Obraz z konsoli na monitorze zamiast na telewizorze

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
Lafar
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 07 kwietnia 2008, 19:59

Post autor: Lafar »

Wyciągam temat z mroków przeszłości...
Co prawda plejki jeszcze nie mam ale się ostro przymierzam do jej zakupu i mam pytanie. Z powodu braku pieniążków nie będę miał TV, ale mam karte tv w kompie. Mam na niej też wejście VI. Mam tylko takiego małego stracha bo w specyfikacjach karty pisze coś takiego:

System wizji PAL, Secam

Gdy karta była podłączona do 'satelity' nie było problemów - wszystko śmigało. Ale trochę mnie ten napis przeraził (że nie będę mógł 'odbierać' na tym ntsc). Więc mam pytanie: Czy obraz z gierek w NTSC będzie wyświetlany poprawnie? Czy będę musiał zakupić nowy tuner?

Z góry dziękuje za odpowiedzi ;)

Ps. w oprogramowaniu do karty jest możliwość zmienienia obrazu z PAL na NTSC ale szczerze mówiąc nie wiem czy to działa bo nie miałem okazji wypróbować

PS.2: Oto jaki tuner mam (jakby ktoś pytał)
http://allegro.pl/item337627180_leadtek ... ilot_.html
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Czy obraz z gierek w NTSC będzie wyświetlany poprawnie?
Będzie.
Ps. w oprogramowaniu do karty jest możliwość zmienienia obrazu z PAL na NTSC ale szczerze mówiąc nie wiem czy to działa bo nie miałem okazji wypróbować
Działa. Tym bardziej, że producent jasno określa, iż karta supportuje NTSC. To tak na uspokojnie; nie ma w dzisiejszych czasach tunerów "PAL only", o ile kiedykolwiek były.
ODPOWIEDZ