Pcsx2 beta 1059 + Pluginy

Nowinki ze świata związane z emulacją systemu Sony PlayStation
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Pcsx2 beta 1059 + Pluginy

Post autor: Zardon »

Kolejna odsłona beta emulatora Pcsx2 oznaczona numerem 1056. Tym razem wprowadzone zmiany przynoszą naprawdę miarodajne rezultaty. Wszystko dzięki dwóm eksperymentalnym speedhackom – VU Cycle Sterling i Idle Loop Fast-Forward - które znacznie przyśpieszają emulację większości znanych tytułów (m.in. Tekken’a 5 - pełne 60 fps, chociaż do pełni szczęścia jeszcze trochę brakuje). Problemy jakie występują wraz z ich użyciem to niestety mniejsza kompatybilność oraz stabilność. Co więcej, w niektórych „growych” wypadkach nowe dopalacze mogą powodować efekt podobny do frame-skip , czyli zwyczajny brak płynności obrazu. Sam się z tym nie spotkałem, ale chyba lepiej uprzedzić, prawda? :]
Obrazek
Z emulatorem pojawiła się również paczka aktualnych pluginów (LilyPad, SPU2-X, ZeroGS) oraz nowa odsłona GSdx’a. Tradycyjnie o zmianach (nie licząc faktu, że jakieś są) niewiele wiadomo.
Zapraszam do testów.

Download: Pcsx2 beta 1059, Plugins 25 April 2009, GSdx r1145
Obrazek
yoshi314
Junior
Junior
Posty: 19
Rejestracja: 19 listopada 2006, 08:55

Post autor: yoshi314 »

Tradycyjnie o zmianach (nie licząc faktu, że jakieś są) niewiele wiadomo.
wystarczy poczytac http://code.google.com/p/pcsx2/source/list od r976 do obecnej. najbardziej rzuca sie w oczy praca nad GUI na wxGTK oraz przepisywanie emulacji IOP.
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Czy ja wiem? Rzeczy tam opisywane często są mało konkretne, chociażby takie zmiany w GSdx'ie, cytuję: "GSdx: small fixes", "GSdx: optimizations here and there", "GSdx: just fixing the typos...". Bardzo pomocne, prawda? :P. W każdym razie - dzięki za info.
Obrazek
ODPOWIEDZ