Opera

W dziale software porozmawiasz na temat oprogramowania, począwszy od tego najprostszego (pisanego w języku znaczników - HTML), a skończywszy na programach wyspecjalizowanych.
Awatar użytkownika
Tomi
Senior
Senior
Posty: 107
Rejestracja: 08 czerwca 2003, 23:55

Post autor: Tomi »

Ja to używam opery, namówił mnie kumpel i gdyby nie to dalej używałbym tego Maxthona bleee. Nie mam zamiaru przechodzić na IE 7, operka jest i będzie u mnie domyślną przeglądarką :)
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Wojny na rynku przeglądarek internetowych ciąg dalszy - producent Opery zdecydował się na uczynienie jej produktem całkowicie darmowym. Dotychczas użytkownicy tej aplikacji, którzy nie chcieli zapłacić za jej używanie, musieli godzić się na banner reklamowy, wyświetlany w oknie programu.


Teraz zaś reklamy zniknęły bezpowrotnie. Ma to być sposób na zwiększenie udziału przeglądarki w rynku, który wprawdzie nadal zdominowany jest przez Internet Explorera, ale na którym też coraz śmielej poczyna sobie darmowy Firefox. Zaś Opera z jej bannerami bądź koniecznością uiszczenia opłaty licencyjnej zwyczajnie - dotychczas - odstraszała.

A w jaki sposób firma ma zamiar zrekompensować sobie stratę, jaką przyniesie rezygnacja z reklam? Pomóc ma zwiększenie wpływów od Google - w Operze znajduje się korzystający z najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie mechanizm szukania. A liczba jego użytkowników z pewnością wzrośnie, wraz ze zwiększeniem się popularności przeglądarki. Na ta w każdym razie liczy Opera Software.

Jak im to pójdzie - zobaczymy, póki co zaś pozostaje tylko cieszyć się z bardzo dobrej aplikacji, udostępnionej za darmo. Chętni do wypróbowania nowej, pozbawionej reklam Opery, mogą uczynić to pobierając ją z tej strony.
Obrazek
alien
Senior
Senior
Posty: 210
Rejestracja: 03 marca 2003, 18:45

Post autor: alien »

A czy ktos mi powie moze czy jest wielka roznica miedzy Firefoxem a Opera i ktora przegladarka z tych dwoch wypada lepiej ???
Obrazek
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Żeby wiedzieć czym dokładnie obie te przeglądarki się różnią trzebaby cytować ich dokumentację :P
Ogólnie Opera jest na rynku dłużej niż FF, co nie znaczy jednak że jest lepsza/gorsza. Każda z tych przeglądarek ma swoich sympatyków i IMO żadna nie jest zdecydowanie lepsza od drugiej. Oczywiście są funkcję które posiada jedna a druga nie (o ile się nie mylę to FF nie ma zintegrowanego RSS'a), ale to wszystko można rozwiązać za pomocą odpowiednich wtyczek.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Awatar użytkownika
kr3c1k
User
User
Posty: 59
Rejestracja: 28 lutego 2004, 21:19

Post autor: kr3c1k »

Hmm...ja dlugo uzywalem Opery, pozniej po jakims formacie przesiadlem sie na FF :)
Obie przegladarki sa fajne, obie maja swoje plusy i minusy....dlatego teraz mam je obie ;P
Najwiekszym minusem FF jak dla mnie jest brak "Cofnij". Jesli w FF przypadkowo zamknie sie jakas stronke to nic sie nie da zrobic, w operze wystarczy kliknac "Cofnij" i stronka pojawia sie ponownie :)
:)
ODPOWIEDZ