Zakup GamePada

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Skoro temat jest o padach to czy tylko mi sie wydaje, ze pad od X360 jest wzorowany na padach od DC i N64?
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

winter_mute pisze:
DS2 jest stosunkowo prosty w budowie (porównując go do dzisiejszych standardowych padów, chociażby Manty), lekki (co trochę dziwi) ale zarazem wygodny i praktyczny
Nie narzekaj bo nie ma na co:
- prosty, to dobrze bo mniej rzeczy się może popsuć, a zresztą na co Ci te wszystkie turba, slowy oraz milion innych przycisków i światełek
- lekki, to dobrze bo dłonie nie męczą się od długiego grania i wibracje lepiej czuć [choć po czasie i tak się do nich przyzwyczaisz do tego stopnia że nie będziesz zwracał na nie uwagi]
Czy ja narzekam? :> Zwyczajnie stwierdzam fakty.
- na co... a kto to wie? Zasadniczo wychodzę z założenia, że jak dają, to lepiej niż jakby ich nie dawali :D Ale w wypadku DS2 jakoś mi niczego nie brakuje.
- po nieco dłuższym obcowaniu z padem, mogę stwierdzić, że niezwykle dobrze się na nim gra. A co do ciężaru - osobiście wolę czuć, że coś trzymam w łapach (jeszcze nigdy nie miałem problemu z wagą - przykład: PSP, na które sporo osób pod tym względem marudzi... może mam silne dłonie? :P)... w każdym razie - przeżyję.

BTW miałem okazję rozkręcać pada Manty (ten wzorowany na DS2). I jego główny ciężar stanowiły "ciężarki" odpowiedzialne za wibracje. Dlatego jestem zaskoczony, że DS2 jest tak lekki, a mimo to daje tak dobre efekty "wstrząsowe".
BTW #2 ostatnio gdzieś wyczytałem, że pad od Xbox'a 360 ma tak beznadziejny krzyżak, ponieważ wykorzystuje beznadziejną technologię tzw. gumek. Powód? Wszystkie inne są opatentowane przez Sony lub Nintendo.
Obrazek
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Pad do xboxa ma jeszcze jedna zalete mianowicie analogowe ( albo cyfrowe zawsze zapominam która nazwa jest poprawna) spusty. Chodzi o to, że pad sprawdza jak bardzo dany spust jest wcisnięty i np. w wyścigach jeżeli mamy do połowy wciścięty spust to tak jakbyśmy wciskami gaz w połowie. DS2 tego nie ma.
Obrazek
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

i np. w wyścigach jeżeli mamy do połowy wciścięty spust to tak jakbyśmy wciskami gaz w połowie. DS2 tego nie ma.
PS2=generacja pierwszego Xboxa wiec nie ma co porownywac . W DS3 tez jest tak jak w padzie od X360.
xxdbartekxdd
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 13 lutego 2009, 14:36

Manta PSX&PS2 to PC USB Converter

Post autor: xxdbartekxdd »

Manta PSX&PS2 to PC USB Converter posiadam ten konwenter oraz podlaczony do neigo pad WAREZ 3004 !! Wszystko ładnei tylko brak wibracji pomocy??!!
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Wszystko ładnei tylko brak wibracji pomocy??!!
- A sterowniki są?
- Instalowałeś DX? W przypadku tego dostarczanego z systemem wibracje nie działają (przynajmniej u mnie).
2BII!2B
xxdbartekxdd
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 13 lutego 2009, 14:36

Post autor: xxdbartekxdd »

Sterowniki sa w kotorlerach gier wyswietla sie double vibration conttroler
DX tez jest kurde prosil bym o pomoc;]
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Wejdź w Panele Sterowania -> Kontrolery gier -> Właściwości. Jeżeli tam wibracje będą działać, to oznacza, że to wina gry, a nie pada.
Obrazek
xxdbartekxdd
Junior
Junior
Posty: 8
Rejestracja: 13 lutego 2009, 14:36

Post autor: xxdbartekxdd »

Ale w własciowosciach nie ma jak sprawdzic czy sa wibracje naciskam bylo co i nnicc zreszta w własciwosciach sa zakładki test page, calibration, i effect page nie ma kurde wibracji :cry: :cry: :cry: :cry:
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Ale w własciowosciach nie ma jak sprawdzic czy sa wibracje naciskam bylo co i nnicc zreszta w własciwosciach sa zakładki...
Efect page i poruszaj gałkami analogowymi.
2BII!2B
ODPOWIEDZ