Problemy z Getaway.

Dyskusje na temat emulatorów systemu Sony Playstation 2 innych niż PCSX2, czyli.: Neutrino, PS2Emu, itd.
N25
User
User
Posty: 90
Rejestracja: 23 marca 2007, 22:53

Problemy z Getaway.

Post autor: N25 »

Własnie emuluje The Getaway black Monday i co dziwne gra się ładnie emuluje! jedynym mankamentem jest prędkosć ok 10fps, i teraz moje pytanie jak wyłączyć dźwięk w emulatorze ale całkowcieie? bo mam skonfigurowaną wtyczke od dźwięku typowo na prędkosc ale i tak chakajacy dźwięk w tle pozostał.

pozdro, dzięki

[mod]1. Nazwe poprawilem raz. Teraz musze znowu.
2. Nie rob tylu postow w zasadzie na jeden i ten sam temat.[/mod]
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

N25
User
User
Posty: 90
Rejestracja: 23 marca 2007, 22:53

Post autor: N25 »

To jest plugin ? Bo jak tak to emulator go niewidzi jak go użyć tam oprucz dll'ów jest folder src z jakimiś plikami.

dzięki

Przeniesione z usuniętego już tematu:
Kiedy odpaliłem gierke The Getaway 2 bardzo się cueiszyłem keidy ujżałem piękne miasto i samochodzik Niestety wszystko mi popsuła prędkosc a gra wygląda tak wspaniale ze spędziłem przy niej dobre 30min (przy 5-8fpsach to i tak długo) Kompa mam w miare: Intel Core 2 DUO 2,4 GHz (na rdzeń) 2GB ramu DDR2 800 i geforce 7600GS) Kiedy w menagerze zadadań spojżałem na wydajnosć to ujżałem ze komp zżera mi zaledwie 700-800 MB ramu! a procek [raz 50-60% a raz 90-100%] niewiem czy czemu ale wygląda na to ze emulator niekożysta ze wszystkeigo co ma! A i tak orientacyjnie to wiem że twurcy PCSX'a cały czas podobno skupiają sie na liczbie emulowanych gier, i tutaj moje pytanie kiedy zaczną patrzeć na prędkość? I jak to będzie wyglądało czy wymagania emulatora będą cąły czas rosły czy moze w finalnej wersji gwałtownie spadną? I wiem ze to pytanie moze i głupie bo gdybyście wiedzieli to byłoby to w newsie ale kiedy mozemy się spodziewać nowej wersji emulatora??????? na windowsa?

thx
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

I od razu odpowiem, zebys nie rozpisywal sie z nowym tematem czemu 10fps. :P

Jak narazie takie mniej wiecej sa predkosci emulacji. Chesz wiecej fps to emuluj gre 2d (polecamy Beats of Rage).

Na koniec: Jak masz miec co chwile problem to lepiej kup konsole. :twisted:
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
N25
User
User
Posty: 90
Rejestracja: 23 marca 2007, 22:53

Post autor: N25 »

"Jak masz miec co chwile problem to lepiej kup konsole" - nie kupie konsoli będe zamieszczał moje problemy na forach coś ci przeszkadza? jak tak to zachowaj to dla siebie. Ja isę niepytam dlaczego mam 10fpsów......... (wiem ze kiepsko psize ale...) Czekam na dlasze odp.

Pozdro
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

jak wyłączyć dźwięk
Wyłączyć głośniki - najszybszy i najefektywniejszy sposób.
Ten plugin nie jest wspierany od PCSX2 v0.9.1 - brak dźwięku jest okupiona zmniejszoną kompatybilnością, jako że nie które tytuły nie chcą współpracować z tą wtyczką.
utaj moje pytanie kiedy zaczną patrzeć na prędkość?
Prędkość ie jest priorytetem, aczkolwiek autorzy wciąż biorą ją pod uwagę. Niska prędkość wynika głównie z braku obsługi wszelkich dostępnych funkcji w grach, w tym odpowiedzialnych za optymalizację kodu pod kątem systemu - dlatego niektóre gry działają szybciej, a inne tak jak Getaway: Black Monday wolniej.
czy wymagania emulatora będą cąły czas rosły czy moze w finalnej wersji gwałtownie spadną?
Najpierw jakiekolwiek wymagania muszą być określone, lecz dopóki trwają ożywione prace nic na ten temat powiedzieć nie można.
kiedy mozemy się spodziewać nowej wersji emulatora?
Nowa wersja się ukaże, jak będzie gotowa - nikt nie lubi być poganiany.
2BII!2B
N25
User
User
Posty: 90
Rejestracja: 23 marca 2007, 22:53

Post autor: N25 »

O kdizęki takie odpwoiedzi były OK ale jeszcze mam tutaj problem mianowicie chdozi o to jak juz pisałem że podczas emualcji the getaway (marna prędkosć) komputer zżera mi tylko 700-800 MB ramu z 2000! i ok 50-70% procesora mozę to dlatego czemu emulator niewykorzystuje wszystkie co ma ?????
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

Bede gdybac, ale z tego co mi sie wydaje to jeszcze nie wyszla wersja pcsx2 obslugujaca 2 rdzenie i moze dlatego nie "zzerac" ci 100% procka... Co do pamieci sie nie wypowiadam.

Przyjdzie _wm_ to sie moze bardziej wypowie, bo ja sie w emu ps2 nie bawie wcale - nie z moim sprzetem i nerwami. :roll:
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

jak juz pisałem że podczas emualcji the getaway (marna prędkosć) komputer zżera mi tylko 700-800 MB ramu z 2000! i ok 50-70% procesora mozę to dlatego czemu emulator niewykorzystuje wszystkie co ma ?
Hmmm, a więc tak:
a) menadżer zadań (bo pewnie tym sprawdzałeś) nie pokazuje rzeczywistej ilości zasobów wykorzystywanej przez procesy/aplikacje,
b) podobnie ma się sprawa z samym emulatorem, szczególnie w przypadku gdy w grę wchodzi np. niekompletna obsługa wielowątkowości (czyli tzw. dual core i mtgs).
c) emulator nie jest jedyną aplikacją w systemie, oprócz niego masz uruchomioną całą masę usług i procesów więc gdyby z tego czy innego powodu PCSX2 pochłonął całe możliwe do przydzielenia zasoby to system najprościej mówiąc by zwisł.
d) jakiś czas temu [np. przy odslonie z serii 0.8.1] pcsx2 pochłaniał znacznie więcej mocy obliczeniowej procesora i sporo więcej RAMu... ja nie widzę nic złego w tym że w chwili obecnej potrzebuje mniej zasobów a prędkość jest conajmniej taka sama (a w wielu przypadkach znacznie większa) niż poprzednio... bo to raczej dobrzy świadczy o autorach.

Tyle.
2BII!2B
ODPOWIEDZ