Laserki i gry NTSC

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
rafalkam2b
User
User
Posty: 35
Rejestracja: 17 września 2004, 20:29

Laserki i gry NTSC

Post autor: rafalkam2b »

Czym się różnią gry wydane w PALu i NTSC ? (chodzi tu o różnice w grafice itp. , które gry wyglądają lepiej o ile jest jakaś różnica?)
Drugie pytanie dotyczy laserka w kosnoli. Mam model scph - 30004, mam chyba laserek B - gdybym chciał wymienić laserek to czy mogę kupić model C ?
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Drugie pytanie - nie wiem
Pierwsze pytanie - te dwa standardy różni się od siebie ilością wyświetlanych klatek na skenundę (NTSC 60, a PAL 50).
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Pierwsze pytanie - standardy różnią się częstotliwością odświeżania równą 50Hz w PAL i 60Hz w NTSC. W zaasadzie na konsoli z kilkowa wyjątkami nie robi to różnicy bo teoretycznie różnica 10Hz jest niezauważalna dla oka ludzkiego, w praktyce jest kilka gier w wersji PAL, w których przy nieudolnym przejściu z NTSC zgubiono gdzieś po drodzę cenne klatki animacji, a tym samym choćby większość dynamiki w grze np. Tekken 3. Jednak w przypadku PS2 nie spotkałem się jeszcze z takimi tytułami.
Jesli chodzi o emulację to odświerzanie przekłada się na fps'y (klaki na sekundę) i tak gry PAL pracują w 50 fpsach, a NTSC w 60. Także i w emulacji ilość klatek nie gra znaczącej roli ponieważ jeżeli obydwie wersje są zrobione dobrze również na emu nie zauwazysz różnicy.
Co do innych różnic to w 99% gry NTSC nie różnią się niczym od swoich PALowych odpowiedników, w pozostałych przypadkach różnice dotycza kwestii marginalnych (np. jeśli mnie pamięć nie myli w Tekken 4 w wersji jap. NTSC są 2 dodatkowe postaci). Pod względem oprawy graficznej gry prezentują się identycznie.

Drugie pytanie - nie chcę Cię wprowadzić w błąd, ani narazić na zbędne wydatki, toteż najlepiej zrobisz jak zapytasz o to w serwisie zajmującym się PS2.
2BII!2B
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

SOrki, że piszę jeszcze raz, ale znalazłem odpoiwedź na pytanie związane z wymianą lasera >
http://www.bina.pl/bina/product_info.ph ... cts_id=126
2BII!2B
ODPOWIEDZ