Save State i Load State

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Awatar użytkownika
Tomi
Senior
Senior
Posty: 107
Rejestracja: 08 czerwca 2003, 23:55

Save State i Load State

Post autor: Tomi »

Mam taki problem z grą (Constructor) która potrzebuje 15 bloków na memory card'ie ale nie moge zapisać bo zawsze wyskakuje jakiś błąd więc skorzystałem z Save State.
Problem leży w tym, iż jeśli naciśne ESC i powróce do gry to już nie ma wszystkich dźwięków (są tylko nie które). Staram się zapisywać tylko na pierwszy slot (Save State 1), w trakcie gry zapis F1 i odczyt F3 ale jaki jest skrót klawiszowy dajmy na to slotu 2 tak by w trakcie gry nie naciska ESC i ręcznie myszką wybierać Save State - Slot 2 ?
Dzięki
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Wciskasz F2, co daje Ci dostep do wszystkich pieciu slotow.

A co do tych dzwiekow - jesli uzywasz Eternal'a, przesiadz sie na np. P.E.Op.S. DSound Audio Driver. Jakies zmiany?
Awatar użytkownika
Tomi
Senior
Senior
Posty: 107
Rejestracja: 08 czerwca 2003, 23:55

Post autor: Tomi »

No fakt na Eternalu jest dźwięk jesli wychodzi i spowrotem, używałem ePSXe SPU core 1.5.2. Fajna sprawa z tym F2 pokazuje nawet screena w jakim momencie się zrobiło.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Eternal'owi tez sie czasem zdarza gubic dzwieki, a nawet caly dzwiek. Z moich doswiadczen wynika, ze pluginem najlepiej "supportujacym" Save State jest dzielo P.E.Op.S. W wersji ktorejkolwiek, bez wiekszej roznicy. :]
ODPOWIEDZ