Problemy z Padem /przelotką /konfig

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
cZaJn!k
Junior
Junior
Posty: 15
Rejestracja: 22 października 2006, 20:51

Problemy z Padem /przelotką /konfig

Post autor: cZaJn!k »

Witam, jak już napisałem w głównym temacie pad przyszedł dopiero wczoraj, ale zdecydowałem się nie zaśmiecać tamtego wątku "prywatnymi" problemami.
Na początek konfiguracja kompa:
CPU: A64 3000+ DH-E3 s939 (narazie nie kręcony)
RAM: Kingston 512MB DDR
HDD: Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 MB Cashe
GPU: Leadtek WinFast PX 6600GT 128/128
Płyta Główna: MSI K8N Neo4 Platinum
DVD-RW: BenQ DW 1655 LS

PAD: SONY DUAL SHOCK 2
Konwerter: MayFlash Super Joy Box 3

Start->Panel sterowania->Kontrolery gier-> USB Force Feedback Joypad (MP-8888) -tak jest wykrywany pad, dalej są jakieś ustawienia jednak tam nic nie ruszałem...może w nich tkwi przyczyna niżej opisanych problemów ?

Po kolei...na Tekkenie 3 pad wydaje się działać poprawnie :). Wibracje są ok i w ogóle (coś czuje że znowu zacznę wymiatać w Tekkena;P ).
Mam natomiast problem z Need For Speed Carbon->
Zauważyłem bardzo malutki luz na lewej gałce, jednak sprawia to dość duży problem, otóż jak gram na krzyżaku to koła samochodu są prosto, gdy włączę analog, widzę jak koła delikatnie odchylają się w prawo(lub delikatnie w lewo, zalerzy jak ostatnio wygiętą miałem gałkę). Podczas jazy powoduje to samoczynny skręt samochodu. Luz na gałce jest naprawdę malutki, o ile dobrze pamiętam to na moim starym DS1 z PSXa też taki luz był, ale nie powodowało to takich jaj. Następny problem to wibracje w Carbonie. Najbardziej irytujące jest to, że są momenty kiedy stoję w miejscu a pad szaleje - od czego to zależy ?
Just Cause - gra, bardzo podobna do GTA - wydawałoby się że jest stworzona do współpracy z Dualshockiem, niestety gra nie reaguje na pada wogóle :(. Orientujecie się może czy instnieje możliwość przypisania obsługi pada do tej gry, chociażby w taki sposób jak zrobiłem to w FIFIE? (-o tym niżej)
FIFA 2007 - żeby wykorzystać wszystkie funkcje pada, to trzeba ręcznie dodać jego obsługę do gry. Zrobiłem to według instrukcji podanej na FIFAserwis ;). Teraz mam i wibracje i obie gałki, ale nie w tym jest problem. Zauważyłem że Jak gram na padzie to gierka lubi sobie od czasu do czasu mocno zwolnić :(
.
Wykryłem kolejny problem... Gram w Tekkena 3 z włączonymi wstrząsami i niestety wtedy emulator ma skłonność do zawieszenie się :(, Gdy wyłączyłem wibracje problemu nie było i przeszedłem Tekkena wszystkimi postaciami, odkrywając przy okazji parę innych osobników.
Korzystam z Emulatora ePSXe 1.6.0., pluginy jakie używam to: Grafa-> Pete`s Open GL2 Driver 2.8 ; Dźwięk-> ePSXe SPU core 1.5.2
Bios-> SCPH 7502
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Zauważyłem bardzo malutki luz na lewej gałce, jednak sprawia to dość duży problem, otóż jak gram na krzyżaku to koła samochodu są prosto, gdy włączę analog, widzę jak koła delikatnie odchylają się w prawo(lub delikatnie w lewo, zalerzy jak ostatnio wygiętą miałem gałkę). Podczas jazy powoduje to samoczynny skręt samochodu. Luz na gałce jest naprawdę malutki, o ile dobrze pamiętam to na moim starym DS1 z PSXa też taki luz był, ale nie powodowało to takich jaj.
Hmmm... taki stan może być spowodowany:
a) złą kalibracją kontrolera... najczęściej
b) zrypanym analogiem - to jest bolączka DS2, ale występuje dopiero po kilkuletnim używaniu kontrolera (u mnie sypnął się po 2 latach)
Co do rozwiązania:
a) masz tu kilka możliwości. Po pierwsze dokonaj kalibracji urządzenia - w {Panel Sterowania > kontrolery gier > właściwości urządzenia } powinna być odpowiednia zakładka. Po drugie poszukaj w grze opcji odpowiedzialnej za ustawienia tzw. DeadZone (ustawiając ją np. na środku sprawisz że samochód zacznie reagować na polecenia dopiero po wychyleniu gałki do połowy). Możliwe że sama przejściówka ma takie ustawienia, ale jako że nie miałem przyjemności to nie będę się wymądrzał :]
b) u mnie (na sypniętym DS2) po zrobieniu dwóch obrotów gałką problem znika :]
Następny problem to wibracje w Carbonie. Najbardziej irytujące jest to, że są momenty kiedy stoję w miejscu a pad szaleje - od czego to zależy ?
Od DX i sterowników... jeśli jednak wymiana jednego i drugiego nie pomoże to nie pozostaje Ci nic innego jak podziękować Paniom i Panom z EA za porządną obsługę wibry :]
Just Cause - gra, bardzo podobna do GTA - wydawałoby się że jest stworzona do współpracy z Dualshockiem, niestety gra nie reaguje na pada wogóle
Pytaj na oficjalnym forum gry o wsparcie dla Direct Input... i obsługę kontrolerów innych aniżeli klawiatura. Ewentualnie poszukaj innych źródeł za pomocą gugla.
FIFA 2007 - żeby wykorzystać wszystkie funkcje pada, to trzeba ręcznie dodać jego obsługę do gry. Zrobiłem to według instrukcji podanej na FIFAserwis Wink. Teraz mam i wibracje i obie gałki, ale nie w tym jest problem. Zauważyłem że Jak gram na padzie to gierka lubi sobie od czasu do czasu mocno zwolnić
Sprawdź czy gra przycina się bez wibracji. Znów polecam instalację DX i najnowszych sterów - jeśli nie pomogą, wyłącz wibre.
Wykryłem kolejny problem... Gram w Tekkena 3 z włączonymi wstrząsami i niestety wtedy emulator ma skłonność do zawieszenie się
W przypadku mojej przejściówki pomogła wymiana sterowników i DX, jak jest z innymi nie wiem :] Jeśli zawiodą stery to warto wypróbować innego rozwiązania tj. choćby PSXeven + Harakiri PAD plugin (o ile dobrze pamiętam to niezły był też N-Rage's PAD plugin i WinMM PAD Driver)... Kombinuj :]
2BII!2B
cZaJn!k
Junior
Junior
Posty: 15
Rejestracja: 22 października 2006, 20:51

