Zjawy

Wypowiedz się na temat serwisu PSEmu.pl (znanego także pod starą nazwą Polska Strona ePSXe)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Zjawy

Post autor: winter_mute »

No nie mam pytań, żeby nikt się nad nami nie użalał, czy też nie miał żadnych wątów :P
Ja rozumiem, że potrafimy być surowi i niemili... ale ten dział jest od tego, aby nam to wypominać :D

Np. tak > Wkurza mnie, że spośród ponad 500 zarejestrowanych użytkowników tylko nieliczna grupka osób stara się rozwinąć swe dyskusje ponad typowe i znane nam na wylot tematy „ePSXe/PCSX2 pokazuje czarny ekran”, „Gra XXX (tutaj wstaw odpowiedni tytuł) nie chce działać”. Moglibyście się bardziej postarać – wystarczy wymyślić temat, wybrać dział i strzelić jakiegoś temata, wciągając tym samym innych do dyskusji. Powtarzam więc po raz kolejny MAM ŻAL ŻE WIęKSZOŚć UŻYTKOWNIKÓW FORUM, TO MILCZĄCE I ANONIMOWE ZJAWY :P

Bez urazy...ten dział jest od narzekania, nie podoba się treść tego tematu – napisz swo riposte :!: To najlepszy sposób by ta wiadomość Cię nie dotyczyła :twisted:
2BII!2B
kimax
User
User
Posty: 38
Rejestracja: 06 kwietnia 2004, 22:21

Post autor: kimax »

Ja to trochę inaczej widzę. Te 'zjawy' jak ich nazwałeś jak mają problem to pytają. A takto to wolą pewno grać niż dyskutować na forum. Oczywiście mogę się mylić, ale sam w którymś wątku stwierdziłeś że to forum ma takie 'przypływy i odpływy'. Może być też tak że coraz więcej osób dorasta to tego by najpierw poszukać samemu a dopiero potem pytać jak się samemu nie znajdzie. A trudno by walili na to forum z każdym problemem niezwiązanym z emulacją. Od tego są inne fora/miejsca bardziej się do tego nadające (choćby więcej osób obeznanych w danym temacie).

Take control of what you are, it's your freedom.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Zgodze się z Tobą, ale jako, że iż w tym dziale polemizujemy bez żadnych konsekwencji pozwól, że przedstawię swoją linię obrony (tak wgóle to lubię się kłócić).

1) Niestety nagminnym zjawiskiem są zarejestrowane 'zjawy' z liczbą wpisów równą 0, których ciężko podpiąć pod Twoją argumentację. Nie mają problemów, nie mają własnego zdania na żaden z omawianych na forum tematów, a jednak coś ich tu przywiało.
2) Moderatorzy (to częsty argument) są źli, ale jak przekonała się niejedna osoba można z nimi po ludzku porozmawiać bo dyskusje prowadzone przez nich w działach nie poświęconych emu PS/PS2 czy innych systemów są wręcz nagminne. Qrcze, powiem Ci, że mamy wręcz wszechstronnych Modów, którazy interesują się w zasadzie wszystkim... czemu by ich więc nie pomęczyć bardziej w tematach innych niż emu..
...i czemu prowadzić dysputy jedynie o emu. Tak serwis jest poświęcony emulatorom, ale nie stworzyły go programy. Nie jesteśmy ograniczeni tylko do emu i chętnie rozmawiamy na inne tematy - zerknij na działy na forum > GRY, Hardware, Kultura, Varia.
3) Zgadzam się, że sporo osób dorosło by szukać, a później pytać, ale ilu z nich dorosło do tego by rozpocząć dyskusję na temat modelarstwa, żaglówek, plam na słońcu, Lepperze :?: Przecież tematy nie były poruszane, a podejrzewam, że znajdą się chętni by na ten temat pogadać. Co więcej jestem pewny, że grupa zarządzająca z pewnością nie przepuści ich płazem, a to już dobry początek.
4) Czy to lenistwo, nikomu się nic nie chce :?: Jeju, też jestem leniwy jak ho**ra, ale mam szacunek dla osób którym chce się pisać i choćby z tego powodu wyskrobie jedną lub dwie linijki.
5) Może ludzie się boją. "Pamiętam to był mój pierwszy wpis i już dostałem po du*ie" - może się zdarzyć, ale to nie koniec świata. Regulamin jest klarowny (przynajmniej nikt nie składał na niego zarzaleń), kilka punktów które zaapewniają święty spokój ze strony Modów i mojej. Pierwszy wpis może być stresujący, ale kazdy musi przeżyć ten pierwszy raz.
6) Admin nie gryzie, przynajmniej na forum - wierzcie mi nikt z Was nie chciałby mieć ze mną lekcji... Prowadze dwie klasy w technikum i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jestem rzeźnikiem.
7) Nie wiem, jak to pojmujesz, ale w moim mniemaniu i sporej liczby osób, które znam Polskie społeczeństwo internetowe jest nastawione na branie. Biorę, biorę, nic nie daję w zamian, bo jestem anonimowy i nikt mi nic nie zrobi. Niestety odnosze niemiłe wrażenie, że ta sytuacja dotyczy także PSePSXe. Czy to źle że chcę coś z tym zrobić, bo IMHO dawanie, choćby tych 2 linijek tekstu także moze dać jakąś satysfakcję.

