Gry na PCSX2

Masz problem z konkretnym tytułem i emulatorem PCSX2? Oto miejsce gdzie powinieneś go opisać.
Awatar użytkownika
Akhar
Junior
Junior
Posty: 11
Rejestracja: 14 sierpnia 2007, 18:02
Kontakt:

Gry na PCSX2

Post autor: Akhar »

Witam 8-)

Przede wszystkim jako nowy użytkownik pozdrawiam pozostałych członków forum :)

Jakiś czas temu obiła mi się o uszy wieść o całkiem niezłym emulatorze do sonki 2. Z ciekawości postanowiłem to sprawdzić, czy rzeczywiście cokolwiek z konsolki pójdzie na blaszaku. Jak się okazało zabawa z PCSX2 była dla mnie na tyle ciekawa, że nie skończyło się na Dragon Ball'u :roll: Sprawdzam i testuję swoje stare gry oraz to co udaje mi się pożyczać od znajomych (na szczęście wielu nadal ma PS2) - z niektórymi jest więcej, z innymi mniej roboty przy konfiguracji ale czasem trochę wysiłku się opłaci (niekiedy wystarczy stara sztuczka z 256 kolorów a innym razem trzeba siedzieć i siedzieć żeby coś odpalić). Oczywiście tak jak wszyscy z niecierpliwością czekam na 0.9.4 i obsługę zarówno 64bit jak kolejnych dwóch rdzeni (które w tej chwili przy emulacji się u mnie chyba lenią). Jako, że śledzę na bierząco wydarzenia z pcsx2.net to nie mogły mi umknąć te dwa ostatnie filmiki - po ich obejrzeniu jestem dobrej myśli co do kolejnej wersji ^^ Mam nadzieję, że ten temat przysłuży się lekkiemu urozmaiceniu i ożywieniu tego wartościowego forum :D

Nowe filmiki robię w wolnych chwilach i co jakiś czas dodaję - proszę zwrócić uwagę, że nie wszystkie są równie dopracowane - niektóre z nich, robione na szybko mają po prostu pokazać jak dana gra chodzi a inne pokazują już o grze nieco więcej informacji i to w bardziej przystępnej formie.

Zapraszam do oglądania:

DBZ Budokai 3 - Gameplay
Obrazek

DBZ Budokai 3 - Son Goku Mixed Gameplay
Obrazek

DBZ Budokai 3 - Ultimate Moves
Obrazek

Tekken 4 - Niektóre podstawowe łapania
Obrazek

Tekken 4 - Skrócony survival nietykalnym Steve'em
Obrazek

Monster Hunter - Krótki początkowy gameplay
Obrazek

Super Dragon Ball Z - Krótki przypadkowy gameplay
Obrazek

SvC Chaos SNK vs Capcom - Gameplay + kilka specjali
Obrazek

Marvel VS Capcom 2
Obrazek

Fight Night Round 3
Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 sierpnia 2007, 17:40 przez Akhar, łącznie zmieniany 2 razy.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Witam serdecznie na forum, szczególnie serdecznie, iż na przekór całej szarej masie zamiast opisywać kolejny problem (który i tak pewnie był poruszany wcześniej) postanowiłeś zrobić coś dla innych. Postawa godna pochwały i niusa na stronie głównej :]

Jeśli zaś chodzi o same klipy to z powodu mojego, ogólnie znanego podejścia do serii DBZ nie będę wypowiadał się na temat większości z nich, powiem tylko jedno SNK vs Capcom w połączeniu z Prodigy daje rade.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Akhar
Junior
Junior
Posty: 11
Rejestracja: 14 sierpnia 2007, 18:02
Kontakt:

Post autor: Akhar »

Nie pytam o porady ponieważ problemy staram się rozwiązywać sam - prawie wszystko już było, więc 99% przypadków czeka gdzieś w internecie (czy to na oficjalnym forum, czy w innych źródłach) żeby o nich po prostu przeczytać i poznać rozwiązanie.

