Kabel RGB vs. CHINCH

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
Awatar użytkownika
Piciu
User
User
Posty: 34
Rejestracja: 14 stycznia 2004, 14:04

Kabel RGB vs. CHINCH

Post autor: Piciu »

Witam

Stało się - kupiłem PS2 ;) i w związku z tym mam pytanie...

Czy warto "inwestować" 15zł w kabel RGB z allegro czy pozostać przy standardowym CHINCH + przejściówka na EURO SCART ?
Chodzi oczywiście o jakość wyświetlanego obrazu na TV - czy jest zauważalna różnica pomiędzy tymi dwoma kablami ?

Wykorzystywany TV to 100Hz Philips 29" ;)
Wykorzystywane gry - tylko oryginały PAL (na pewno jeszcze 8m-cy > gwarancja)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Czy warto "inwestować" 15zł w kabel RGB z allegro czy pozostać przy standardowym CHINCH + przejściówka na EURO SCART ?
Chodzi oczywiście o jakość wyświetlanego obrazu na TV - czy jest zauważalna różnica pomiędzy tymi dwoma kablami ?
Zasadniczo nie ma roznicy i mozna smialo trzymac sie sprawdzonego comba - chinch + przelotka.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Stało się - kupiłem PS2
W takim razie na poczatek złoźe gratulacje, bardzo dobra decyzja :D
Czy warto "inwestować" 15zł w kabel RGB z allegro czy pozostać przy standardowym CHINCH + przejściówka na EURO SCART ?
IMO, i tak ,i nie.
Tak ponieważ RGB przeważnie posiada dodatkowe wyjścia AV co umozliwia bezproblemowe podpięcię pistoletu i systemu audio bez konieczności żonglowania kablami.
Nie, ponieważ jak wspomniał mój przedmówca różnica w wyświetlanym obrazie pomiędzy RGB, a standardowym kablem jest iewielka.
Chodzi oczywiście o jakość wyświetlanego obrazu na TV - czy jest zauważalna różnica pomiędzy tymi dwoma kablami ?
Jeśli zalezy Ci na jakości to warto zainteresować się czymś innym - kablem z wyjściem s-video, który w połączeniu z progresive scanem daje najlepsza jakość obrazu oferowaną przez PS2. Sęk w tym ze nie wszystkie gry wspierają progresive`a
2BII!2B
Awatar użytkownika
Piciu
User
User
Posty: 34
Rejestracja: 14 stycznia 2004, 14:04

Post autor: Piciu »

Dzięki za gratulacje ;) była okazja to skorzystałem, a sprzęt jak na swoje lata robi jeszcze na mnie wrażenie (fan serii GT - hehe).

Hmm s-video powiadasz... patrzę na TV i mam wejście s-video i audio na chinchach z boku, więc chyba będzie ok.
Teraz tylko prośba o doradzenie >link< czy ten kabel jest dobry (chwilowo nie ma nic innego na allegro), a cena do przyjęcia.

No i druga prośba - czy jest gdzieś spis gier wspierających wspomniany progresive scan albo możesz podać jakieś tytuły z głowy :) ?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Zanim się rozpędzisz sprawdź czy Twój TV obsługuje 480p - nie wszystkie telewizory to potrafią :]
Hmm s-video powiadasz... patrzę na TV i mam wejście s-video i audio na chinchach z boku, więc chyba będzie ok. Teraz tylko prośba o doradzenie >link< czy ten kabel jest dobry
Wyglada ok, ale swego czasu widziałem kabel dedykowany PS2, calkiem niezłej jakości (pozłacane końcówki, ładne ekranowanie, itp) za ok 40zł. Może warto poczekac parę dni lub/i popytać u sprzedających akcesoria dla konsoli.
czy jest gdzieś spis gier wspierających wspomniany progresive scan
Jest :D
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Pr ... _PS2_Games
2BII!2B
Awatar użytkownika
Piciu
User
User
Posty: 34
Rejestracja: 14 stycznia 2004, 14:04

Post autor: Piciu »

Jaka ładna lista tytułów - dzięki :)
Co do TV to >link< powinno działać ;)
"Funkcje dotyczące obrazu : Progressive Scan, Układ Scavem, Dynamiczna redukcja szumów DNR, LTI"

Z kablem się jeszcze wstrzymam i poszukam po sprzedawcach czegoś "markowego" tak jak wspomniałeś.
Awatar użytkownika
MAT
Senior
Senior
Posty: 116
Rejestracja: 04 lipca 2008, 14:04

Post autor: MAT »

A ten Przewód Euro-AV też jest w takim żółtym opakowaniu :?: bo też zamierzam kupić ale w media marktu o ile coś takiego tam sprzedają.
Już kupiłem, nie odpisywać.
http://www.bigben-interactive.de/produi ... it/id/1780 za 45 zł w Media Markt
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... utions.png
Konsola PS2 SCPH 79004 PAL/NTSC
Kable BigBen RGB EURO Scart i Orginalny SONY Component
ODPOWIEDZ