No więc nie rozumiem skąd te zjawy :?: Zdaje sobie sprawę, że niektórzy są pochłonięci innymi zajęciami (np. graniem), ale wyskrobanie kilku słów nie jest czynnością długą, ani też trudną. Dlaczego więc ktoś kto zdecydował się zarejestrować na forum, nie mógłby wyskrobać ze dwa zdania.

BTW; Sorki za brak ładu i składu, ale mam straszny nastrój. Mam nadzieję że ktoś domyśli się przesłania tej wiadomości. kolej na Waszą ripostę.
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

kimax, nie ma niczego złego w zadawaniu pytań, w końcu 'kto pyta, nie błądzi'. Jednak miło byłoby ujrzeć większą ilość aktywnie postujących użytkowników. Przykładowa, prowadząca internetowy serwis osoba (współprowadząca również ;]) niewątpliwie odczułaby wielką satysfakcję, widząc wzmożony ruch na forum - to takie uhonorowanie chęci i czasu poświęconego pomaganiu innym.
Awatar użytkownika
emcefreak
Senior
Senior
Posty: 105
Rejestracja: 22 grudnia 2004, 21:25
Kontakt:

Post autor: emcefreak »

Wezwijcie Ghostbusters jak macie ze zjawami problem ;) hehehe. ( BTW - przygotowuje reckę Valkyrie Profile, niedługo dam do Poczekalni.)
Awatar użytkownika
Bati
Moderator
Moderator
Posty: 319
Rejestracja: 10 lutego 2003, 20:40

Post autor: Bati »

sam w którymś wątku stwierdziłeś że to forum ma takie 'przypływy i odpływy'.
- Mołahahaha :twisted: ale Cie przyłapał ;)
Prowadze dwie klasy w technikum
Holly pomidor shit ?? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: bądź mym mistrzem ;D mógłbys przykładowo zastąpić mojego "Pana od Technologi informacyjnej" :D któremu bardzo ciężko jest zaienić swe myśli na słowa ....LOL
A tak co do tematu ;) to już o tym chyba z 2 razy wspominałem ;P (może nie dokładnie o zjawy mi chodziło no ale nie czepiajmy się szczegółów ;P), założyłem "jakiśtam" temacik w którym mogliby się wpisać nawet najbardziej hmmm niedopracowani przez Bozię użytkownicy, ale jednak... tak się nie stało, dopisał się tylko W_M :D.
Według mnie o ile sama dyskusja może być ciekawa, to większość userów nie ma ochoty nawet przeczytać tematu na jaki ma się dana dyskusja rozwinąć, a co dopiero się dopisać ?? Faktycznie nie rozumiem tych 0-wych użytkowników, być może myślą że po zarejestrowaniu się na forum będą mieli dostęp do ukrytych działów z ... "miodkiem" w postaci WaReZu :D .. kto wie co może przyjść do głowy podexcytowanemu poszukiwaczowi "RoMuF". Jeszcze w kwesti małego udziału userów w dyskusjach... podejrzewam że jest tutaj mnustwo "Cieciuf" którzy idąc śladami swojej popkultury mają wszystko i wszystkich między pośladkami, więc co ich interesuje opinia jakiegoś leona na jakikolwiek temat (nie mówie że Hip-Hop ma tu jakiś swój wkład albo coś :D lol) , możliwe że uważają się na tylko "monydrych" że nie potrzemują opini innych, wszystko wiedzą i wogóle alfa&omega rulez ;P
Przyznam sam że ostatnio nie za dużo się udzielam... ale kiedyś było trochę inaczej, był większy "ruch" (oporu :P) i co parenaście/paredziesiąt minut można było zalogować się i przeczytać riposty we wszystich aktualnie zyjących tematach. Teraz po paru dniach od założenia tematu ciągle widnije przy nim okrąglutka liczba - 0, zero czegokolwiek 0 postów, 0 wyświetleń, 0 zainteresowania, więc w sumie poco - pomyślałem sobie, ale minęło trochę czasu, kolejna proba.... ten sam rezultat, faktycznie można się troche zirytować, tymbardziej będąc nadpobudliwym gimnazjalistą :D (no teraz już niedoszłym (jeszcze :P) technikiem :] ).
To wszystko co napisałem nie jest jakieś nadzwyczaje i podejrzewam ze większość stałych bywalców tego servisu i forum udczówa to samo, i tak czy siak nie łudze się że ten post przeczyta więcej niż 5 7-8 useró (wszyscy moderatorzy + W_M + z 2-3 userów :D )
Tak też bywa.
Ps. Jeszcze raz.............
Prowadze dwie klasy w technikum
HOLLY MOTHER pomidor SHIT ?
:D
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2005, 21:19 przez Bati, łącznie zmieniany 1 raz.
And remember, the respect is everything }:->
I am watching U.

