PS2 w samochodzie

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
Jawor
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 05 listopada 2007, 15:36

PS2 w samochodzie

Post autor: Jawor »

Witam!

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zakupu PS2 slim do samochodu ale mam kilka wątpliwości:
  • czy dostepne są oryginalne zasilacze do PS2 do instalacji samochodowej czy konieczne są jakieś świńskie przeróbki?
  • czy da się podłączyć PS2 pod 7 calowy wyświetlacz z wyjściem AV? Jeśli nie to czy transmisja obrazu może mieć miejsce przez USB?
  • czy USB w PS2 to tylko gniazdo dla urządzeń wskazujących czy także np. dla pendrive'ów itd.
  • w jakim formacie muszą być zapisane filmy aby możliwe było ich odtwarzanie z PS2 ?
Pozdrawiam, Jawor
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

A więc po kolei:
czy dostepne są oryginalne zasilacze do PS2 do instalacji samochodowej czy konieczne są jakieś świńskie przeróbki?
Nie wiem czy oryginalne (czyt. od Sony), ale generalnie zasilacze samochodowe dla PSTwo są w cenie ok. 70zł.
czy da się podłączyć PS2 pod 7 calowy wyświetlacz z wyjściem AV? Jeśli nie to czy transmisja obrazu może mieć miejsce przez USB?
Zależy jakie jest to wejście AV - pod chinch, euro i s-video - bez najmniejszych problemów. Sprawa druga - USB w PS2/Two nie można wykorzystać do transmisji obrazu (nie licząc EyeToy oczywiście).
zy USB w PS2 to tylko gniazdo dla urządzeń wskazujących czy także np. dla pendrive'ów itd.
Zależnie od aplikacji, może być i wskazujące, moze służyć do przechowywania danych np. screenshotów z GT4, lub save`ów przy wykorzystaniu odpowiednich aplikacji.
w jakim formacie muszą być zapisane filmy aby możliwe było ich odtwarzanie z PS2 ?
Ja miałem osobiście do czynienia z DVD (single i dual-layer) i aviki (testowałem xvid`y ze strony pcsx2.net) obydwa formaty działały.
2BII!2B
Jawor
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 05 listopada 2007, 15:36

Post autor: Jawor »

Witam
Czy są potrzebne jakieś modyfikacje by odtwarzać filmy z pendrive'a?

Jakie są proponowane przez Was modyfikacje i ich zbliżone koszta?

PS2 da radę w samochodzie?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Czy są potrzebne jakieś modyfikacje by odtwarzać filmy z pendrive'a?
Tak
Jakie są proponowane przez Was modyfikacje i ich zbliżone koszta?
Ze względu na nie inwazyjność metody, a co za tym idzie zachowanie oficjalnej gwarancji Sony osobiście polecam Swap Magic, koszt w granicach 70-100zł.
2BII!2B
Jawor
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 05 listopada 2007, 15:36

Post autor: Jawor »

Hmm...

Są jakieś emulatory oprogramowania spod Windowsa?

Tzn czy jest emulator który pozwoli na odpalenie programu PC na PS2.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Są jakieś emulatory oprogramowania spod Windowsa?

Tzn czy jest emulator który pozwoli na odpalenie programu PC na PS2.
Nie ma.
ODPOWIEDZ