Zakup GamePada

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
wolumin
User
User
Posty: 45
Rejestracja: 04 lutego 2006, 22:36

Post autor: wolumin »

Jeżeli DS2 od DS1 różni się tylko przyciskami analogowymi które i tak nie są wykorzystywane to jaki jest sens kupowania droższego DS2??? Może z powodu dłuższego kabla?? A tak apropo to jaką długość ma kabel DS i DS2??

edit
Znalazłem pewien pad na allegro http://www.allegro.pl/item98419477_98419477.html Pytałem się jednego z kupców o ilość bolców i napisał mi: "ten pad ma 8 bolców ale jest bardzo solidny, zresztą ten który mam (był z playstation w oryginale ) też ma 8 bolców". Może warto by było go kupić nawet jeśli to podróbka?? Bo oryginał DS1 jest tylko jeden za 69zł.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

wolumin pisze:Jeżeli DS2 od DS1 różni się tylko przyciskami analogowymi które i tak nie są wykorzystywane to jaki jest sens kupowania droższego DS2?
Niektóre gry na PS2 nie współpracują z DS1 - podejrzewam że w przypadku PCSX2 nie będzie to grało róznicy, ale dla posiadacza PS2 to jest kwesia grać albo nie grać :D
wolumin pisze:A tak apropo to jaką długość ma kabel DS i DS2?
Na moje oko 1,8 dla DS2, przy DS1 ok 10-20cm krótszy.
wolumin pisze:Znalazłem pewien pad na allegro http://www.allegro.pl/item98419477_98419477.html Pytałem się jednego z kupców o ilość bolców i napisał mi: "ten pad ma 8 bolców ale jest bardzo solidny
To jest rzeczywiście solidny sprzęt... aczkolwiek ja sklasyfikowałbym go jako dobra podróbka.
wolumin pisze:zresztą ten który mam (był z playstation w oryginale ) też ma 8 bolców
Zapewniam że w padzie dołaczonym do konsoli jest 9 bolców - jesli się uprzesz :D to zrobię zdjęcie i pokażę nawet róznice bo mam też jednego nieoryginalnego DualShocka.
wolumin pisze:Może warto by było go kupić nawet jeśli to podróbka?? Bo oryginał DS1 jest tylko jeden za 69zł.
Pad wart jest zakupu bo choć to podróbka to jak pisałem wcześniej bardzo dobej jakości.
2BII!2B
wolumin
User
User
Posty: 45
Rejestracja: 04 lutego 2006, 22:36

Post autor: wolumin »

winter_mute pisze:Zapewniam że w padzie dołaczonym do konsoli jest 9 bolców - jesli się uprzesz :D to zrobię zdjęcie i pokażę nawet róznice bo mam też jednego nieoryginalnego DualShocka.
Dwóch kolegów ma oryginalny DS2 od PS2 Slim i mają 8 bolców. Może jednak zrób to zdjęcie :D .
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Dwóch kolegów ma oryginalny DS2 od PS2 Slim i mają 8 bolców.
Nie jestem w stanie tego ani potwierdzić, ani temu zaprzeczyć - nie miałem przyjemności bawić się slimami. Swoje dywagacje oparłem na kontrolerach pochodzacych z konsoli SCPH-50004, SCPH-50004 SS i starszego modelu - bodajrze 39004 (nie pamiętam, a nie chce mi się dreptać 2 kilosów żeby to sprawdzić :D ).
wolumin pisze:Może jednak zrób to zdjęcie
Nie było to konfortowe bo elementy są małe i w dodatku słabo oświetlone, ale zdjęcia zrobiłem :)
2BII!2B
Oak
Junior
Junior
Posty: 28
Rejestracja: 27 maja 2006, 20:29

Post autor: Oak »

