Opera

W dziale software porozmawiasz na temat oprogramowania, począwszy od tego najprostszego (pisanego w języku znaczników - HTML), a skończywszy na programach wyspecjalizowanych.
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Opera

Post autor: Mortus »

Jakiś czas temu (po ostatnim ghost'cie :P) przesiadłem się na Operę i mam pytanie do jej użytkowników (o ile tacy tu są). Czy da się w opcjach zdefiniować które pop-up'y są dla mnie niepożądane? Bo w końcu pisze 'Blokuj niechciane wyskakujące okna' (idzie definiować chciane/niechciane?). Kolejna sprawa - Flash Get jakoś nie chce się z tą przeglądarką zintegrować - to normalne czy tylko ja mam problemy (z przeglądarką ofkors :P).?
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
nosmile
User
User
Posty: 53
Rejestracja: 29 września 2003, 09:13
Kontakt:

o operze.

Post autor: nosmile »

Ten flashget nie chce indeed. Cos mi sie wydaje ze sa pluginy do opery i mozilli, coby flashget dzialal.
Jesli moge cos poradzic, to Firefox ma genialny system blokowania niechcianych okien, Odkad uzywam Firefoxa zupelnie zapomnialem o istnieniu takowych. Czasami musze odpalic jakas stronke w IE i np dziwie sie okrutnie gdy nagle mam jakies howno reklamowe na pelny ekran...
Opera za ma superowskie tryby uzytkownika (css), przydaje sie to bardzo do wylaczania css na ogladanych stronach.
Sila rzeczy uzywam ciagle roznych przegladarek (pod winda) i w moim rankingu:
1.miejsce Firefox
2.zaraz za nim Opera
3.Mozilla
4.Dlugo dlugo nic.
5.No moze Szkapa.
Pozdrawiam!
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

No to tak - pluginy mam podogrywane, na wykazie też figurują, ale nadal nic. Cóż - pokombinuję jeszcze. Co do Firefoxa to mam wersję 0.9.2 i za Chiny Ludowe nie potrafię zaimportować ulubionych z pliku html stworzonego przez Operę (momi, że wygląda prawie dokładnie tak jak ten tworzony przez Firefoxa), a ulubione z IE musiałbym dogrywać ręcznie (najpierw linki luźne, później ręcznie zrobić strukturę katalogów i do nich dogrywać.....). Wie ktoś może czemu? Jakaś pokręcona wersja czy cuś?
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Wtrące tylko 1 grosik :)
musze odpalic jakas stronke w IE i np dziwie sie okrutnie gdy nagle mam jakies howno reklamowe na pelny ekran...
Podobno SP2 dla XP dodaje możliwość blokowania popupów w IE. Na jakiej zasadzie nie wiem, gdyż jeszcze nie zainstalowałem tegoż dodatku ...

To tyle :D
2BII!2B
nosmile
User
User
Posty: 53
Rejestracja: 29 września 2003, 09:13
Kontakt:

sp2

Post autor: nosmile »

Tak jest SP2 daje! alleluja w koncu daje....
Ale ja sie tego SP2 szczerze mowiac boje....
jakos to tak wyglada jakby oni koniecznie chcieli zawladnac moim komputerem.... oni sa EVIL!
A poza tym MS wypuscil SP2 a wraz z nim kobylasta liste programow ktore moga sie sypac po zainstalowaniu tegoz.... no to ja przepraszam!
kimax
User
User
Posty: 38
Rejestracja: 06 kwietnia 2004, 22:21

Post autor: kimax »

Z tego co wiem popupow nie da rady definiowac (jesli sie myle niech ktos mnie wyprowadzi z bledu). Natomiast co do flasha to sam mam i dziala. Sama wtyczka jest tutaj chocby
http://www.mojaopera.idu.pl/flashget_opera_plugin.exe
A opis tez na tej samej stronie
http://www.mojaopera.idu.pl/problemy.html
Problem "Czy programy do ściągania plików (np. GetRight, FlashGet) mogą reagować na linki w Operze."

Oraz tutaj na samym dole:
http://www.mojaopera.idu.pl/konfiguracja.html

Uwazam ze to powinno pomoc. Ja korzystam z Opery 7.54 PL.

Mam SP2 ale nie sprawdzalem tego IE. Jest to pierwsza rzecz jaka odcinam od netu. Jesli juz musze korzystac z tego czegos to mam zamiast niego AvantBrowser. Darmowy i wsio co musialbym odpalic z IE dziala tez tu (np. Windows Update). A dla mnie osobiscie ten SP2 to zbyt wiele blokuje i w sumie wiekszosc tego musialem powylaczac samemu bo mi niepotrzebne.

Take control of what you are, it's your freedom.
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Problem z FlashGet'em już dawno nie aktualnych, a co do definiowania pop-up'ów to szkoda. :-(
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Awatar użytkownika
Romek
Moderator
Moderator
Posty: 189
Rejestracja: 05 sierpnia 2003, 23:44
Kontakt:

Post autor: Romek »

Hej, jeżeli chodzi o opere, to mam pytanko. Tak więc kożystam z niej od dłuższego czasu, bo ma dużo plusów. Tylko że mam jeden problem, mianowicie ze ściąganiem większych plików. Czasem gdy mi wyskoczy błąd w połowie, próbuję dać "wznów" to mi się plik zakańcza, mimo, że mam np 50%. Najprzypuszczalniej jest to dlatego, że chwilami serwer tego pliku jest niedostępny i opera w tej chwili kończy plik, bo myśli, że plik ten został usunięty z serwera. Tak więc chciałem się zapytać jak zsynchronizować get righta z operą i czy są jakieś problemy, np gdy się ściąga plik z serweru, gdzie się trzeba rejestrować. (dokładnie chodzi o stronkę naruto-kun.com i dbzdivx.com , gdzie są odcinki naruta).
Romek
kimax
User
User
Posty: 38
Rejestracja: 06 kwietnia 2004, 22:21

Post autor: kimax »

Patrz moj wczesniejszy post. Tam masz linki podane i opisane co i jak zrobic. Sam nie uzywam GetRighta (bo mi sie nie podoba,swego czasu chcial mi instalowac jakies dodatkowe spyware; jak jest teraz nie wiem), ale powinno dzialac tak jak razem z FlashGet. Ja nie mialem zadnych problemow.

Take control of what you are, it's your freedom.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Opera 8.0 PL [3.64MB - bez Java] do pobrania STAD. Nareszcie osobne menu dla RSS, zwiekszona funkcjonalnosc, przejrzysty interfejs graficzny - zreszta, sami ocencie.
ODPOWIEDZ