Koniec PlayStation

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Koniec PlayStation

Post autor: Adult »

W ponad 11 lat od premiery pierwszej PlayStation Sony zarzuca produkcję konsoli. Nieprędko jednak zostanie ona zapomniana - ponad 100 milionów sprzedanych egzemplarzy i bardzo udane wprowadzenie japońskiej korporacji na rynek gier to fakty mówiące same za siebie.

Kiedy w 1994 roku na rynku debiutowała maszynka Sony, była to wśród konsol do gier prawdziwa rewolucja. Grafika 3D o jakości przekraczającej wtedy najśmielsze oczekiwania i spora liczba ciekawych gier szybko pozwoliły PlayStation na wyrobienie sobie doskonałej pozycji. Firma kojarzona dotychczas wyłącznie z elektroniką użytkową zaczęła być postrzegana jako jeden z ważniejszych graczy naszej branży.

Teraz zaś przyszedł w końcu czas odejścia zasłużonej konsoli. Zaprzestanie produkcji PS One nie oznacza jednak, że stanie się ona niemożliwa do zdobycia - wyjaśniają przedstawiciele japońskiej korporacji. Sklepy mają jeszcze zapasy sprzętu i gier, które ciągle znajdują zainteresowanych. Tak długi żywot tej konsoli jest z pewnością powodem do podziwu. Ciekawe teraz, czy takim samym sukcesem będzie się mogła pochwalić firma w przypadku swojej trzeciej konsoli...

http://www.gram.pl
Obrazek
Awatar użytkownika
szarak
User
User
Posty: 35
Rejestracja: 25 października 2005, 22:38
Kontakt:

Post autor: szarak »

11 lat konsola już ma ale ten czas leci, niestety trzeba się pogodzić z faktem że ten sprzęt to już starusieńka konsola i już znikają gry z większości sklepów, np ultima.pl nie ma już na swej stronie działu PSX/PsOne który do nie dawna był, tak samo wiele innych sklepów ma już ostatnie sztuki z magazynu. Trzeba się przygotować że wkrótce dostać oryginał na pólce to będzie cud, dlatego że gry już nie wychodzą a stare już nie produjują i ludzie wykupują wszystkie resztki z magazynów. Pozostanie niebawem tylko allegro co do nabycie oryginałów.
To będzie tak jak dziś ciężko dostać gry na nintendo 64 , albo na konsole z ery 16 bitowych.
Najlepsza i jedyna aktualizowana strona o PsOne www.psxdev-pl.tk sporo recenzji na szaraka i solucji a także scena, emulacja, developing i forum.Polecam zagorzalym fanom PsOne. Aktualka po dłuższym czasie znów aktywna w tym newsy o PsOne! Zapraszam
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

szarak pisze:11 lat konsola już ma ale ten czas leci, niestety trzeba się pogodzić z faktem że ten sprzęt to już starusieńka konsola
W takim razie nie chcę nawet wiedzieć jak nazwiesz mojego NESa z 1985 roku.
szarak pisze:np ultima.pl nie ma już na swej stronie działu PSX/PsOne który do nie dawna był, tak samo wiele innych sklepów ma już ostatnie sztuki z magazynu.
Warto tez znazaczyć że sporo sklepów likwiduje swoje zasoby magazynowe i półkowe związane z PSX/One i na allegro jest sporo aukcji oferujących zafoliowany towar po bardzo niskich cenach - przyznam się szczerze że sam się ostatnio skusiła na kilka folii :D

Tak czy siak szkoda że system znika z produkcji... wielka szkoda... Najwyższy czas dla mnie żebym sie pogodził ze strata swojego szaraczka i zakupił nowa konsole bo niewiadomo jak zaprzestanie produkcji wpłynie na ceny używanego sprzętu :D
2BII!2B
malpka
Junior
Junior
Posty: 12
Rejestracja: 22 lutego 2006, 16:17

Post autor: malpka »

Z jednej strony G-Police II, One, Colony Wars czy też Syphon Filter I-III można kupić na Allegro już za 15 zł, ale z drugiej Koudelka i FF IX kosztują powyżej 100zł. Kwestia tytułu.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

malpka pisze:ale z drugiej Koudelka i FF IX kosztują powyżej 100zł
Zapewniam że w sklepie równiez nie kupisz żadnego Finala poniżej 100zł.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

winter_mute pisze:
szarak pisze:11 lat konsola już ma ale ten czas leci, niestety trzeba się pogodzić z faktem że ten sprzęt to już starusieńka konsola
W takim razie nie chcę nawet wiedzieć jak nazwiesz mojego NESa z 1985 roku.
Co nie zmienia faktu że 11 lat to dużo dla technologi, przez ten czas dużo sie zmieniło. Ale dzięki temu wiadomo że "odchodzi" coś wielkiego, bo nawet teraz gry z psx zachwycają, tyle lat a i tak do tych tytułów sie wraca. Oby było podobnie z ps2 i ps3 :)
Obrazek
malpka
Junior
Junior
Posty: 12
Rejestracja: 22 lutego 2006, 16:17

Post autor: malpka »

Gry takie jak Tomb Raider 1-4, Future Cop LAPD, Warhammer Dark Omen czy G-Police nadal potrafią zadzić jakością grafiki i dźwięku, i co ciekawe, wyglądają na PSX lepiej niż na PC. Wiem, bo sprawdzałem na demach na PC i pełnych wersjach na ePSXe.
ODPOWIEDZ