Chrono Cross firma nowa gra i czarny ekran

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Toshihiko
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 10:43

Chrono Cross firma nowa gra i czarny ekran

Post autor: Toshihiko »

Witam
Wiem ze byl juz taki temat w 2003 roku na tym forum, ale nie znalazlem tam odp. na moje pytanie. Wiec odswieze ten temat.
Mam oryginalna kopie gry Chrono Cross ale jest tak porysowana ze boje sie ze niedlugo przestanie dzialac, a skopiowac w ogole jej nie moge. Postanowilem sciagnac sobie kopie w emule. Sciagnelem cd1 (sum z waszej strony) wypalilem na plyte programem DVD Decrypter (wypalalem tak wiele gier i kazda dziala). Gram na emulatorze ePSXe bo moj PSX juz dawno wysiadl (tak to jest jak sie gra cale dnie:). wlaczam gre w emulatorze, pojawia sie nazwa firmy Squaresoft, potem opcje Nowa gra i continue, biore nowa gra i ekran robi sie czarny? Probowalem wiele razy.
Nie wiem czy ta wersja Chrono Cross jest uszkodzona czy to wina emulatora, chociaż gralem na nim w inne gry i kazda dzialala prawidlowo?
Slyszalem ze to wina tego ze na wersji nowszej niz epsxe 1.5.2 gra nie dzial?
Skad sciagnac starsza wersje tego programu i jak go skonfigurowac zeby gra dzialala prawidlowo?
Prosz o odp.
Sa jakies lepsze emulatory od ePSXe z mozliwoscia zrobienia save, tylko zeby gra chodzila szybko?
Pozdro
Karol Bajno
MiQ27
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2007, 21:17

Post autor: MiQ27 »

Na ePSXe 1.6.0 działa, na ile mogę stwierdzić, bezproblemowo, ale trochę trzeba pokombinować.
Po pierwsze trzeba uruchomić emulator z opcją "-noauto". A potem to używałem już chyba dowolnego pluginu graficznego i działało. Bez tej opcji faktycznie był chyba tylko czarny ekran w dowolnym GPU poza "Soft Driver".
Mam jeszcze włączony "Odd/Even hack" w Special game fixes, ale nie pamiętam czy jest w CC niezbędny. Natomiast SPU mam obecnie Eternal 1.5.0 b2.
Ale tak na marginesie to prościej chyba grać z obrazów ISO niż z wypalonych z nich płyt. IMO przede wszystkim ciszej, bo CD nie gwiżdże... :)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Slyszalem ze to wina tego ze na wersji nowszej niz epsxe 1.5.2 gra nie dzial?
Chodzi, ale sprawia więcej problemów niż na 1.5.2.
Skad sciagnac starsza wersje tego programu
Stąd:
http://www.psemu.pl/index.php?dzial=Dow ... liki&kat=1
a paczka ePSXe InPCP zawiera działające równolegle i wcześniej skonfigurowane obydwie (1.5.2 i 1.6.0) wersje emulatora.
i jak go skonfigurowac zeby gra dzialala prawidlowo?
Patrz:
http://www.psemu.pl/psx.php?dzial=Artyk ... nfig&id=cc
http://www.psemu.pl/psx.php?dzial=Kompa ... ytul&id=17
http://www.psemu.pl/psx.php?dzial=FAQ#pyt11
Mam jeszcze włączony "Odd/Even hack" w Special game fixes, ale nie pamiętam czy jest w CC niezbędny.
Teoretycznie pod ePSXe 1.6.0 nie jest wymagany, aczkolwiek w większości przypadków gra będzie się zacinać bez niego.
2BII!2B
Toshihiko
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 10:43

Post autor: Toshihiko »

Grałem na epsxe 1.52 w Chrono Cross (skonfigurowany według wskazówek na tym forum) i gra mi się wiesza po jakimś okresie gry. Wyskakuje jakieś okienko z błędem i trzeba wcisnąć ok. wtedy gra wychodzi i nie zapamiętuje ostatniego save.
Może ktoś wie o co chodzi?
Zrezygnowałem z gry na epsxe i przerzuciłem się na Connectix VGS 1.41 podobno jeden z najlepszych emulatorów PSX, wszystko chodzi dobrze, ale kiedy chce wejść do przedmiotów np. na mapie świata gdzie jest np. teleporter, do przełączania się na inną postać (nie mylić z item w menu postaci) i inne przedmioty, gra się wiesza, a powinno się pojawić menu z przedmiotami. Kiedy znów przycisnę ten sam klawisz, którym wszedłem do tego menu, przez sekundę pojawia się te menu i znika. Nie mogę przez to użyć przedmiotów i przejść gry.
Gram w rozdzielczości 1024x768 i w pełnym oknie, które włączyłem w opcjach, gram patchem dołączonym do tego programu umożliwiającym grę na winxp. Oprócz tego ustawiałem tylko sterowanie. Może ktoś jest mi w stanie pomóc?
Jeżeli to co napisałem powyżej jest mało zrozumiałe spróbuje opisać lepiej.
Proszę o pomoc.
MiQ27
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2007, 21:17

Post autor: MiQ27 »