Co do filmików - jak to mówią: "dla każdego coś dobrego" :D O gustach się nie dyskutuje, ktoś woli dbz a ktoś serię 2D capcom - ja tylko robię filmiki z tego co da się na chwilę obecną w miarę prawidłowo emulować. Jak tylko znajdę czas będę składać kolejne dema i prezentacje z nowych tytułów :wink:

PS> materiał video do svc chaos nagrałem przy pierwszym odpaleniu tej gry, z braku większej ilości czasu zmontowałem więc po prostu kilka specjali ;) Po edycji i przygotowaniu do publikacji wyszło nawet nawet :D Jedyny problem jaki mam to fakt, że nagrane najnowszym frapsem filmiki (jeśli są z dźwiękiem) nie dają się u mnie konwertować do innych formatów ani edytować. Po oddzieleniu ścieżki dźwiękowej lub przy konwersji samego wideo problemu nie ma. Nie można również zgrać dźwięku z filmiku ani przy pomocy WaveStudio ani innych aplikacji. Do tej pory nie znalazłem rozwiązania ani u microsoftu (system to Windows Vista Ultimate 64) ani u creative (SB x-fi Fatality FPS, mimo dość dobrego kontaktu z serwisem). Jakby udało się ominąć ten irytujący problem filmiki oprócz jednej ścieżki audio z dobraną muzyką miałyby również drugą z dźwiękiem bezpośrednio z gry.
Ostatnio zmieniony 18 sierpnia 2007, 11:19 przez Akhar, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Trzeba Ci to przyznać Akhar - kawał dobrej roboty.
Jeszcze wszystkiego nie obejrzałem, a już i tak czekam(y) na więcej :D

p.s. Witam na forum.
Obrazek
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

A mam pytanko na jakim sprzęcie odpalałeś tekkena 4?
ps fajne podkłady
Awatar użytkownika
Akhar
Junior
Junior
Posty: 11
Rejestracja: 14 sierpnia 2007, 18:02
Kontakt:

Post autor: Akhar »

Eysmond pisze:A mam pytanko na jakim sprzęcie odpalałeś tekkena 4?
ps fajne podkłady
Wszystkie odpalam na tym samym "złomie":

Intel QX6700
EVGA 8800GTX KO ACS3
OCZ 4GB Alpha Titanium VX2

Wszystko po dodatkowym OC do granic stabilności (m.in. procek na 3.2 - 3.5GHz) - reszta podzespołów i części chyba mniej w tym przypadku istotna więc nie ma się co głupio chwalić :)


PS - acha, no i oczywiście obowiązkowo podłączony padzik! :D
Ostatnio zmieniony 18 sierpnia 2007, 13:15 przez Akhar, łącznie zmieniany 1 raz.
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Widzę że udzielasz sie także na forum głównym PCSX2 właśnie tam pierwszy raz obejrzałem twoje filmiki ale gdyby nie wstawka tutaj to dużo osób by ich nie ujrzało
dobra robota
Awatar użytkownika
Akhar
Junior
Junior
Posty: 11
Rejestracja: 14 sierpnia 2007, 18:02
Kontakt:

Post autor: Akhar »

A tam takie udzielanie się - z tamtego forum korzystam bo to najlepsza kopalnia wiedzy o PCSX2 ;)
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

z tamtego forum korzystam bo to najlepsza kopalnia wiedzy o PCSX2 Wink
Też tak sądzę dlatego codziennie odwiedzam psemu.pl i oficjalne forum PCSX2 Jak będziesz miał kolejne filmy z gier to powrzucaj bo co niektórzy tutaj udzielają sie po to żeby uzyskać tylko jedną informację lub pochwalić sie sprzętem a ty jesteś jednym z tych nielicznych porządnych
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Akhar pisze:Wszystkie odpalam na tym samym "złomie":

Intel QX6700
EVGA 8800GTX KO ACS3
OCZ 4GB Alpha Titanium VX2
Taaa.... złomie... też chce taki złom mieć w domu... Nic dziwnego, że gry chodzą tak płynnie.
Eysmond pisze:bo co niektórzy tutaj udzielają sie po to żeby uzyskać tylko jedną informację lub pochwalić sie sprzętem a ty jesteś jednym z tych nielicznych porządnych
Szczera prawda. Takich jak ty Akhar jest naprawdę mało. Tym bardziej się cieszę, że trafiłeś do nas :)
(...tylko żeby od tych pochwał Ci woda sodowa do głowy nie uderzyła! xD)

p.s. Ciekawa jest ta sprawa z dźwiękiem, bo u mnie frapsem dźwięk się zgrywa ... pewnie już sprawdziłeś, ale jednak się spytam - a sterowniki, pluginy, programy itd? Może z nimi jest jakiś problem? (dla przykładu DivX często się "gryzie" z innymi pluginami video, przez to i dźwięk się wali)
Obrazek
ODPOWIEDZ