Moje Filmy z Emulacji Ps2
Sprzet do Emulacji PSX/PS2
C2d E8400@ 4520mhz + DFI BloodIron
Ati 4850 @ 850/2500 + PCI Voodoo 5500DVI
PowerChip 2x1gb @ 1160mhz /Cl4
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Nie wiem, nic nie mówie bo nie miałem do czynienia z tą przejściówką.
Genialny sprzet, mowa oczywiście o oryginale. Najpierw porozmawiałbym ze sprzedawcą, zapytał czy to oryginalny dual i czy w razie czegoś byłaby mozliwość zwrotu towaru i odzyskania gotówki...
Oak pisze:czy moze lepiej odrazu TO
http://www.allegro.pl/item106299025__ma ... hock_.html
Definitywnie nie polecam.
2BII!2B
Oak
Junior
Junior
Posty: 28
Rejestracja: 27 maja 2006, 20:29

Post autor: Oak »

napisalem do Sprzedawcy

generalnie rzecz biora Sprzedawca SAM nie wie JAKIE one sa .. albo niechce wiedziec :lol:

Odpisal mi cos takiego

"Pady pasują do PSX i do playstation 1 i 2"

:roll:
Moje Filmy z Emulacji Ps2
Sprzet do Emulacji PSX/PS2
C2d E8400@ 4520mhz + DFI BloodIron
Ati 4850 @ 850/2500 + PCI Voodoo 5500DVI
PowerChip 2x1gb @ 1160mhz /Cl4
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Nie ma szans, aby pad za 17 zlotych byl oryginalny. Przeciez z odleglosci kilometra widac, ze to tandetna podrobka. Stylizowany na kontroler dla PSOne, posiada zbyt ciemne galki, przyciski nie maja uwypuklen i charakterystycznego "polysku" [niektorzy mysla, ze to od tluszczu z paluchow, ale ja dementuje takie przeslanki], a w dodatku nie ma zadnej wzmianki o jakiejkolwiek gwarancji, nie mowiac juz o gwarancji producenta [Sony, hmm... "Sony"].

Zdecydowanie odradzam zakupu tego typu zabawki. Do grania na dluzsza mete sie nie nadaje. Zywtonosc mocno eksploatowanej podrobki to maksymalnie 4 miesiace, przy czym nalezy zapomniec o komforcie grania, jaki zapewnia oryginalny Dual Shock. Obudowa trzeszczy od uscisku dloni, buttony figlarnie psztykaja przy wduszaniu, a jakosc calosci wykonania pozostawia wiele do zyczenia.

Wiele osob wychodzi z zalozenia, iz warto zaopatrzyc sie w pada za nascie zlotych, gdyz w razie uszkodzenia badz rzucenia o sciane, spowodowanego frustracja wynikla z niezadowolenia jego wadliwym dzialaniem, nie bedzie problemu z nabyciem rownie taniego i rownie niedoskonalego urzadzenia. A ja wychodze z zalozenia, ze jesli robic sobie praktyczny prezent, to niech bedzie to prezent przynajmniej ze srodkowej polki. Warto nazbierac troche grosza, odmowic sobie tych kilku piw i zakupic oryginalnego DS'a - nowke [wersja drozsza, ale otrzymujemy rok gwarancji i 99% szansy na to, ze kontroler spelni nasze oczekiwania] badz z drugiej reki, najlepiej zaufanej drugiej reki. Daje slowo, ze roczny Dual Shock, za pomoca ktorego prowadzone byly intensywne rozgrywki, ma przed soba wiecej zycia niz nowe, bazarowe imitacje tegoz.

Chcialbym jeszcze poruszyc kwestie wyzszosci zestawu PSXowy pad + przejsciowka nad wzorowanym na Dual Shock'u, pecetowym kontrolerze podlaczanym pod port USB.

Primo - jesli kupujesz pada, glownie z mysla o mloceniu w tytuly na emulowane PlayStation, wybor moze byc tylko jeden. W koncu DS dedykowany jest tym grom i vice versa. Ponadto Dual Shock, to potezna dawka klimatu konsolowej rozgrywki. Calkowicie spececiala gra w Tekkena daje umiarkowana przyjemnosc. Przeswiadczenie, iz sciskany w dloniach joypad jest tym samym, szaraczkowym Dualem, zdecydowanie umila rozgrywke [znam to z autopsji].

