ile kosztuje przerobienie PSX?

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
luciu
Junior
Junior
Posty: 19
Rejestracja: 25 kwietnia 2006, 15:04

ile kosztuje przerobienie PSX?

Post autor: luciu »

witam i przepraszam ze tak akurat tu o tym pisze ale na serio to wlasciwie ile kosztuje przerobienie PSX zeby czytalo piraty??? tylko prosilbym o mniej wiecej aktualna cene
z gory dziekuje
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

Poniewaz tutaj jest o emulatorach i dodatkach to powiem, ze emulator pSX czyta pirackie plyty bez przerabiania - czyli za darmo. :P

P.S. Tak wiem - jestem wredny. :twisted:
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

A ja nie będę wredny :D

Modchip do PSXa kosztuje od kilku do kilkunastu złotych >
http://www.allegro.pl/6037_chipy.html
a sama instalacja jest wręcz banalna i kazda osoba obeznana z zasadą działania lutownicy powinna sobie z nim poradzić. Jesli jednak masz uraz do rozgrzanej cyny i zapachu kalafonii to kup czip i wraz instrukcją montarzu i konsolą zanieś do lepszego elektronika. Cena wmontowania nie powinna wyć wysoka zważywszy iż roboty jest z 10 minut włączając w to roz~s~krecenie i sprawdzenie konsoli.

BTW1; taka mała uwaga. Przerabia się nie po to rzeby czytało piraty, tylko zeby na konsoli mozna było można uruchomić kopie zapasowe. Nie dywagowałbym na temat piractwa na tym forum bo to podobnie jak dyskusje o innych niezgodnych z prawem zaganieniach grozi banem.
BTW2; przenoszę do odpowiedniego działu.
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

winter_mute pisze: Cena wmontowania nie powinna wyć wysoka zważywszy iż roboty jest z 10 minut włączając w to roz~s~krecenie i sprawdzenie konsoli.
AFAIK, taka usluga wiaze sie zwykle z wydatkiem rzedu ~ 50 PLN. Zalezy kto sie za to wezmie.
BTW1; taka mała uwaga. Przerabia się nie po to rzeby czytało piraty, tylko zeby na konsoli mozna było można uruchomić kopie zapasowe.
Kopie zapasowe gier, ktore posiadamy w wersji oryginalej oczywiscie. Ewentualnie, by uruchomic ORYGINALNE gry z innego systemu regionalnego i / lub nacieszyc sie homebrew, produkcjami scenowymi, itd.

Karygodnym jest modowanie starego PlayStation po to, aby 'czytalo piraty'. Obecnie koszt uzywanego oryginala jest tak niski [ludzie malej wiary powinni przejrzec oferty na Allegro.pl], ze naprawde radzilbym sie mocno zastanowic przed osadzeniem smierdzacej CD-R na talerzyku.
KroQ
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 02 maja 2006, 15:21

przerobienie PS2

Post autor: KroQ »

Ej a ile kosztuje przerobienie Play Station 2 ?? (ile ok kosztuje modchip i jesgo zamontowanie??) I jaki mi polecicie modchip???

PS. Kupiłem wczoraj PS2 :D
Visca el Barca ! ! !
denciu
Junior
Junior
Posty: 13
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 21:14
Kontakt:

Post autor: denciu »

Ja nic z moim PSXem nie robiłem (chyba że poprzedni użytkownik - mój kuzyn coś majstrował) i chodzą mi gry PAL, NTSC, piraty, orginały i niewiem jeszcze jakie... :P
Nobuo Uematsu Rulezz!!
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

KroQ pisze:Ej a ile kosztuje przerobienie Play Station 2 ?
Znacznie więcej... dobra przeróbka to koszt ok 70-90zł, dochodzi do tego cena montarzu i zabezpieczenia konsoli, która z uwagi na problematyczność tematu nie powinna kosztować mniej niż 50zł. To jest precyzyjna, długotrwała robota, warta swoich pieniędzy. Może i znajdziesz zakład, który Ci wmontuje moda za 10 zł w 10min., ale nie zdziwiłbym sie jak konsola padnie po 2-3 miesiącach.
KroQ pisze:I jaki mi polecicie modchip?
Generalnie jesli chodzi o przeróbki to w proponowałbym dwa rozwiązania:
a) porządny modchip np. Riper 3.X
b) swap magic
wszystko zależy od wersji konsoli i zasobów pieniężnych jekie posiadasz. Działanie jest to samo, aczkolwiek podejścia do problemu całkowicie odmienne.
2BII!2B
luciu
Junior
Junior
Posty: 19
Rejestracja: 25 kwietnia 2006, 15:04

Post autor: luciu »

ja jestem z konina i wczoraj moj tata byl w takim jednym punkcie i ziomal zaproponowal dwie wersje:
1) Jakas plyta z programem ktora sie najpierw uruchamia a potem dopiero "kopie zapasowa" -cena 100zl
2) Przerobienie tradycyjne z modchipem-cena 150zl

ziomal chyba oszalal ze mu tyle zaplace wole se kupic modchip na allegro i dac wujowi lub kumplowi mojego taty ktorzy w sprzecie elektronicznym troche robia o zrobia to za male piwo :D
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

luciu pisze:Jakas plyta z programem ktora sie najpierw uruchamia a potem dopiero "kopie zapasowa" -cena 100zl
To wspomniany wcześniuej Swap Magic (tak się zwie ta płyta, a w zasadzie dwie płyty) na na allegro 57-65zł plus przesyłka.
luciu pisze:Przerobienie tradycyjne z modchipem-cena 150zl
Standardowa cena, no może z 20 zł naciągnięta jesli przeróbjka nie obejmuje założenia zabezpieczeń. Jeśli masz znajomego elektronika który za przerobienie nic nie weźmie to zaoszczędzisz ok 50zł. stówkę w tą czy w tamta musisz wydać na częsci niezbędne do przeróbki tj. mod, i zabezpieczenia. Aha, przy przerobieniu istotne jest tez by wyregulować laser aby konsola nie miała później problemów z czytaniem płyt.
2BII!2B
luciu
Junior
Junior
Posty: 19
Rejestracja: 25 kwietnia 2006, 15:04

Post autor: luciu »

a mam pytanko
czy w necie mozna skas pobrac obrazy tych plyt i samemu wypalic???
prosilbym o wyrozumialosc bo nie znam sie na tym za bardzo

P.S.
jezeli bym wypalil gierke przy malej predkosci i oryginalnych firmowych plytach to bez przerobienia by przeczytala?????
ODPOWIEDZ