PAN RURA
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Holly pomidor shit ?? bądź mym mistrzem
Nie wiem czy to aż tak przyjemne jakby Ci się mogło wydawać... Ja naprawdę koszę tych ludzi :twisted: a strach widać w ich oczach przed każdą lekcją :shock: Dużo wymagam, ale z drugiej strony staram się wytłumaczyć materiał po ludzku > raz metodą "powtóż 5, 10 razy i jeszcze raz, aż w końcu zapamiętasz, a jak podskakujesz to dzida w plery", innym razem na skojarzenia najlepiej związane z seksem bo co lepiej dotrze do 50 dojrzewających facetów (niestety kobiet jakoś mało w techniku elektronicznym). Tak czy siak nie wiem czy nauczyciel kosa to taki dobry pomysł bo niby umiesz to i owo, ogólnie pływasz dobrze w temacie, ale jakim kosztem - za te wszystkie nerwy i nieprzespane noce :lol:
To wszystko co napisałem nie jest jakieś nadzwyczaje i podejrzewam ze większość stałych bywalców tego servisu i forum udczówa to samo, i tak czy siak nie łudze się że ten post przeczyta więcej niż 5 7-8 useró (wszyscy moderatorzy + W_M + z 2-3 userów )
Nie zgodze się z tym - niezły tekst (naprawdę :!: ), może przeczyta go więcej osób ;)
2BII!2B
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Już o widzę - sala pełna uczniów i W_M wystawiający oceny od 'e' do 'pi' XD
Mam nadzieję, że tak właśnie jest ;)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
kimax
User
User
Posty: 38
Rejestracja: 06 kwietnia 2004, 22:21

Post autor: kimax »

BzyRes->
Nie mówiłem że pytanie się to jest błąd, tylko tyle że ludzie coraz częściej sami szukają a potem dopiero pytają. Wzrosła ich świadomość na pewne tematy widocznie.

W_M->
Od wielu osób słyszę, że wyżej cenią sobie nauczycieli którzy dużo wymagali niż tych co dawali sobie skakać po głowie. Dlatego kiedyś chociaż część tych twoich 'ofiar' doceni to co teraz robisz.
I nadal uważam że ludzie wolą się wypowiadać tam gdzie będzie większy odzew. Dlatego też nikt, bądź też mało kto porusza tutaj tematy nie związane z emulacją.

Take control of what you are, it's your freedom.
nosmile
User
User
Posty: 53
Rejestracja: 29 września 2003, 09:13
Kontakt:

buuuuuuuuuuuuu

Post autor: nosmile »

Jako duch wypowiadam się.
1.To forum traktuję bardzo specjalistycznie, tzn. Po pierwsze mam je w zakładkach "ulubione" od prawie 2 lat. Po drugie wychodząc z prostego założenia "Jeśli masz jakiś problem, już miał go ktoś przed tobą" znalazłem odpowiedzi na praktycznie wszystkie swoje pytania bez konieczności zakładania tematów. Szacunek, poważanie - nie musiałem wam głowy zawracać, rajt?
2.Jak już mam okazję albo czuję potrzebę, np. teraz - to się jednak wypowiem.
3. Jeśli chodzi o nowych userów, czy też userów "sprawnych inaczej" (najczęściej nie wiadomo zresztą jak sprawnych) to widzę, że macie baaardzo wyluzowane podejście i odpowiadacie ciągle i ciągle na te same pytania, ciągle i ciągle cierpliwie prosicie ludzi o to samo, o podawanie konfiguracji o dokładne opisanie problemu itp. Dobrą przeciwwagą jest tutaj słynne forum emu#dreams gdzie każde niezręcznie sformułowane zdanie jest bluzgane przez wielu wielu bywalców z 1000 postami na koncie a user momentalnie banowany, lub opisywany dowcipnym komentarzem do nickname typu "debil".
4. Krótko mówiąc jesteście i będziecie potrzebni nawet takim duchom i sie nie załamywać.
ODPOWIEDZ