Jak zgrać savy z memory card na pendrive [PS2]

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
crucifix
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 08 października 2006, 00:12

Jak zgrać savy z memory card na pendrive [PS2]

Post autor: crucifix »

Witam
Chcialbym sie dowiedziec jak zgrac savy z MC na pendrive i na odwrot
szukajac informacji w internecie natknalem sie na rozne opisy
wiem ze potrzebny jest jakis program launchelf czy cos takiego, ale calej reszty juz nie rozumiem. skad pobrac ten program?
posiadam ps2 SCPH-75003 i SwapMagic 3.8 coder
gdyby ktos napisal mi "łopatologicznie" co mam robic to bede szalenie wdzieczny.

------------------------

ok posiadam juz launch.elf v3.41
podaje link jakby ktos tez mial ten problem
http://www.exploitstation.com/files/elfs/launch.rar

zmieniam nazwe launch.elf na SMBOOT0.ELF (duzymi literami) umieszczam w folderze SWAPMAGIC i wrzucam to na pendrive. Podobno najlepiej jakby byl sformatowany w systemie plikow FAT16. Ja mam system plikow RAW a moge sformatowac tylko na FAT lub FAT32.
co wybrac? i co robic dalej?

pendrive - Memorex MiniTravel 1GB
Ostatnio zmieniony 08 października 2006, 12:49 przez crucifix, łącznie zmieniany 1 raz.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Po pierwsze musisz mieć
- cały hardware czyli konsolę oraz coś do bootowania homebrew, memorkę i pendrive'a sformatowanego w systemie FAT16, plus nagrywarkę i czystą płytę CD-R
- LaunchElf lub unofficial Launch Elf (w skrócie uLaunchElf), polecam ten drugi w wersji 3.79 (z nowszymi wersjami są problemy)
- zewnętrzne sterowniki USBD.IRX bo są problemy z wykryciem wielu pendrive'ów, polecam drivery Napalmu, imo najlepsze z dostępnych
- CDGenPS2 do przygotowania obrazu płyty
- wedle uznania można się też zaopatrzyć w jakieś aplikacje homebrew (z gier polecam GeoTron, małe i zajefajne, a z programów SMS - świetnie sobie radzi z uruchamianiem MP3 i filmamów z pena)

Jak juz wszystko będziesz miał pobrane to nalezy przygotowac sobie obraz płyty zawierający uLaunchELF, sterownik oraz pliki konfiguracyjne (przejrzyj dokładnie info jak tworzyć system.cnf - bardzo proste oraz LAUNCHELF.CNF plik konfiguracyjny uLauncha - bardzo ważne, szczególnie podpinanie zewnętrznych sterowników) ew. dodatkowe aplikacje.... a następnie wypalić obraz na CDR i zbootować na konsoli.

Po trzecie jak archiwizowac save'y:
a) odpalasz płytkę w konsoli
b) w menu uLaunchELFa wybierasz FileBrowser
c) przechodzisz na memorkę - mc0:/ lub mc1:/
d) X zaznaczasz interesujące Cię savy (przy czym można się przełączać pomiędzy wyświetlaniem kodu i nazwy gier za pomoca L1)
e) włączasz menu (R1) i wybierasz polecenie kopiuj (Copy)
f) następnie przechodzisz do napędu pendrive (najpierw w górę, a później na ) mass:/
g) wklejasz save'y na pena poleceniem (uwaga bardzo wazne) mcPaste.
h) wwala :D

UWAGI:
1) zamiast kopiować możesz od razu przenosić savy po prostu w podpunkcie (e) zamiast komendy Copy wybierasz Cut
2) przy każdej operacji dotyczącej save'ów musisz przy wklejaniu (czy to na pena czy z powrotem na mc) używać polecenia mcPaste, a NIE samego Paste

to by było chyba na tyle :D

edit: zapomniałbym Linki >
* USBD.IRX - http://naplink.napalm-x.com/ < jest tam archiwum naplink-ps2-v1.0.1a.zip, a w nim plik npm-usbd.irx. Zmień nazwę na USBD.IRX i z niego korzystaj.
* uLaunchELF 3.79 - jako ze nie wiem gdzie można teraz go znaleźć polecam http://www.google.pl , podobnie jak do wyszukania CDGenPS2 i aplikacji homebrew (pełne nazwy masz powyżej, wiec nie powinno być problemów : )

edit2:
Podobno najlepiej jakby byl sformatowany w systemie plikow FAT16. Ja mam system plikow RAW a moge sformatowac tylko na FAT lub FAT32.
W windowsie FAT16 = FAT.

edit3:
zmieniam nazwe launch.elf na SMBOOT0.ELF (duzymi literami) umieszczam w folderze SWAPMAGIC i wrzucam to na pendrive.
Słyszałem że można robić taki trick z SM, ale jako że nie korzystam ze swapa, więc nie wiem jaką kombinacją bootuje się pena, w dodatku nie wiem czy SW obsłuzy Twojego pendrive'a (róznie to bywa)
2BII!2B
crucifix
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 08 października 2006, 00:12

Post autor: crucifix »

w kazdym razie wielkie dzieki :)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

w kazdym razie wielkie dzieki
Nie ma sprawy - jak chcesz porobić za królika doświadczalenego :D to wyślę Ci coś na PW.
2BII!2B
crucifix
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 08 października 2006, 00:12

Post autor: crucifix »

A więc mam już:
- uLaunchElf v.4.05 (3.79 nie moglem nigdzie znalezc :( )
- plik SYSTEM.CNF , ktory jesli otworzyc notatnikiem wyglada nastepujaco:
BOOT2 = cdrom0:\ULAUNCHELF.ELF;1
VER = 1.00
VMODE = PAL/NTSC

- sterowniki USBD.IRX te o ktorych wspomniales
- i CDGenPS2 v2.0

jak przygotowac obraz plyty w CDGenie??

-------------

a tak wogole to niemoglby kto umiescic obrazu takiej plytki?? :oops:
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

a tak wogole to niemoglby kto umiescic obrazu takiej plytki??
Looknij na PW którą Ci wysłałem.
2BII!2B
ODPOWIEDZ