Connectix, o ile wiem, jest stary i już nie rozwijany. Więc śmiem wątpić, żeby był obecnie najlepszy.
Nowy dobry emulator, chodzący raczej bezproblemowo, to np. pSX 1.11, ale działa wyłącznie "softwarowo", bez żadnych graficznych upiększaczy.
A u mnie ePSXe 1.6.0 z opcją startową "-noauto" i włączonym "odd/even bit hack" odpala Chrono Crossa i działa. Na kilku różnych komputerach.
Przykładowa moja konfiguracja Pete's OpenGL albo Pete's OpenGL2, dźwięk Eternal SPU 1.50b2. Działa też w trybie Soft i przez Pete's D3D...
Wyskakuje jakieś okienko z błędem i trzeba wcisnąć ok
Super. Gdybyś chociaż spisał komunikat albo wrzucił gdzieś zrzut ekranu... :?
Toshihiko
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 10:43

Post autor: Toshihiko »

Ściągnąłem z tej strony pack ePSXe InPCP, podobno emulatory były już skonfigurowane, a tak naprawdę nie było nawet biosu.
MiQ27 skonfigurowałem epsxe 1.60 według twoich wskazówek, ustawiłem Pete's OpenGL2, a jako sterownik dźwięku Eternal SPU 1.41 bo wersji 1.50b2 niestety nie było. Jako CDrom ustawiłem ePSXe CDR WNT/W2K core 1.5.2 myślisz, że to ma jakieś znaczenie? Może to przez to gry mi się wieszają?
Gram z obrazu ISo, a nie z CDromu.
Żałuje, że nie spisałem tego komunikatu, anie chce mi się jeszcze raz grać i czekać, aż gra się zawiesi.
Gdzie znaleźć te opcje: noauto i odd/even bit hack, o której pisałeś, bo w konfiguracji szukałem i tam nie ma.
Odpisz
Toshihiko
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 10:43

Post autor: Toshihiko »

Próbowałem uruchomić Chrono Cross przy tych ustawieniach, pokazuje się logo firmy, a potem wyskakuje taki komunikat:
Microsoft Visual C++ Runtime library
Runtime Error!
Program C:/gry/ePSXe InPCP/EPSX 1.60
abnormal program termination
I żeby wcisnąć OK, wtedy program sam się zamyka
Chyba właśnie taki sam komunikat wyskakuje kiedy gra mi się wiesza.
O co chodzi?
MiQ27
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2007, 21:17

Post autor: MiQ27 »

Toshihiko pisze:Gdzie znaleźć te opcje: noauto i odd/even bit hack, o której pisałeś, bo w konfiguracji szukałem i tam nie ma.
"-noauto" to parametr do uruchomienia ePSXe.exe. Trzeba go dodać we właściwościach skrótu , np. zrobić sobie skrót z taką linią polecenia "C:\gry\ePSXe InPCP\EPSX 1.60\ePSXe.exe" -noauto
Odd/even jest w konfiguracji GPU, pod przyciskiem "Special Game fixes"
Dopiero jak będzie się sypać na tych ustawieniach (do CC i 1.6.0 są raczej niezbędne - a skoro o nie pytasz, to nie masz ich ustawionych) to będziemy się martwić.
Toshihiko
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 10:43

Post autor: Toshihiko »

Stworzyłem skrót i próbowałem dodać go do właściwości skrótu: "C:\gry\ePSXe InPCP\EPSX 1.60\ePSXe.exe" -noauto", ale wyskakuje mi ten komunikat: : Określona w polu obiekt docelowy nazwa "C:\gry\ePSXe InPCP\EPSX 1.60\ePSXe.exe" -noauto" jest nieprawidłowa. Upewnij się czy ścieżka i nazwa pliku są prawidłowe. Muszę coś źle robić, że nie mogę dodać tego skrótu.
A co do Odd/even jest w konfiguracji GPU, to 3 razy patrzyłem w "Special Game fixes" i nie ma tam tego. Może mam jakąś starszą wersję emulatora?

Nie wiesz o co chodzi z tym komunikatem:
Microsoft Visual C++ Runtime library
Runtime Error!
Program C:/gry/ePSXe InPCP/EPSX 1.60
abnormal program termination
I żeby wcisnąć OK, wtedy program sam się zamyka
Chyba właśnie taki sam komunikat wyskakuje kiedy gra mi się wiesza.
MiQ27
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2007, 21:17

Post autor: MiQ27 »

Bosz... Masz jakiś skrót do ePSSXe 1.6.0 ? Jakikolwiek ? Skopiuj go, zmień nazwę na taką jaka Ci pasuje, potem wejdź we właściwości i w linii "Element docelowy" dodaj spację i -noauto Skąd ja mam wiedzieć, gdzie Ty na dysku trzymasz ePSXe, to był tylko przykład... :?
A co do Odd/even jest w konfiguracji GPU, to 3 razy patrzyłem w "Special Game fixes" i nie ma tam tego
W pluginach Pete'a jest w każdym, jaki tylko mam na dysku. D3D, DX6, OpenGL i OpenGL2. W P.E.Op.S Soft Driver też jest.
Może lepiej kup za 100 złotych Playstation na Allegro ?
ODPOWIEDZ