Post autor: cZaJn!k »

Pada już skalibrowałem, niestety nie pomogło :(.
Rozchodzi się właśnie o ten niewielki luz na gałkach. Funkcja DeadZone nie jest dostępna ani w sterownikach do mojej przejściówki, ani w Carbonie :), czyli sytuacja nie jest fajna...
Przedwczoraj pożyczyłem pada od qmpla (już trochę zjechanego - kupił go razem z konsolą PS2 Slim z allegro) i u niego też ten luz wychwyciłem, tyle że występuje on bardziej w kierunku góra-dół. U mnie w lewej gałce jest na wszystkie strony, natomiast w prawej tylko na boki. Luz jak już wspomniałem naprawdę mały, ale jednak efekt widać/czuć.

Pada kupiłem w sklepie Gekon, co w takim wypadku mam zrobić.
Data mojego zamówienia to 2006-11-03 pad przyszedł dopiero 27 listopada. Oczywiście nowy, blister sam rozcinałem...poradź co Ty byś zrobił na moim miejscu. U qmpla na tym styranym padzie zauważyłem jednak jedną ważną rzecz...gdy odchyliłem lewą gałkę w lewo w ten sam delikatny sposób co na moim padzie to jakaś "magiczna siła" powodowała że gałka wracała do pionu (działało tylko jak odchyliłem w lewo - pewnie przez to ze pad mógł mieć już z 2 lata na karku). U mnie jakoś nie widzę tej "magicznej siły" :(
Jak wygląda sprawa z gwarancją u Gekonów ? wymienią na nowy czy rozbebeszą ten ?.
Proszę o radę...mnie już od tego głowa boli...$ na pada były prezentem na urodziny (27 września :P ) a do dzisiaj z tym prezentem jestem zmuszony walczyć :(
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Kalibracja kontrolera powinna załatwić sprawę i automatycznie skorygować niechciane `przesunięcia`. Jeśli problem nadal wystepuje to chciałbym zapytać o dwie rzeczy:
1) czy błąd z niechcianym skręcaniem wystepuje tylko w Carbonie, czy we wszystkich estowanych aplikacjach (gry PC, emulatory itp.)?
2) sprawdź jak przejściówka i Dual radzą sobie z domyślnymi sterownikami Windowsa - z moich doświadczeń wynika iż te są znacznie mniej czułe niż te dostarczane z przejściówkami i problem odchyłu może na nich nie występować. Minus takiego rozwiązania to fakt iż po odinstalowaniu sterowników przejściówki znikają wibracje.
2BII!2B
ODPOWIEDZ