Same przejsciowki, ktore w wiekszosci przypadkow sa takim identycznym lub bardzo podobnym kawalkiem elektroniki, uwiezionym w plastiku, maja kilka praktycznych zastosowan, jak np. mozliwosc podpiecia i obslugi kontrolerow tj. chociazby slawetna mata do improwizowania umiejetnosci tanecznych. Nalezy rowniez pamietac, iz pad podpiety do komputera za pomoca przelotki, doskonale sprawdza sie podczas grania w pecetowe tytuly. I jesli sama przejsciowka wspiera funkcje wibracji, to faktycznie wibracji uswiadczymy, sciagajac sie w ktoryms z Need for Speed.

Namiastka Dual Shock'a pod USB, to wydatek rzedu 100 PLN. Namiastka, czyli cos, co zapewni umowny komfort rozgrywki przy jednoczesnym zachowaniu proporcji i funkcjonalnosci oryginalu. Radze odpuscic wszelkie joypady sprzedawane w superpromocjach, megawyprzedazach oraz niepowtarzalnych okazjach. Jesli juz sie na cos decydowac, to niech bedzie to markowy sprzet, np. Logitech'a. I mimo ze markowy, to moim skromnym zdaniem i tak nie dorowna rdzennie konsolowemu Dual Shock'owi, ktory jest klasa sam dla siebie i jednym z najlepszych manipulatorow, jakie kiedykolwiek stworzono z mysla o graczach.

Decydujac sie na zakup pada Sony, a co za tym idzie - przejsciowki USB, wydasz nieco ponad stowe, ale z cala pewnoscia bedzie to udany zakup i cos, czego nie da sie zalowac. Grania nie na miesiace, ale na lata.
Oak
Junior
Junior
Posty: 28
Rejestracja: 27 maja 2006, 20:29

Post autor: Oak »

dzieki

Takiej odpowiedzi - Potrzebowalem :wink:
Co do Pada To problem sie juz sam Rozwiazal ;)

Kuzynowi co ma PSXa jeden Dual Shock - lezy i bede mial go za Free :lol:


Z przesciowka mam natomiast niezly mlynek bo tak naprawde nie wiem na ktora sie zdecydowac ... z twojej wypowiedzi wywnioskowalem ze wiekszosc ich to jedno i to samo byle by dobrze obslugiwaly Wibracje ... - coz poszperam jeszcze w necie i postaram sie dowiedziec cos wiecej ...

myslalem o czyms takim
http://allegro.pl/item105837498_hit_pod ... _usb_.html
http://allegro.pl/item107078385__super_ ... c_usb.html
http://allegro.pl/item105842374_super_d ... x_ps2.html

Co do gier na ktorych chcialbym uzywac pada to wlasnie mialy byc to te z konsoli + pare tytulow z PC np NFS mw i jakies bijatyki z emulatora MAME ;-)

Dzieki za Pomoc :wink: :lol:
Moje Filmy z Emulacji Ps2
Sprzet do Emulacji PSX/PS2
C2d E8400@ 4520mhz + DFI BloodIron
Ati 4850 @ 850/2500 + PCI Voodoo 5500DVI
PowerChip 2x1gb @ 1160mhz /Cl4
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Gdybym to ja szukal dla siebie przejsciowki, wybralbym:
...bo support dwoch padow w jednej "kostce" kusi, jako ze jestem zwolennikiem rozgrywki multiplayer. A przelotek SuperJoyBox i ich rozwiniec uzywam z powodzeniem od kilku lat, totez mam pewna doze zaufania do tych produktow. A i cena wydaje sie byc atrakcyjna - wychodzi taniej niz za dwie 1-padowe przelotki.
ODPOWIEDZ