Post autor: melon721 »

Witam wszystkich forumowiczów
Zwracam sie z prośba o wyjaśnienie w jaki prosty sposób można kopiować save z sieci na ps2two za pomoca mp3 playera??
dodam ze posiadam pstwo 70003 i korzystam ze swap magica 3.6

w internecie wyczytałem że musze mieć::
- uLaunchElf v3.79- już mam
- plik SYSTEM.CNF , ktory jesli otworzyc notatnikiem wyglada nastepujaco:
BOOT2 = cdrom0:\ULAUNCHELF.ELF;1
VER = 1.00
VMODE = PAL/NTSC -utworzyłem cnf
- sterowniki USBD.IRX - ściągłem napalm i zmieniłem nazwe pliku napalm.usbd.irx na USBD.IRX , tylko pytanie czy chodzi tylko i wyłącznie o ten plik czy o cały folder??
- i CDGenPS2 v2.0

Czy to wszystko co potrzebuje??
te wszystkie pliki trza wypalić na cd w postaci obrazu tylko jak to sie robi i czy dobrym tropem ide??

Prosze o jakieś porady bo w ogóle nie siedze w temacie
Pozdrawiam
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

w internecie wyczytałem że musze mieć: [...]
Wszystkie niezbędne do kopiowania plików narzędzia znajdziesz w paczce DUMBIOS:
http://www.psemu.pl/index.php?dzial=Dow ... e&plik=137

Również opis kopiowania save`ów znajduje się pliku readme dołączonym do ww. pakietu narzędziowego.

Problem jest jednak następujący - z wczesniejszej rozmowy wywnioskowałem że chcesz skorzystać z save`a dostępnego w sieci w związku z czym:
a) będziesz potrzebował save`a do wersji identycznej do posiadanej - save`y z gier NTSC nie działają z grami PAL i vice versa.
b) dostępne w sieci save`y są przeważnie w formacie jakiegoś oprogramowania służącego do jego zrzucania - Xploder, CodeBreaker czy Max Drive... natomiast uLaunchELF kopiuje save`y w czystej, żaden sposób niezmodyfikowanej formie... więc będzie Ci potrzebny również konwerter, który umożliwi zamianę formatu ściągniętego, do natywnego formatu PlayStation2.

... tak czy siak... na początek potrzebne by było info z jakiego programu archiwizującego pochodzi (inaczej mówiąc czym zrzucono) save.
2BII!2B
melon721
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 20:40

Post autor: melon721 »

No wiec przygotowałem płytkę tak jak było opisane w pliku readme, zrzuciłem biosa na mp3 player pozostaje kwestia save'ów?
ściągłem z gamefaqs save który chce wrzucić na mc tylko w jaki spsób mam go przygotować aby konsola go odczytała?

W internecie znalazłem taki tutorial http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/PS2MC2PD/strona4.php
czy chodzi o to ??
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

No wiec przygotowałem płytkę tak jak było opisane w pliku readme, zrzuciłem biosa na mp3 player pozostaje kwestia save'ów?
Cóż niepotrzebnie zrzucałeś BIOS na MP3 bo ta opcja jest przeznaczona dla fanów emulacji, ale przynajmniej masz pewność ze pakiet działa :)
W internecie znalazłem taki tutorial
Dobry toturial, proponuję więc:
a) ściągnąć PS2SaveBuilder
b) wypakować (wyekstaktować) pliki tak jak opisano we wskazanym przez Ciebie tutku
c) następnie przekopiować wypakowany katalog na MP3
d) a następnie skopiować z MP3 na memorkę za pomocą DUMBIOSa/uLE - procedurę masz opisaną w pliku readme, w akapicie (bodajrze) "Archiwizacja save`ów".

W razie problemów pisz.
2BII!2B
melon721
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 20:40

Post autor: melon721 »

Wszystko działa bez zarzutu, podziękowania dla autora paczki dumbios i winter_mute za pomoc
Pozdrawiam
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Dziękuje za podziękowania, podwójnie :D
2BII!2B
ODPOWIEDZ