Strona Pomocy !

W dziale software porozmawiasz na temat oprogramowania, począwszy od tego najprostszego (pisanego w języku znaczników - HTML), a skończywszy na programach wyspecjalizowanych.
konie1
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 13 grudnia 2005, 15:31

Strona Pomocy !

Post autor: konie1 »

Witam was mam na imie Magda i chciała bym mieć własną strone o PSX-emulacja zamieszczała bym tam swoje linki do gier na PSXa i teraz mam pytanie czy łatwo taka strone zrobić i czy coś sie za nia płaci ? powiedzcie mi czy opłaca sie taka strone miec lub forum czy sie za nie płaci i czy łatwo mozna takie zrobić ? Pozdrawiam ! :oops: :P
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Witaj,
konie1 pisze:Witam was mam na imie Magda i chciała bym mieć własną strone o PSX-emulacja zamieszczała bym tam swoje linki do gier na PSXa
STOP. Zamieszczanie linkow do nielegalnych gier = piractwo = szerzenie deprawacji = nie popieram takiej inicjatywy. Poza tym - gier w sieci jest po uszy, wiecej nizli bylo kiedykolwiek na bazarach calego swiata. Czy jest zatem sens ubogacac polski net o kolejna, warezowa witryne? Moze wartoby zastanowic sie nad delikatna zmiana tematyki [jakies arty / recenzje / teksty zamiast linkowania do torrentow, ftp, czy eDonkey] i postarac sie o jakies interesujace materialy, ew. wspomoc ktorys z serwisow juz istniejacych.
konie1 pisze:i teraz mam pytanie czy łatwo taka strone zrobić i czy coś sie za nia płaci ?
Placi sie za przestrzen dyskowa, czyli serwer, ale na Twoje potrzeby wystarczy raczej darmowe konto, ktorego zalozenie nie jest zadnym problemem. Wystarczy wpisac w wyszukiwarce "darmowe konta www" i cieszyc oczy dziesiatkami, jak nie setkami wynikow prowadzacych do zrodel bezplatnego hostingu.
konie1 pisze: powiedzcie mi czy opłaca sie taka strone miec lub forum czy sie za nie płaci i czy łatwo mozna takie zrobić ?
Oplacalnosc jest wtedy, gdy witryna zyskuje prestiz, prowadzacy czuje satysfakcje i serwis posiada grono odwiedzajacych. Bo wydaje mi sie, ze masz na mysli prowadzenie strony dla celow hobbystycznych. O honorarium za takie dzialanie mozna zapomniec.

Stawianie serwisu nie jest ani latwe ani trudne. Nalezy posiadac pewna wiedze [relatywnie spora] i umiejetnie ja wykorzystywac. Jesli takie zaplecza brak, proponuje zastanowic sie nad poprowadzeniem jakiegos tematycznego bloga. Zakladanie i dodawanie zawartosci odbywa sie w maksymalnie zautomatyzowany sposob, wiec nie powinnas miec problemow z rozpoczeciem swojej dzialalnosci.

P.S. Jestes pierwsza kobieta od 20 lat na tym forum :) - to wielkie swieto dla nas, dla forum i tego tematu, ktory niestety bede musial przeniesc w bardziej widoczne dla meskich oczu miejsce [dzial Software zapewne].

Edit - w_m, dzieki za wyreczenie ;]
konie1
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 13 grudnia 2005, 15:31

Post autor: konie1 »

Cześć dzięki za wiadomość zastanowie się jeszcze nad taki tematem strony i raczej zrobiła bym strone o grach na psxa spis kody itp. i mam jeszcze jedno pytanie czy jak napisze darmowe strony czy tam konta www to będe mogła zmieniać poczatkowe logo i wogóle całą grafike tej strony ? i czy jest to łatwe ? lub gdzie moge sie tego mauczyć łatwo ? Pozdrawiam ! Magda :wink:
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

konie1 pisze:m jeszcze jedno pytanie czy jak napisze darmowe strony czy tam konta www to będe mogła zmieniać poczatkowe logo i wogóle całą grafike tej strony ?
Bedziesz mogla stworzyc strone od podstaw. Na poczatek najlepiej poznac jezyk HTML [poszukaj poradnikow w sieci - jest ich multum]. Proponuje, abys uczyla sie na ktoryms z popularnych edytorow HTML, np. Microsoft Front Page [dolaczony do pakietu biurowego MS Office].
DuMiaN
Junior
Junior
Posty: 23
Rejestracja: 06 grudnia 2005, 23:24
Kontakt:

Post autor: DuMiaN »

Osobiście odradzam program Front Page jeśli chcesz tworzyć strone posługując się html'em. Miałem z nim mało do czynienia, ale od razu nie przypadł mi do gustu. "Zaśmieca" kod strony i na nim raczej nie nauczysz się języka html. Polecam za to Zajączka, chyba że zależy Ci na edytorze graficznym wtedy może być ewentualnie Front Page (innego nie znam)
Tu masz przykładowy kurs html. Nie zagłębiałem się w niego ale podobno jest wart uwagi.
Powodzenia ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

DuMiaN pisze:Osobiście odradzam program Front Page jeśli chcesz tworzyć strone posługując się html'em.
IMHO Front Page jest jednym z najlepszych narzedzi [jesli nie najlepszym] dla bardzo poczatkujacych i nieobeznanych w temacie. Mniejsza o to, co i jak zasmieca, ze jest ubogi i jego powloka nie oferuje zbyt wielu funkcji. Wazne, ze bardzo latwo i szybko lapie sie dzieki niemu podstawy. Jestem zdania, ze najpierw nalezy wyuczyc sie podstawowych chwytow, by pozniej moc uprawiac wirtuozerie w czyms bardziej zaawansowanym [vide Zajaczek]. Moje zdanie.

A co do kursu... Osobiscie polecam TEN. Duzo podstaw, przyjemny i przystepny material.
tarkus
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 13:56

Post autor: tarkus »

czy ktoś wie jak zdobyć plik SDL.DLL :)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1) A co to ma wspólnego z tematem?
2) google + SDL.dll
2BII!2B
ODPOWIEDZ