Jak skonfigurować PCSX2 0.9

Dyskusje na temat emulatorów systemu Sony Playstation 2 innych niż PCSX2, czyli.: Neutrino, PS2Emu, itd.
Awatar użytkownika
trane
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 25 sierpnia 2006, 01:24

Post autor: trane »

YO ja jestem nowy mam pytanie: gdy chce uruchomić gre to mi wyskakuje jakiś błąd wtyczki gs.

mam bios Europe v01.60(04/10/2001) console czy jakoś tak.

czy emu pujdzie na takich wymaganiach:
pentium 3 - 929mh, 256ram i jakiś radeon a karta muzyczna zintegrowana z płytą i oczywiście system operacyjny xp.

Jeśli te wymagania są za małe to mam wpobliżu owiele lepszego kompa.

Czy emulator bezpośrednio z płyty odpali bez obrazu itd tylko z płyty z napędu.

Czy gry z ps1 wejdą do tego emu pcsx2 0,9 bo w tym klęcze na uruchomieniu gry.

I zrobiłem jak na tym linku skonfigurowałem go to ten wiersz poleceń został ten emu zniknoł cochwile sie ścina niemoge go wyłączyć nawet pszez alt+ctrl+telete i reset komp mi został pomuście co mam zrobić błagam napiście mi polucku co w każdej wtyczce skonfigurować i jaką bardzo was błagam jestem nowy a siedze nat tym emu kilka dni.

o i pytanie do admina z czego ten obrazek masz z gry czy filmu podaj tytuł ładnie prosze na te wszystkie pytania błagam ludzie pomuście bo siedze i sie załamuje. :( :cry: :( :cry: :( :cry: :( :cry:
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

trane pisze:gdy chce uruchomić gre to mi wyskakuje jakiś błąd wtyczki gs.
1) masz zainstalowany najnowszy DirectX i jakieś nowsze sterowniki karty graficznej?
2) Sprawdź ustawienia Pixel Shader.
trane pisze:czy emu pujdzie na takich wymaganiach [...]
Uruchomi się, ale bedzie działał tragicznie wolno.
trane pisze:Czy emulator bezpośrednio z płyty odpali bez obrazu itd tylko z płyty z napędu.
Gry można uruchamiać zarówno z napędu CD/DVD jak i zrzuconego na dysk obrazu płyty.
trane pisze:Czy gry z ps1 wejdą do tego emu pcsx2 0,9 bo w tym klęcze na uruchomieniu gry.
Nie, do odpalania gier z pierwszego PlayStation służą emulatory PSXa tj. ePSXe, PSXevem, pSX, SSSPSX itd.
trane pisze:o i pytanie do admina z czego ten obrazek masz z gry czy filmu podaj tytuł
Jesli chodzi Ci o avatara i sygnaturke to pochodzi ona z najnowszego filmu braci Wachowskich (tych od Matrixa) pod tytułem "V for Vendetta".
2BII!2B
Awatar użytkownika
trane
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 25 sierpnia 2006, 01:24

Post autor: trane »

Dzięki admin ale jak mam sprawdzić te pixele co mówiłeś a sterowniki do karty graficznej to mam orginalne.

directx mam 9c

kurde krok po kroku by napisał powoli co mam zrobić błągam
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

trane pisze:sterowniki do karty graficznej to mam orginalne.
Jeżeli masz na mysli oryginalne z Windowsa to gorszych byc nie może. Jesli chodzi o coś nowszego od Radeona to ok.
trane pisze:jak mam sprawdzić te pixele
1) Ustaw jako wtyczkę graficzną GSdx9
2) Wejdź do konfiguracji tegoż plugina
3) Sprawdź co pisze (co mozna wybrać) w sekcji "Pixel Shader" - podejrzewam że będzie tam jedynie "Fixed Pipeline", ale warto to sprawdzić.
2BII!2B
Awatar użytkownika
trane
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 25 sierpnia 2006, 01:24

Post autor: trane »

nom pisze Fixed Pipeline (bogus) a sterowniki to mam z płyty od radeona cd .

a co to koło record stete mam puste oknoa trzeba chyba coś znaleść czy co
marcincj
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 03 listopada 2006, 20:52

Post autor: marcincj »

hej a jak skonfigurować właśnie PCSX2 do takiego sprzęt,aha i jeszcze jedno jestem lol w sprawach z sprzętem a więc:AMD Sempron(tm) 2200+ procesor 1,50 256 RAM karta graficzna RADEON 9200 prosze o pomoc i ile FPS na sekunde by było z góry dzięks
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

W zasadzie emulator konfiguruje się schematycznie - więcej na ten temat:
http://www.psemu.pl/ps2.php?dzial=Artyk ... s&id=pcsx2
jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to dobór PS we wtyczce GSdx9. W Twoim przypadku powinieneś wybrać pomiędzy 1.1 i 1.4. Podejrzewam że i tak więcej opcji widzieć nie będziesz, bo plugin zablokuje tryby nieobsługiwane przez Twoją kartę - tak czy siak wybierz opcję przy której będziesz miał więcej fps. Jesli różnicy w prędkość nie będzie użyj wyższego trybu. CPU ustaw na max`a - tzn. włącz vuREC i eeREC. No i to chyba tyle.
AMD Sempron(tm) 2200+ procesor 1,50 256 RAM karta graficzna RADEON 9200 prosze o pomoc i ile FPS na sekunde by było
Na poczatek małe sprostowanko - trochę wiedzy nikomu nie zaszkodzi. fps to frames per second czyli klatki na sekunde.... więc pytaie trochę źle sformuowane bo wychodzi masło maślane w stylu "ile klatek na sekundę na sekunde by było" :] Aha i skrót pisze się z małej bo FPS to First Person Shooter (znane także jako FPP) i oznaczające `strzelanke` z widokiem z oczu bohatera np. Qwak, Unreal, CoD itp. Warto zapamiętać żeby nie strzelać gaf w innych serwisach, bo nie wszystcy będa pobłażliwie tłumaczyć błąd :)
A wracająć do Twojego pytania - mało ramu, grafika średnich lotów... generalnie na dużo fps`ów nie masz co liczyć. Do testów z prędkością PowerPointa ujdzie, może i parę gier 2D będzie pracować z przyzwoitą prędkością, ale na znośny framerate w 3D nie masz co liczyć (chociaż polecałbym wypróbowanie RE:Code Veronica bo w przypadku tej gry można się miło rozczarować).
2BII!2B
marcincj
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 03 listopada 2006, 20:52

Post autor: marcincj »

i znowu tak samo jest wszystko zrobiłem co było trzeba i tyle samo FPS :cry: może jest lepszy emu playstation 2?? jak jest to podaj linka i dzieki że próbowałeś pomóc PZDR all
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

i znowu tak samo jest wszystko zrobiłem co było trzeba i tyle samo FPS
Po pierwsze fps...a po drugie ile dokładnie i gdzie (w BIOSIE, grze, a jeśli w grze to jakiej)?
może jest lepszy emu playstation 2?
Nie.
2BII!2B
marcincj
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 03 listopada 2006, 20:52

Post autor: marcincj »

hehe przzwycziłem sie pisać FPS ale dzieki za poprawke i chciałbym uruchomić gre tekken 5 i mam 2.45 fps czy cos takiego
ODPOWIEDZ