Mini GPS

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
alien
Senior
Senior
Posty: 210
Rejestracja: 03 marca 2003, 18:45

Mini GPS

Post autor: alien »

Nowozelandzka firma Rakon zaprezentowała niewielki odbiornik sygnałów GPS, który jest mniejszy niż paznokieć dziecka.

Wynalazek umożliwi instalację systemu nawigacji satelitarnej m.in. w zegarkach na rękę oraz niewielkich telefonów komórkowych. Niewielkie rozmiary chipa mogą również przyspieszyć skonstruowanie podskórnych implantów GPS dla ludzi.

Zdaniem firmy Rakon, chip powinien trafić na rynek do końca 2008 roku.

Obrazek
Obrazek
KaCzA
Senior
Senior
Posty: 133
Rejestracja: 26 marca 2004, 20:59

Re: Mini GPS

Post autor: KaCzA »

alien pisze: Niewielkie rozmiary chipa mogą również przyspieszyć skonstruowanie podskórnych implantów GPS dla ludzi.
Z tego co ostatnio widzialem na wiadomosciach w TV to juz pokazywali jak wszczepili probnego chipa to ludzkiej reki. Dzieki temu ten człowiek co mial wpietego chipa mogl bez myszki wykonywac nasprostrze rzeczy na komputerze. To było cos poprostu........ niemozliwego jak na to patrzylem :D "reka ktora macha sobie w powietrzu niedotykajac biurka" obsluguje komputer :)

Jesli ktos znajdzie cos na ten teamt to bardzo bym prosil tutaj wrzucic chetnie o tym poczytam.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Podejrzewam że to był jakiś prosty czujnik ruchu - bo po co zaprzęgać system satelitarnej nawigacji do sterowania wskaźniekiem na ekranie komputera.

Co do podskórnego wszepiania to podejrzewam że pomysł może się przyjąć dzieki czemu mama kaczy zawsze będzie wiedziała gdzie się włuczy jej syn :P
2BII!2B
KaCzA
Senior
Senior
Posty: 133
Rejestracja: 26 marca 2004, 20:59

Post autor: KaCzA »

winter_mute pisze:Co do podskórnego wszepiania to podejrzewam że pomysł może się przyjąć dzieki czemu mama kaczy zawsze będzie wiedziała gdzie się włuczy jej syn :P
hehe w_m ale smieszne moja mam nie moze wiedziec ze pije pale "jaram "( chyba wiecie o co chodzi :P ) chodze na wagary :P i ze sie włócze nie wiadomo z kim :D:D:D:D

A ciebie w_m jak mam pilnuje :P <joke>
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

kaczaa1 pisze:moja mam nie moze wiedziec ze pije pale "jaram "
no to módl sie aby mini GPS nie wszedł szybko na polski rynek bo Twoje dni bedą policzone :P
kaczaa1 pisze:ciebie w_m jak mam pilnuje
Hehehe... nigdy nie wyrwiemy sie spod tzw. opieki kobiet... na czujne oko matrony jestem trochę za stary, ale za to żona... pewnie kiedyś będzie mnie pilnowała :D
2BII!2B
KaCzA
Senior
Senior
Posty: 133
Rejestracja: 26 marca 2004, 20:59

Post autor: KaCzA »

to mowisz ze bedzie koniec z wolnoscia :D hehe zadnego piwkowania chodzenia do kumpli bedzie siedzenie na dupie z zonką i pilnowanie dziecek wiem cos o tym mam szwagra od 2 miechów :D i on sie juz ******* ze nigdzie nie moze wyjsc bo ma dziecko :D:DD:

<bzy>na forum obowiazuje kultura wypowiedzi. poslugiwanie sie jezykiem marginesu = ban</bzy>
ODPOWIEDZ