Zakup GamePada

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
xxdbartekxdd
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 13 lutego 2009, 14:36

Post autor: xxdbartekxdd »

kurde nic i DX sprawdzlem wszystko jest jak powinno byc a wibracj brak;;]
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

kurde nic i DX sprawdzlem wszystko jest jak powinno byc a wibracj brak;;]
No to masz dwie możliwości, w obu przypadkach przyda Ci się pomoc użytkownika PlayStation2, skocz więc do najbliższego i....:
- podepnij swojego pada do konsoli, brak wibracji = uszkodzony kontroler
- pożycz sprawnego dualshocka i wepnij do swojego komputera za pomocą przejściówki, brak wibracji = błąd programowy bądź sprzętowo uszkodzona przejściówka
2BII!2B
xxdbartekxdd
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 13 lutego 2009, 14:36

Post autor: xxdbartekxdd »

sprawdziłem pada u kolegi sa wibracje, od kolegi pozyczylem innego pada;/ a n amoim komputerze nie ma wibracji HELP!!!plx
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Eysmond pisze:Skoro temat jest o padach to czy tylko mi sie wydaje, ze pad od X360 jest wzorowany na padach od DC i N64?
Moim zdaniem nie, w zasadzie kompletnie nie jest podobny do wymienionych przez Ciebie kontrolerów, natomiast jeśli miałbym szukać podobieństw to:
1) kształtem zbliżony jest do padów z segi genesis lub philips CDI
2) dwa analogi, wiadomo - Sony Dual Analog Controller (czyli DualShock bez wibry) z pierwszego PlayStation
3) układ klawiszy akcji [te kolorowe buttony] razem z kolorami zerżnięte :] ze SNESa
4) wibracje to również wynalazek Nintendo, z tym ze późniejszego bo N64
5) co do analogowych triggerów nie jestem pewien, ale zdaje mi się że takie były w GameCube,
....więc ja tu nie widzę żadnej rewolucji, ot dopracowaną wersję pada, w zasadzie bezprzewodową, dopracowaną wersję "eski" z pierwszego X-Box`a :)
xxdbartekxdd pisze:sprawdziłem pada u kolegi sa wibracje, od kolegi pozyczylem innego pada;/ a n amoim komputerze nie ma wibracji HELP!!!plx
Mógłbym Ci w tym momencie napisać ze przejściówka jest uszkodzona i uciąć dyskusje, tylko zdawało mi się że wcześniej napisałeś że działa z kierownicą. W takim wypadku mam pytanie, czy ten konwerter był dołączony do kierownicy? Jeśli tak, to:
1) zależnie od tego jakie masz zainstalowane zmień sterowniki na te dołączone do zestawu/standardowej przejściówki. Czyli jeśli masz teraz zainstalowane sterowniki z płytki/dyskietki która była z kierownicą to odinstaluj i wrzuć te:
http://www.psemu.pl/index.php?dzial=Dow ... e&plik=148
a jeśli masz stery od nas to wywal i zainstaluj te z zestawu. Istnieje możliwość że stery są dedykowane danemu kontrolerowi. Aha i całą operaję wykonaj bez konwertera w porcie usb, wepnij go dopiero gdy wykonasz reinstalacje.
2) Sprawa druga, jeśli nie stery to przejściówka może być dedykowana tylko kierownicy i z innym sprzętem w pełni działać nie będzie. Szczerze w to wątpię, ale nie można wykluczyć takiej możliwości.
3) w końcu coś trafił szlag i wibracje działać nie będą... na uszkodzenie sprzętu nie wiele pomożemy.

btw; Pamiętaj by przetestować wszystko dokładnie ruszając analogiem w zakładce effect page.

Tyle.
2BII!2B
xxdbartekxdd
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 13 lutego 2009, 14:36

Post autor: xxdbartekxdd »

Tak przejscioka była dołaczona z kierwonica!!Raczej niemozilwe zeby byly jakies uszkodania gdyz gdy podalczam kierownicy wibracje działaja
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Tak przejscioka była dołaczona z kierwonica!!Raczej niemozilwe zeby byly jakies uszkodania gdyz gdy podalczam kierownicy wibracje działaja
No to kombinuj ze sterownikami, jeśli nie zaskoczy to na 99% konwerter ma obsługę wibracji przygotowaną z myślą o kierownicy.
2BII!2B
xxdbartekxdd
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 13 lutego 2009, 14:36

help

Post autor: xxdbartekxdd »

Mam problem : W fife 07 prawy analog dziala ale zle biore prawo on leci w dol biore w gore on leci w lewo jezeli wie ktos jak to naprawic to proszze o pomoc
MixhaL
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 24 maja 2009, 18:47

Post autor: MixhaL »

Witam
Planuje zakup pada. Aktualnie używam starej manty która nie posiada wibracji i ma jedną tylko gałkę analogową która działa dopiero po przełączeniu w tryb analog niestety automatycznie D-pad przestaje działać.
Znalazłem 3 pady które zwróciły moją uwagę:
1. http://www.allegro.pl/item660069936_bez ... c_p01.html
Pad bezprzewodowy, chyba najbardziej mi podchodzący.
2. http://www.allegro.pl/item664223585_pad ... oypad.html
Tania imitacja pada PS2
3. http://www.allegro.pl/item652784926_sup ... _ak62.html
Jeszcze tańsza imitacja pada PS2

I pytanie który z nich byłby najlepszy i najlepiej się sprawdził. Czy konieczne jest w nich przełaczanie na tryb analogowy żeby działąły analogowe joye? I czy też jest taka sytuacja jak u mnei na obecnym że D-pad przestaje działąć? Gdyż jest to bardzo denerwujące i w przypadku FFX i granie postacią LULU uniemożliwia robienie OVERDRIVE.

Czy nadal lepiej kupic przejściówkę np taką:
http://www.allegro.pl/item658614561_prz ... sklep.html
I jakiegoś pada od PS2? Jeżeli tak to jakiego?
Z góry dziękuje.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Mogę być szczery? Nie tknął bym kijem żadnego z wymienionych powyżej przedmiotów bo:
a) ta przejściówka nie obsłuży wibracji, to Ci gwarantuję.
b) wszystkie wymienione kontrolery to słaba chińszczyzna, która rozpadnie się prędzej niż później.

Jeśli mogę coś doradzić to poleciłbym Ci odczekać trochę, odłożyć większą ilość gotówki i kupić:
1) jeśli preferujesz football elektroniczny, bijatyki i gry z PS2 - Oryginalny DualShock2 + Super JoyBox, bądź
2) jeśli myślisz o głównie grach akcji w tym nawet FPP, w dużej mierze przeznaczonych również dla PC - przewodowy pad dla X360/PC

oba kontrolery są bardzo wygodne, oba solidnie wykonane, oba zagwarantują Ci długoletnią zabawę na najwyższym poziomie - ergonomia, solidność, wibracje, wygoda, itd, itp - najprościej ujmując czysta przyjemność z gry. Jedyna różnica to krzyżak, który lepiej sprawuję się w wymienionych wyżej pozycjach. Minus, bo bez niego nie może się obejść to oczywiście cena - trzeba się liczyć z wydatkiem do 150zł, acz moim zdaniem jest to bardziej opłacalne niż zakup tandetnej podróby co kilka miesięcy. Pomyśl nad tym.
2BII!2B
MixhaL
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 24 maja 2009, 18:47

Post autor: MixhaL »

Więc wychodzi na to że za identyczną kwotę mozna kupić DS3 co jest bardziej opłacalne niż starszy pad i do tego przejściówka.
ODPOWIEDZ